Pompa do nawadniania,wąż i inne akcesoria

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Pompa do nawadniania

Post »

A czy to normalne, że ta białoruska pompka robi sobie odpoczynek po kilku minutach pompowania? Czy tylko jakiś felerny egzemplarz mi się trafił?
Po włączeniu pompka pompuje ok 5 minut, potem na 60 s się wyłącza. Po odpoczynku załącza się ponownie, przy czym w tych cyklach pracy czas pompowania robi się coraz krótszy :twisted:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pompa do nawadniania

Post »

Krzysztofie !
Weź cholerę rozbierz i będziesz pewnie wiedział. Raczej nie powinna się wyłączać po kilku minutach. Po sąsiedzku białoruśka membranowa chodzi w oczku na okrągło, ale ona ma już kilka lat.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do nawadniania

Post »

Ta pompka niedługo spali się.Rozebranie nic nie da,bo do uzwojenia nie można się dostać,
zalane na stałe masą izolacyjną.Elektrycy nie chcą prazwajać takich pompek, bo nie mogą
po rozebraniu uszczelnić.
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pompa do nawadniania

Post »

Mam pytanie, czy do pompy 3kw wystarczy przewód ziemny 1,5mm2 ?
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pompa do nawadniania

Post »

NIE !
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pompa do nawadniania

Post »

Zagłębiłem się w temat i obliczyłem, że 230V i 3000W, daje prąd o natężeniu 13,04 A.

W sieci znalazłem taką tabelkę.
http://perunwit.w.interia.pl/obcp.html
Z niej wynika, że kabel 1,5mm2 wytrzymuje 14A i moja pompa ma ok. 13A.
Więc moje pytanie jest następujące, czy dobrze to policzyłem?

Kolejny problem mam następujący: średnica wylotu pompy wynosi 2 cale, a jej parametry to:
7-20m wysokość podnoszenia
6000-25000 l/h wydajność
Jeśli zredukuję wylot na 1 cal (25mm), a długość węża wynosi 80m, głębokość studni 3-4m i różnica terenu taka sam. Czy osiągnę jakąś przyzwoitą wydajność pompowania? :?:
danpok
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 lut 2011, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do nawadniania

Post »

Witam,
Ja mam pytanie z innej beczki, ale mam nadzieję, że są tu ludzie którzy mają ten proplem już za sobą. Otóż w tym roku podłączyłem się do kanalizacji. W ziemi pozostawiłem zbiornik od szamba do którego podłączyłem rurę odprowadzającą deszczówkę. Poszukuję teraz pompy wodnej do tego zbiornika. Mam z tym związane dwa problemy. Pierwszy średnica otworu do szamba to 20 cm (przez ten otwór musi zmieścić się pompa), drugi woda w tym szambie nie należy do czystych. Proszę o radę jaką pompę powinienem kupić? Zapomniałem dodać, iż chciałbym tą wodę wykorzystać do podłączenia zraszaczy do podlewania trawki. Proszę o pomoc.
danpok
barth0
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 lip 2015, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do nawadniania

Post »

Witam, podłacze sie pod temat, co do tej pompy wody to znalazlem pompy pracujace na 12V, potrzebuje taka na dzialke bo nie mam zasilania, a potrzebuje ja od 6 do 8 mikro zraszaczy o wydajnosci 70L/h sztuka. Tunel foliowy ma 10m dlugi i 6m szeroki 3m wysoki. Chce puscic dwie linie po trzy cztery zraszacze na strone. Prosze o pomoc w wyborze pompy z ponizszego linka tylko zeby byla ona na 12V. Pozdrawiam.


Proszę pisać z użyciem wszystkich polskich liter (ą,ć,ó..itd),w przeciwnym razie posty będą usuwane,
tak jak linki reklamowe./Admini.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pompa do nawadniania

Post »

U nas w Polsce .... jest najlepszą marką jeżeli chodzi o motopompy czy agregaty. Ja mam dokładnie ten model motopompy -... 20 CX,.".
Taaa jasne :roll: Najlepsza marka, tylko przez przypadek nikt nigdy o niej nie słyszał, z silnikiem dokładnie tego producenta i do tego cytacik: "wysokiej jakości górnozaworowe silniki spalinowe produkowane w oparciu o myśl techniczną jednego z wiodących japońskich producentów":;230 Wnioskuję w tym miejscu o dodanie regulaminu zapisu, że każda perfidna reklama skutkuje najpierw banem (oczywiście na ip i użytkownika) na miesiąc, a za drugim razem na 1000 lat 8-)
Awatar użytkownika
AdamPi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 maja 2015, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do nawadniania

Post »

jaro710j pisze:
U nas w Polsce ....jest najlepszą marką jeżeli chodzi o motopompy czy agregaty. Ja mam dokładnie ten model motopompy - .... 20 CX, .
Taaa jasne :roll: Najlepsza marka, tylko przez przypadek nikt nigdy o niej nie słyszał, z silnikiem dokładnie tego producenta i do tego cytacik: "wysokiej jakości górnozaworowe silniki spalinowe produkowane w oparciu o myśl techniczną jednego z wiodących japońskich producentów":;230 Wnioskuję w tym miejscu o dodanie regulaminu zapisu, że każda perfidna reklama skutkuje najpierw banem (oczywiście na ip i użytkownika) na miesiąc, a za drugim razem na 1000 lat 8-)
Nie rozumiem czemu uważasz że jak ty nie słyszałeś o tej marce to już nikt nie słyszał. Ja mam np tej marki agregat i bardzo dobrze się sprawdza! Nie jest to może jakaś bardzo droga firma i dlatego niej nie słyszałeś. Jest to taki typowy średniak ale w swojej cenie według mnei dający rade. Mówię tu o agregatach ale podejrzewam ze z motopompami jest podobnie...
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Pompa do nawadniania

Post »

Tłumacząc na język ludzki firma klecąca niskiej jakości sprzęt z chińskich podzespołów. Potwierdza się tylko reguła im gorszy sprzęt tym nachalniejsza szeptana reklama.
Śmieszne chwyty reklamowe zastosowane na stronie producenta i powtarzające się jak modlitwa zdanie "produkowane w oparciu..... "

Buty produkowane w oparciu o myśl techniczną jednego z wiodących europejskich producentów opon ;:306
http://images75.fotosik.pl/837/eb7723cc99ef7139med.jpg

Miałem kilka pomp i stwierdzam że żadna chińska ani w oparciu ani bez oparcia nie dawała więcej niż 60% deklarowanej wydajności.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”