Pszczoły - pasieka w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Pasieka w ogrodzie

Post »

Aquaforta ,według mnie bez jakiegoś Guru pszczelarskiego samodoszkalanie nie wystarczy.Przynajmniej przez jeden pełny rok potrzebny jest doświadczony doradca, z którym fizycznie ramię przy ramieniu staniesz przy ulu.A potem lektura , lektura i działanie.
Rozejrzyj się a znajdziesz kogoś kto pomoże.Pszczelarze to ludzie "zakręceni" lubią poświęcać czas w pszczelej sprawie.Znajdź regionalne Koło Pszczelarskie.
U nas pszczelarze spotykają się regularnie raz w miesiącu.
Mąż ma małą pasiekę od trzech lat.Zaczynał zupełnie zielony.Ale znalazł się doświadczony kolega i to dzięki niemu się zaczęło.
A tak nawiasem to i mnie bardzo dziwi , że na takim dużym forum pszczele wątki praktycznie nie istnieją .
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
BoBiK
50p
50p
Posty: 98
Od: 18 mar 2014, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świat

Re: Pasieka w ogrodzie

Post »

to pokazuje jak bardzo wyspecjalizowalismy sie w uprawach pomidorow i pelargoni zapominajac o naszych pomocnikach ktorymi sa pszczoly.,
jak bardzo ogrod stal sie ludzki, stal sie miejscem panowania i bycia tylko czlowieka,
gdzie jednych z najmilszych i najslodszych - PSZCZOLY Po prostu nie ma.!
jest za to pelno starej broni chemicznej i chemii dosypywanej do Ziemii.

. . .

to juz bylo.!

Wraca Plemie Zlotego Wieku.

Wiedza Niesie sie dookola, wszelkimi mozliwymi sposobami.,
a sama Matka Natura pomaga w sprzataniu i uwidacznianiu faktow.

Proszę o poprawną pisownię, z wielkimi literami, znakami diakrytycznymi- mod./jokaer.
noka
200p
200p
Posty: 310
Od: 2 lis 2011, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasieka w ogrodzie

Post »

Osmunda pisze:[quote="KwiatowyMis77"u się zaczęło.
A tak nawiasem to i mnie bardzo dziwi , że na takim dużym forum pszczele wątki praktycznie nie istnieją .
Chyba istnieje http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4&start=28
pozdrawiam
Kazik
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pasieka w ogrodzie

Post »

Aquaforta pisze:Przymierzałam się do kilku uli już trzy lata temu.
Obszar na którym jest przeznaczone miejsce na 2-3 ule został obsadzony tujami. I czekam aż urosną,
Powinne urosnąć do 3 metrów aby zmusić pszczoły do lotu z dużym zapasem nad głowami sąsiadów.
Możesz też dać co jest pewniejsze ekrany o wysokości 3 metrów naokoło pasieki.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Pasieka w ogrodzie

Post »

Nad głowami sąsiadów latać nie będą- mój ogród i jeżeli to już nad moją głową :wink: Do sąsiadów zalatywać nie powinny- bo nie miałyby po co- mają tylko trawniki i kostkę brukową. Jak urosną z 1,5 m wystarczy dla ciekawskich spojrzeń ;:224
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Pasieka w ogrodzie

Post »

Noka wkleił(a) linka do wątku "pszczelarskiego" , że niby istnieje taki wątek .No niby istnieje ale ostatni wpis z czerwca.....
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pasieka w ogrodzie

Post »

A jakie ma znaczenie data ostatniego wpisu w wątku?
Temat kontynuujemy, w każdym istniejącym na forum temacie,gdy mamy coś do powiedzenia w sprawie
bez względu na date ostatniego wpisu,
a jeśli stanie się zbyt długi,zostanie zamknięty i utworzymy jego kolejną część
by jego przeglądanie nie stanowiło problemu.

Tematów dot. pszczół mamy na forum kilka
- klik -
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pszczoły - pasieka w ogrodzie

Post »

Nie trzeba mieć żadnego guru, można się uczyć z książek, trochę oglądając youtube itd. Tylko kierować się tym co w książkach, bo nim zaczniemy rozróżniać ziarna od plew, można sobie i pszczołom kuku zrobić kierując się radami i mądrościami internetowych mistrzów co to pierwsze miodobranie w lutym robią, a ostatnie w grudniu ;-)
Rozsądne jest postawić 2 ule, na początek z odkładami (odkłady powinny być nie później niż w połowie czerwca, im wcześniej tym lepiej).
Miodu do spróbowania coś będzie już jesienią, a jeśli wszystko będzie dobrze to od wiosny zaczną pracować i już w maju/czerwcu będzie trochę miodu do odebrania. Na początku ilość miodu na pewno nie powala. W maju można zrobić z tych 2 rodzin jeden albo dwa odkłady i powiększyć pasiekę (to wciąga).
Ja niestety ze względu na zmianę pracy, musiałem trochę odpuścić pszczelarzenie. Ale na propozycję zlikwidowania pasieki sprzeciw wyraziła moja pani i teraz to ona dogląda (z dnia na dzień zajęła się 14 pniami, chociaż teraz zredukowaliśmy do 5) :-)
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Pszczoły - pasieka w ogrodzie

Post »

Newrom , uczyłeś się pszczelarstwa zupełnie sam i wyłącznie z książek ? Nie mając nigdy wcześniej żadnego kontaktu z pszczelarstwem ?
No to gratuluję !
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pszczoły - pasieka w ogrodzie

Post »

Zrobiłem kurs nim miałem pszczoły. Kurs byłby przydatny, gdybym nie poszedł tam zielony :) reszta to jak pisałem. Pomoc się przydaje, ale nie jest niezbędny
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pszczoły - pasieka w ogrodzie

Post »

Witam pszczelarzy,my dość niespodziewanie 3 lata temu stalismy sie właścicielami 5 uli.Nie wiedzieliśmy nic o pszczelarstwie,przez okres zimowy uczyliśmy się tylko oglądając filmiki,czytając ksiązki.Nie jesteśmy znawcami,ale z roku na rok nabieramy wiedzy i doświadczenia a chyba właśnie własne doświadczenie jest najbardziej potrzebne,bo właściwie każdy pszczelarz ma własne metody.Najwięcej problemów mamy z rojeniem.
A jak tam tegoroczne zbiory? U nas kiepsko,zima długa,wiosna zimna,przymrozki zniszczyły dużo kwiatów,miodu mało.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Pszczoły - pasieka w ogrodzie

Post »

U nas mimo rozmaitych perturbacji zanosi się nie najgorzej.Ale jak jest naprawdę odpowiem po miodobraniu.A to wygląda , że odbędzie się po pierwszym lipca .
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
mirek_z
100p
100p
Posty: 121
Od: 26 lis 2007, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pszczoły - pasieka w ogrodzie

Post »

Od lat żona mnie "molestuje" o pszczoły w naszym 1.5 ha ogrodzie. Kwiatów miałyby mnóstwo, ale właściciel ogrodu mimo że pracuje w nim codziennie, ma nieustające tyły i wyjące zaniedbania + inne nieogrodowe hobby. Czy przy odwiecznym niedoczasie i braku wiedzy w temacie warto się wpuszczać w 1-2 ule ?
Dodam że chodziłoby bardziej o sztukę dla sztuki niż produkcję miodu.
Gardening isn't a hobby, it is an obsession and a lifestyle.
My tent is my second home.
Nasz ogród
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”