Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Ludwiku, tylko zobacz jaką Ty masz glebę... przy tej ziemi to taki efekt uzyska się grabiami nawet.
granica
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 lis 2014, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Koszt 2600zl x 10 __26000zl hm czy taki sprzęt jest na pól hektara czy więcej można by było robić bo nie wiem moze sie skuszę ;:oj koszt zetora używanego w dobrym stanie ,,, :roll:
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Ekopom, masz Puberta! Bardzo dobra maszyna :)
granica pisze:Koszt 2600zl x 10 __26000zl hm czy taki sprzęt jest na pól hektara czy więcej można by było robić bo nie wiem moze sie skuszę ;:oj koszt zetora używanego w dobrym stanie ,,, :roll:
Jest pewna grupa ludzi, niestety mam wrażenie, że co raz większa, która uważa, że wszystko co najlepsze i profesjonalne powinno kosztować mało. Często pie... opowiadają o jakichś niesamowitych marżach z których producenci i sprzedawcy powinni schodzić. Mam nadzieję, że do nich nie należysz i wiesz, że dobre musi kosztować. Poszukaj sobie maszyny TORO DINGO z glebogryzarką. Tym możesz pracować wszędzie. To jednak kosztuje trochę więcej niż używany Zetor w dobrym stanie.

Cytat dopuszczony, pomid.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

AmaPoland pisze:Ekopom, masz Puberta! Bardzo dobra maszyna :)
Ale to już czwarta taka mała maszyna, miałem na początku traktorek Fortschritt 931 i potem glebogryzarka była na silniku briggs&stratton, ale w serwisie mi go uszkodzili przy wymianie zaworu, po doszlifowaniu nawet nie wymienili oleju. Teraz dosyc chwalę silnik hondy 160GTX.
A na większym areale to glebogryzarka przy ciągniku C-360, ewentualnie jeszcze glebogryzarka z traktorkiem TZ-4K-14.
jantarfala
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 26 sie 2012, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Ja tylko dodam, że takie glebogryzarki można wypożyczyć za małe pieniądze w wypożyczalniach sprzętu budowlanego. Każdy może ocenić, czy przyda mu się do własnych zastosowań :)
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1083
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Glebogryzarka

Post »

ekopom pisze:Obecnie wykonuję prace w tunelach foliowych glebogryzarką
Pubert PRIMO HONDA GX 160
, jest dosyć dobra, chyba noże z dożywotnią gwarancją, bo silnik szybciej wysiądzie, można wykorzystać do ugniatania ziemi przed siewem, mniejsze obroty i swobodny bieg bez zagłębiania. Nie warto innych narzędzi, bo praktycznie można wykorzystać glebogryzarkę do większości prac. Miałem kiedyś mini ciągnik Fortschritt E 931,50, ale glebogryzarka w zestawie była niedopracowana ( wyprodukowana w warsztatach szkolnych).
Ludwiku, czy nadal używasz tej samej glebogryzarki? Zastanawiam się nad kupnem puberta, ale zastanawiam się nad tym, czy jestem w stanie pracować z tak ciężką maszyną. Kiedyś miałam możliwość wypróbować stigę, (o wiele lżejszą) i owszem praca szła szybko, ale czułam się jak na rodeo ;:219
Z drugiej strony, albo ograniczę warzywnik, albo muszę mieć coś lepszego niż narzędzia ręczne.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ewo, nie ma problemu z utrzymaniem jej w ryzach i przy małej praktyce potrzeba małej siły. Ważne, żeby w glebie nie było większych kamieni, czy innych przedmiotów, bo wówczas może niebezpiecznie wyskoczyć z ziemi.
Obecnie nowym nabytkiem jest używany mini traktorek tz4k14, muszę jeszcze go doprowadzić do użytku.
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ile benzyny pożera na godzinę taka glebogryzarka?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Mało, zależy od obciążenia, ale w granicach 1 litra. Na powierzchnię 330m2 mojego tunelu foliowego wystarcza mniej niż 1l.
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

To do przyjęcia, kosa spalinowa potrafi więcej zjeść
krzych100
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 paź 2016, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam wszystkich
Mam pytanie co jest powodem , że glebogryzarka Texas mieli w miejscu a nie idzie do przodu , muszę ją dość mocno pchać
Pozdrawiam
Krzysztof
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Jedziesz najprawdopodobniej na zbyt dużej głębokości. Ja osobiście jak pracuję glebogryzarką o identycznej budowie, to jeżdżę na początku dosyć szybko, delikatnie używając ogranicznika, a potem stopniowo schodzę głębiej. Można oczywiście robić od razu na pełnej głębokości, ale zmęczysz się kilka razy więcej i zajmie Ci to więcej czasu. Jadąc na pełnej głębokości, żeby się poruszać trzeba skręcać glebogryzarką w osi pionowej, żeby na zmianę raz jedną raz drugą stroną łapała ziemię. Do przodu nie popchniesz, bo przekładnia będzie haczyć. Mam nadzieję, że pomogłem :wink: Być może osoby zajmujące się ogrodami zawodowo coś jeszcze doradzą :)
Btw. Miło jest zobaczyć w końcu pierwszy post użytkownika, który nie jest reklamą :lol: Witamy na forum ;:136
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Jeśli rączkami będziemy skręcać w lewo i prawo, to na pewno będzie szła do przodu, jeśli za głęboko zakopała się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”