Ślimaki jak się ich pozbyć?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Pawle masz z pewnością rację, ale nie każdy akceptuje życie z niektórymi szkodnikami. W Boże Ciało pojechalismy na nasza działkę. Wiadomo jak to przy święcie takim bywa, wszycy mieszkańcy udali się do kościoła, procesje itd. Na działce tylko my, a wokół nas : latające motylki nad trawką, kukułka nadająca wkółko aż w uszach szumi, koniki polne i swierszcze co rusz odzywaja się, skaczą żaby, śpiewają żurawie, latają bociany, jaskólki ganiaja się nad nami...po prostu natura pełną gębą ;:138 ;:138 . Zagladam sobie w truskawki z dzieciem a tam slimak slimaka goni, pozjadane liscie, maliny pozjadane aż żal serducho ściska. Czemu wlazły mi własnie w truskawki i maliny...? maja tyle pola do popisu. I sorry ale nie moge patrzec jak zajadaja sie moimi sezonowymi owocami o które dbam i walcze by owocowały. Ja nie eliminuje ze środowiska przyrody, natury...ja tylko chcę uszanowac swoja pracę, a jak ślimakom nie pasuje inne miejsce w polu tylko moje truskawki, to sorry. Zbieram do wiaderka i wyprowadzam je na drugą część działki i zasypuje je.
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Zapytam nieśmiało - czy populacja ślimaków po lipcowych deszczach bardzo u Was wzrosła ?
Moja działeczka jest trochę podtopiona i stwierdzam co następuje - ślimaki nie potrafią pływać ;:170
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Zwierzęta mają takie forum jak my i piszą jak zwalczyć człowieka z ich środowiska.Wymyśliły broń nowej generacji ślimaka nagiego który ma za zadanie zniszczyć wszystko co człowiek zasadził,bo to co na waszej działce rosło prędzej niż ludzie tam zamieszkali nie rusza, czyli pokrzyw trawy i innych chwastów Więc jak się wyprowadzicie i wasza działka zarośnie wtedy ślimaki się wyprowadzą i teren zostanie oddany prawowitym właścicielom czyli zwierzętom.
A na poważnie niestety przy takim klimacie jaki mamy w Polsce w tej chwili że pada praktycznie na okrągło ślimaki mają idealne warunki do składanie jaj i będzie ich niestety coraz więcej i uprawa sałaty i innych warzyw na polu zaczyna mijać się z celem bo zasadziłem 10 sałat dla własnej konsumpcji i dożyła 1 reszta została pożarta
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Ślimaki nie lubią róż. Kolce kolą je w zadki i brzuszki. ;:224
U mnie najbardziej dostało się clematisowi ( został pożarty do gleby po osiągnięciu 20 cm wzrostu ) ale go odratowałam i teraz obsypany jest ślimakolem.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Robiąc jesienne porządki na działce znalazłam i zutylizowałam kilkaset jajeczek ślimaczych. :evil: O tyleż ślimaków mniej w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

A ja ślimakami karmię ryby w stawie. Pożytecznie je wykorzystuje.
A jak w takim miejscu nęcenia potem ryby biorą !!!
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Ja zbieram je i wynoszę poza działkę,najlepszym na to momentem jest deszczowa pogoda w czasie wiosny lub lata.Jak jest ich dużo(ten sposób wykorzystuje jesienią)po prostu je spalam.Szkoda mi ich,ale przecież czy muszę mieć pogryzione warzywa?I ostatnia rada:jeśli masz miejsce na działce gdzie jest duży gąszcz,to warto takie miejsca uporządkować. :D
Powodzenia! :!:
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Zbierasz, wynosisz a one drałują z powrotem aż się kurzy :? Do Ciebie albo na najbliższy" miejsca zesłania " zagonek sałaty :lol:
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

?I ostatnia rada:jeśli masz miejsce na działce gdzie jest duży gąszcz,to warto takie miejsca uporządkować. :D?

Nie zawsze warto, a nawet powiem, że nie warto. Sterta gałęzi i chaszcze służą jako kryjówka dla różnych zwierząt, a ślimaki lęgną się gdziekolwiek, w każdym zagłębieniu, pod kamieniami, korą, korzeniami drzew i krzewów itd. A eksterminację ślimorów przeprowadzam bez skrupułów, zostawiam tylko te nasze, skorupkowe. A, i jeszcze jedno, kupiłam ostatnio środek, nazwy teraz nie pamiętam, ale składem podobny do środka Fer-Rol, ekologiczny, na bazie żelaza i cynku. Oczywiście skuteczność ocenię dopiero po jakimś czasie.
pozdrawiam
Aneta
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Nie wiem jak Wam ale mnie złość na to ohydztwo i na tych naszych "uczonych" z Albigowej, co to chcieli sadownikom "zrobić dobrze" nigdy mi nie przejdzie :evil: Nooo chyba,że ślimory znikną ale na to się nie zanosi.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

U mnie nie ma miejsca na sterty gałęzi i chaszcze.....ha ha ha - tak właśnie sobie myślałam gdy uświadomiłam sobie, że na moim malutkim skrawku szczęścia jest sterta gałęzi w kącie, gdzie nikt nie zagląda bo jest wśród kłujących świerczków. Czy powinnam zrobić tam krucjatę przeciw ślimakom ? Ogniem i mieczem ?
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

anwi pisze:?I ostatnia rada:jeśli masz miejsce na działce gdzie jest duży gąszcz,to warto takie miejsca uporządkować. :D?

Nie zawsze warto, a nawet powiem, że nie warto. Sterta gałęzi i chaszcze służą jako kryjówka dla różnych zwierząt, a ślimaki lęgną się gdziekolwiek, w każdym zagłębieniu, pod kamieniami, korą, korzeniami drzew i krzewów itd. A eksterminację ślimorów przeprowadzam bez skrupułów, zostawiam tylko te nasze, skorupkowe. A, i jeszcze jedno, kupiłam ostatnio środek, nazwy teraz nie pamiętam, ale składem podobny do środka Fer-Rol, ekologiczny, na bazie żelaza i cynku. Oczywiście skuteczność ocenię dopiero po jakimś czasie.
Ja w tym roku uporządkowałem kompostownik,ślimaki spaliłem.Uzbierałem(nawet ważyłem!)3kilogramy.U mnie zwierzęta mają miejsce nie tylko w chaszczach(teraz już ich nie ma.Jest stary bukszpan,na świerkach sikorki i wróble,w bzie jeże,a na kocimiętce koty. :heja W stawiku żaby,na grządce też. :tan

Ruda2011 pisze:Zbierasz, wynosisz a one drałują z powrotem aż się kurzy :? Do Ciebie albo na najbliższy" miejsca zesłania " zagonek sałaty :lol:
Raz wyniosłem do śmietnika,kilka km dalej.A między nim ruchliwa ulica,więc raczej nie przejdą.Ale warto było zobaczyś śmietnik wieczorem!Cały w ślimakach. :D
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

W tym roku, wiosną, gdzieś miedzy domami gniazdowały dwie pary kaczek. Widać je było tylko na stawie. Sąsiad mówił, że rano urządzały śniadanie ze ślimaków. W tym roku było ich rzeczywiście mniej.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”