Ślimaki jak się ich pozbyć?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Ślimaki jak się ich pozbyć?

Post »

Trzy tygodnie temu zostaliśmy posiadaczami działeczki :tan ogrodowej, razem z nią nabyliśmy niestety mase ślimaków.Obsiadają wszystko,nawet zewnętrzne ściany altanki . Znacie jakieś sposoby na nie?Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI. :wit
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
berd
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 1 mar 2011, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Najlepsze są granulki na ślimaki dostępne w każdym ogrodniczym, obsypuję się obrzeża działki i ślimaki bardzo szybko je zjadają i na drugi dzień padają
Jedno opakowanie jest bardzo wydajne koszt od 6 do 15 zł
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Granulki szybko działają no i ślimaki rzeczywiście padają bo to preparat o działaniu żołądkowym z wabikiem ,ślimaki do tego idą bardzo ,ale ja osobiście tego nie polecam szkoda zwierząt np jeży ich pokarmem są ślimaki a wiadomo jak ślimaki sie tego najedzą i skumulują się w jednym miejscu to za nimi przyjdą jeże a ich szkoda truć ,dlatego ja na Twoim miejscu nie stosował bym granulek :)
Awatar użytkownika
berd
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 1 mar 2011, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

ale jeże aż tak często nie wędrują po działce jak uciążliwe ślimaki które jedzą co napotkają na swojej drodze ;:108
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Witam !
Już gdzieś to pisałem. Jest to gdzieś na forum. Polecam.
Jest odmiana kaczek żywiąca się ślimakami. Potrafią oczyścić dużą działkę w jeden dzień.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Zadołujcie jakieś pojemniki w kilku miejscach i ponalewajcie do nich trochę piwa na noc, a rano powybierajcie z nich ślimaki i tak do skutku.
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Dziękuję za odpowiedz na moje pytanie, jeśli chodzi o sposób z piwem to słyszałam o nim.Ale po pierwsze nie wiem czy mój ślubny byłby skłonny podzielić się ze ślimakami piwem ,pewnie sam by wolał wpić :lol: ,po drugie gdzieś słyszałam że browarek przyciąga z daleka inne osobniki z sasiednich działek , mnie już swoich wystarczy :( .A jeśli chodzi o granulki to obawiam się o to że mój synek je znajdzie, razem z naszym psem buszują po całej działce, to jest ich królestwo ;:128 .Kaczki byłyby zabawnym rozwiązaniem,ale poprzesnanę na psie,króliku i rybkach. Pewnie pozostanie mi zbieranie ręczne,zatrudnię do tego mojego bąbla,uwielbia wszystko co się rusza na działce.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH. :wit
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ellap75
200p
200p
Posty: 232
Od: 5 lip 2010, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Pisałam już gdziś, że mam dwa "ekologiczne" sposoby na ślimale.
1. Zapraszam kolegów i koleżanki dzieci. Każdy dostaje słoiczek i urządzam zawody z nagrodami pt: "kto znajdzie więcej ślimaczków". Nagie są liczone podwójnie. Nocą, jak dzieci nie widzą, słoiki lądują wypełnione wodą w koszu, dzieciom mówię że "ślimaczki" wypuściłam na wolność.
2. Zaprosiłam do ogrodu ropuchy. Pierwsze przyniosłam od sąsiadów (nie wiem czy to coś dało, pewnie uciekły :;230 ), potem same się wprowadziły. Położyłam pod krzewami kamienie, nie zbieram wszystkich liści, założyłam małe oczko. Kilka wilgotnych zakątków ogrodu jest "dzikich". Mam ich zatrzęsienie, gdzie nie grzebnę okazuje się że w ziemi siedzi ropucha :) Ślimaków prawie nie mam, wszyscy wokół mają :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21682
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Dużo juz rozprawialiśmy o ślimakach ,warto przejrzeć nasze watki np.wybierając z wyszukiwarki temat

http://forumogrodnicze.info/search.php? ... y&start=28
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Witam :wit .
Ślimaki zbierane i wiadomo co z nimi robię :? :evil: . Jest ich jakby mniej ,pewnie u sąsiasów lepsze kąski rosną :tan i się do nich przenoszą. :heja
Pozdrawiam.
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Poczytaj również Tu: Ślimaki
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Pozostawiona na działce gdzieś w kącie na kilka lat 0,5m sterta gałęzi zaprosi jeże, tylko naprawdę trzeba o niej zapomnieć. Mam dwa jeże u siebie pod blokiem, gdzie w ogródku "zapomniałem" o ściętych gałązkach krzewów, leżały trzy lata. Jeże przyszły w 2 lata temu jesienią i pomyśleć że ogródek jest prawie w centrum miasta, dwa tygodnie temu zauważyłem gołe ślimaki, dzisiaj ich nie widziałem, a szukałem w takich miejscach gdzie powinny być. Jeże robią swoje.... :heja
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

WITAM.
Do paco, dziękuję za artykół, przeczytałam i widze że nie jest u mnie tak tragicznie.

Do Pawła Woynowski, poprzedni właściciel pozostawiał pełno gałęzi za altaną pewnie mają kilka lat jak i reszta śmieci ;:129 .Ale jeży nie wiziałam :( .
Pozdrawiam. :wit

Post zmoderowałem, to wątek o ślimakach, a nie mrówkach w ogrodzie i walce z nimi.
P.W.
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”