Ślimaki jak się ich pozbyć?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Spróbujcie zaprosić do ogrodów jeże,na działkach czasem żyją,u mnie zmieniają miejsce zamieszkania co jakiś czas.owiele mniej ślimaków! ;:138
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

krzysztofkhn pisze:W tym roku, wiosną, gdzieś miedzy domami gniazdowały dwie pary kaczek. Widać je było tylko na stawie. Sąsiad mówił, że rano urządzały śniadanie ze ślimaków. W tym roku było ich rzeczywiście mniej.
Hi hi hi hi, mój sąsiad kupił sobie kaczki biegusy. Strasznie towarzyskie i zabawne, takie wyprostowane biegały po podwórku. No i niestety, oddał je innemu sąsiadowi, bo mu, oprócz ślimaków, zjadały także wszelką zieleninę z ogrodu. No cóż, zdrowo się odżywiały, do dań mięsnych sałata i surówki :;230
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

na pewno wysypywanie popiołu wokół roślin ogranicza ich przemieszczanie gdyż popiół przykleja się do śluzu, czego ślimaki nie lubią, podobno wspaniale działa na funkię, które ślimaki upodobały sobie wyjątkowo.
aniaop
200p
200p
Posty: 234
Od: 17 maja 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Anwi, bo nie dawał im nic innego, chciał ,żeby żywiły się tylko ślimakami.
Mi jak zabrakło paszy ( mam parkę biegusów) na wekeend, po te dinozaury wyżarły mi wszystkie maliny, poziomki i nie wiem co jeszcze.Po zakupie w poniedziałek pojadły i już chciały tylko ślimaki.Nie notowałam żadnych szkód w grządkach.
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

u mnie też nawał ślimaków, sąsiadka za płota ma kaczki, owszem przechodzą do mnie, zżerają ślimaki, ale nie tylko, trawę mam wyjedzoną, placki, bo jak sobie upodobały jedno miejsce, tak dziubią w jednym. W ogródku też żerowały, ślimaków już nie ma i części kwiatów też... :(
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Witajcie,

Zdarza się, że znajduję ślimaki tam gdzie wszyscy ... kamienie, kłody ...
W tym roku mam ambitny plan postawienia kilku pieńków drzewa, kamieni ozdobnych ... jednak zawczasu chciałbym utrudnić życie ślimaków.

Czy podsypywanie tych miejsc popiołem ograniczy zadomowienie ślimaków ??
Jeśli już są pod kamieniem i posypiemy popiołem przestaną tam wchodzić ??

Na pewno będę próbował coś robić, ale chciałbym już teraz to zacząć, by choć w części ominęły mój ogródek oraz by kolonia szkodników nie powiększała się.

Pozdrawiam :)
myszaida
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 18 wrz 2011, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

ja od połowy lutego chodzę, zbieram i eksmituję :D
dużo ich jest, ale to w sumie nasz pierwszy prawdziwy sezon na działce więc postaram się od początku reagować plus profilaktyka
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Podobno sól też dobrze działa.
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Pytanie jak sól wpłynie na inne rośliny które będą w pobliżu ??
Bezpieczniej chyba ten popiół.
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

obsypać teren który ma być chroniony przed ślimakami
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Któregoś deszczowego roku pojawiła się plaga, ponieważ w ogrodzie są inne zwierzaki odpadła chemia, systematycznie zbierałam dziennie przeszło setkę i odnosiłam do pobliskiego lasu lub opuszczonego terenu gdzie jest dużo zwierzaków. Efekt od kilku lat problem jest nie wielki, w tym roku znalazłam może 3 sztuki. Co ciekawe osoby które postawiły na chemie walczą dalej ;)...
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Też stosuję to rozwiązanie ... zawsze przy koszeniu sprawdzam ulubione zakamarki - jednak jest to troszkę czasochłonne.
Najgorsze, że zawsze znajdą się z 2 ślimaki które zjadają moje ziółka :/

Na jesień szukałem przyczyny skąd mogą pojawiać się nowe ... możliwe, że przechodziły od sąsiada ... bo ma tam niezły śmietnik.
Zabudowałem przejście płytami, uszczelniłem silikonem i ... czekamy.
tomek911
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 wrz 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Ja ze ślimakami walczę już drugi rok. Stosowałem różne podejścia: od zbierania ręcznego kończąc na pojeniu ich piwem:) w tym roku postanowiłem całą działkę dodatkowo ogrodzić siatką, którą stosuje się m.in na rusztowaniach tzw. siatka cieniująca. Jest to siatka o bardzo małych oczkach i liczę na to, że uda mi się zahamować migrację ślimaków z sąsiednich terenów na moją działkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”