Aerator - czy tak ma działać ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
asamer
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 17 paź 2009, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śl.

Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Witam.
Kupiłem niedawno aerator/wertykulator, dzisiaj postanowiłem pierwszy raz użyć tego wynalazku i mam pewne zastrzeżenia co do jego pracy. Gdy jest założony wałek do aeracji i ustawię głębokość na jak największą, to wałek po zetknięciu z glebą zatrzymuje się, silnik działa, ale wałek stoi w miejscu, po podniesieniu urządzenia trochę do góry zaczyna się obracać. Gdy ustawię głębokość średnią, to wałek normalnie się obraca, chociaż zdarzają się momenty, żę się zatrzyma. Jeśli chodzi o wertykulację, nie ma problemu urządzenie praktycznie samo mnie ciągnie do przodu i nie ma mowy o zatrzymywaniu się. Jako, że nigdy nie miałem do czynienia z takim urządzeniem, nie wiem czy taka praca jest normalna, czy jest to jakieś zabezpieczenie przed nagłym zatrzymaniem silnika, czy też przed uszkodzeniem murawy. Urządzenie jest na gwarancji, więc z wymianą nie będzie porblemu, ale nie chcę wyjść na głupka jak mi powiedzą, że tak ma być. Proszę o odpowiedź obeznanych w tym temacie ludzi.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Bez przesady z tym "wychodzeniem na głupka". Ja gdyby mnie to spotkało też uznałbym, że to jakiś problem i poszedł do sklepu. Nie miałem nigdy aeratora ale wydaje się, że skoro jest taka głębokość (maksymalna) do ustawienia to powininen działać przy tym ustawieniu. No chyba, że ziemia jest bardzo..bardzo zbita (twarda) albo trafia na kamień to być może wtedy jakieś zabezpieczenia (coś w rodzaju sprzęgła) są ale trudno uwierzyć, żeby w tej samej przy trochę mniejszej głębokości działało a kilka centymetrów więcej i już nie.
Awatar użytkownika
dzwiedziu
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 sie 2009, o 14:56
Lokalizacja: Żukowo

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Też niedawno kupiłem aerator z wertykulatorem 1300W. Ale nawet na największej głębokości nie zwalnia nawet. Pójdź do sklepu i opowiedz im o problemie.
asamer
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 17 paź 2009, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Myślałem, że może faktycznie jest to coś w rodzaju szprzęgła, no ale skoro u Was wałek kręci się normalnie, to będę musiał pofatygować się do sklepu. Dzięki za odpowiedzi.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Jeśli napęd jest realizowany za pomocą paska klinowego (ja miałem pasek zębaty - który rzadko - ale jednak potrafił się zerwać), to sprawdź czy nie ma tam naciągacza (zbyt luźny pasek będzie powodował zatrzymanie się wałka). Sprawdź instrukcję obsługi...
3PiotrD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 kwie 2012, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Witam jutro w lidlu jest wertykulator ręczny link nieaktualny,usuwam.i pytanie moje jest czy ktoś ma już coś takiego i czy jest zadowolony? nie mam jakiegoś wielkiego trawnika więc wydaje mi się że mi to wystarczy a nie lubię z kablem się szwendać po tarwniku:) co Wy na to? mam kupować?:)
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

3PiotrD niewielki trawnik to znaczy ile?
Ja wlaśnie jestem po wertykulacji trawnika 300 metrów. Wertykulowałam go 4 godziny ale elektrycznie.
Tyle tej suchej trawy było, że mam wieeeeelką górę trawska. Mój wertykulator kosztował na all 175 zł.
Tego co ty pokazujesz nie mam, ale jeżeli masz wielkość trawnika podobną do mojego to radzę elektryczny.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

asamer pisze:Witam.
Kupiłem niedawno aerator/wertykulator, dzisiaj postanowiłem pierwszy raz użyć tego wynalazku i mam pewne zastrzeżenia co do jego pracy. Gdy jest założony wałek do aeracji i ustawię głębokość na jak największą, to wałek po zetknięciu z glebą zatrzymuje się, silnik działa, ale wałek stoi w miejscu, po podniesieniu urządzenia trochę do góry zaczyna się obracać. Gdy ustawię głębokość średnią, to wałek normalnie się obraca, chociaż zdarzają się momenty, żę się zatrzyma. Jeśli chodzi o wertykulację, nie ma problemu urządzenie praktycznie samo mnie ciągnie do przodu i nie ma mowy o zatrzymywaniu się. Jako, że nigdy nie miałem do czynienia z takim urządzeniem, nie wiem czy taka praca jest normalna, czy jest to jakieś zabezpieczenie przed nagłym zatrzymaniem silnika, czy też przed uszkodzeniem murawy. Urządzenie jest na gwarancji, więc z wymianą nie będzie porblemu, ale nie chcę wyjść na głupka jak mi powiedzą, że tak ma być. Proszę o odpowiedź obeznanych w tym temacie ludzi.

Wiem gdzie jest problem , na wałku z kolcami jest jeszcze jeden wałek który się wkłada w miejsce gdzie nałożony jest pasek , one muszą być "scalone" , u mnie spawanie pomogło.
To co sprzedają w sklepach to zabawki :roll:
Awatar użytkownika
waniczek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 8 maja 2006, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: poznań

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Radzę dołożyć jeszcze raz tyle i kupić elektryczny. Po wertykulacji tym bólu ramion i pęcherzy na dłoniach nie pozbędziesz się przez kilka dni, nie mówiąc już o czasie jaki stracisz.
ogrodomaniak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 sie 2015, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

Witam,

To co nazywają aeratorami elektrycznymi to de facto zabawki, którymi jedynie przeczeszemy trawnik a nie zaerujemy. Aeracja z prawdziwego zdarzenia ma na celu rozluźnienie gleby i tym samym zwiększenie przepuszczalności dla wody, powietrza, promieni słonecznych oraz lepsze ukorzenienie trawnika. Jeśli myślimy na poważnie o tym żeby mieć ładny, gęsty, jednolicie-zielony trawnik powinniśmy patrzeć za aeratorami spalinowymi z kolcami do aeracji (z reguły pustymi), które porobią otwory w trawniku na zasadzie wykorków, które następnie zasypujemy piaskiem. W polsce obecnie temat rozwojowy ale już można spotkać na rynku profesjonalne aeratory spalinowe marek Billy Goat lub Weibang . Jak możemy sobie pozwolić na zakup to tym lepiej. Jeśli blokuje nas gotówka zawsze można zwrócić się do firm świadczących usługi ogrodnicze - coraz więcej z nich oferuje usługę aeracji trawnika.

Jak ktoś ma więcej pytań w temacie to chętnie pomogę :)
Chętnie zarażam wiedzą i doświadczeniem. Liczba nosicieli nieustannie wzrasta :-)
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aerator - czy tak ma działać ?

Post »

A ja stosuję aerację manualną. Używam do tego wideł amerykańskich. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”