Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
krzych100
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 paź 2016, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

jaro710j pisze:Jedziesz najprawdopodobniej na zbyt dużej głębokości. Ja osobiście jak pracuję glebogryzarką o identycznej budowie, to jeżdżę na początku dosyć szybko, delikatnie używając ogranicznika, a potem stopniowo schodzę głębiej. Można oczywiście robić od razu na pełnej głębokości, ale zmęczysz się kilka razy więcej i zajmie Ci to więcej czasu. Jadąc na pełnej głębokości, żeby się poruszać trzeba skręcać glebogryzarką w osi pionowej, żeby na zmianę raz jedną raz drugą stroną łapała ziemię. Do przodu nie popchniesz, bo przekładnia będzie haczyć. Mam nadzieję, że pomogłem :wink: Być może osoby zajmujące się ogrodami zawodowo coś jeszcze doradzą :)
Btw. Miło jest zobaczyć w końcu pierwszy post użytkownika, który nie jest reklamą :lol: Witamy na forum ;:136

A jak głęboko w praktyce spulchni ziemię glebogryzarka z poniższego zdjęcia podają w opisie że na 34cm ale ona ma z boku blachy osłonowe i nie jestem przekonany czy się na tą głębokość zagłębi czy tylko do połowy średnicy noży

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Krzysztof
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ja mam Stige 103 (tą ze zdjęcia poniżej) i na ciężkiej ziemi na 2 przejazdy ziemia jest spulchniona na głębokość szpadla - około 25-30 cm.
Używam do warzywniaka, bez kopania szpadlem.
krzych100
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 paź 2016, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ma ktoś tego Hortmasza ?
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Witam :wit
Mam pytanie do ewentualnych posiadaczy glebogryzarek.Mam dość spory warzywnik a sił do szpadla coraz mniej.Czy glebogryzarka Texas tx 601 5,5 km 85 cm {dane z alle...o}to dobry pomysł ?Najbardziej potrzebna teraz na wiosnę ,żeby przygotować ziemię pod wysiewy potem myślę np.przejechać między rzędami ogórków czy dyni zanim zarosną rzędy ,i ew. przed jakimś poplonem.Ziemia ciężka ale uprawiana co roku.
Pozdrawiam Małgosia
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Witaj MalgosiaR
Nie jestem znawcą tematu ale mogę polecić glebogryzarkę firmy Hortmasz np. model TIG6580-B&S. Też jestem na etapie zakupu takiego urządzenia bo już nie mam sił i czasu do łopaty ;:185 Wiele osób polecało mi tą firmę jeśli chodzi o sprzęt za 1800 zł do niedużego ogrodu. Sąsiad ma taką tylko z silnikiem Loncin i jest bardzo zadowolony. Non stop coś tam nią dłubie w polu :D Mam już 6 lat kosiarkę z silnikiem BRIGGS&STRATTON i nie miałem z nią nigdy problemu. Glebogryzarkę też chcę kupić z silnikiem tej firmy.
I jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie chodzi o serwis. Dobrze żeby był w Twoim mieście. Jak trzeba będzie zrobić przegląd albo coś nawali to żeby nie jechać z nią 100 km do najbliższego. No chyba, że ktoś umie takie rzeczy robić. Np. w moim mieście nie ma serwisu firmy TEXAS (najbliższy 60 km)
Pozdrawiam Krzysiek
krzych100
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 paź 2016, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Nikt nie ma tego Hortmasza ?
A może ma ktoś Stigę Silex 95H ,szukam wymiarów pasków napędzających glebogryzarkę bo nie mogę nigdzie znależ w internecie
Pozdrawiam
Krzysztof
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Piszecie wszyscy że glebogryzarka nigdy nie zastąpi szpadla czy ciągnika, bo za płytko bierze, ale czy do dnia dzisiejszego nie wymyślono na prawdę żadnych dodatków do glebogryzarki jak np. mini pługi? Pytam z ciekawości bo się przymierzam do zakupu jakiejś dobrej glebogryzarki, mam w zamiarze orać tym dość sporą działkę ok 20 ar, łopatą się zamęczę :P
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Zastąpi szpadel bez problemu :D Ja od kiedy mam swoją szpadla używam tylko do wykopywania korzeni. Jeśli zamierzasz orać 20 ar to radzę kupić glebogryzarkę z kołami napędowymi, bo taką z nożami pod silnikiem się mocno zmęczysz (mam taką to wiem :) ). Oczywiście jak nie chcesz wydawać dużo kasy to taka prostsza też będzie ok, ale robotę będziesz musiał sobie rozbić na kilka razy :wink: Minimalnie musisz wydać 2000, tak aby potem na siebie samego nie kląć, że się nie dołożyło ;:333
Julitap
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 kwie 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

z własnego doświadczenia mogę polecić glebogryzarkę która jest przystawką do kosy spalinowej z firmy BassPolska, dzięki niej szybko spulchniam i napowietrzam glebę przygotowując ją w ten sposób przed uprawą roślin. Ponieważ ma małe rozmiary mogę ją zastosować nawet przy niewielkich powierzchniach
ceps
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2017, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Witam
Niestety wszystkie konie we wsi odeszły już do krainy wiecznych pastwisk, a i o ciągnik trudno się doprosić, dlatego zastanawiam się nad zakupem glebogryzarki. Ma mi służyć do obrobienia warzywnika + działki ziemniaków. Mój nr 1 to Pubert Vario SD3 6KM wraz z zestawem do orania i obsypywania. Pieniądze nie małe ale jeśli by zdawało to egzamin to przeżyję. Niestety nie znam nikogo, kto pracowałby takim sprzętem i wypożyczalni w pobliżu też nie ma.
I tu moje pytania do osób posiadających już praktykę z podobnym sprzętem:
- Czy praca takim urządzeniem jest bardzo męcząca
- Czy da się tym solidnie wykonać pracę (szczególnie orka, radlenie), czy nie jest to taka duża zabawka
- Ze względu na moc glebogryzarka jest duża, czy da się nią pracować nożami o szer 30cm (czy da się ją utrzymać w pionie)
Dodam jeszcze, że ziemia u nas jest lekka (piaszczysta)
Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Pierwszy też był u mnie podobny miniciągnik, ale praktycznie przydatna była glebogryzarka. Dlatego następne już kupowałem same glebogryzarki za poniżej 3ooo zł. Obecnie jednak najbardziej efektywny jest ciągniczek tz4k4, ale nadal najbardziej jest przydatna w ogrodnictwie glebogryzarka, chociaż na większym areale już korzystam z C360, wówczas pług i kultywator spełnia wtedy swoje zadanie.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Sama marka Pubert zawsze była solidna marką więc jeśli jakaś glebogryzarka ma być odpowiednia to właśnie ta. Co do ciężaru pracy to muszisz wiedzieć że obsługa glebogryzarki nigdy nie jest lekka. Jest łatwa ale nie lekka. Co prawda jest mniej wykańczająca niż praca szpadlem ale też może człowieka solidnie zmęczyć.

Opcją są mikrociągniki takie jak mikrociągnik AMA 58293. Dużo firm ma takie maszyny. Kosztują więcej ale w pracy są znacznie przyjemniejsze. jednak skuteczności pracy nie mogę odmówić żadnemu z tych urządzeń. Oba typy wykonają pracę prawidłowo.

Niestety nie odpowiem na Twoje pytania jako użytkownik glebogryzarki bo nim nie jestem. Mogę Ci odpowiedzieć na pytania jako serwisant i sprzedawca :)
janus_z
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 lut 2008, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka jaką polecacie?

Post »

Witam

Ja użytkuje Agroma T-6580LP, zakupiłem do niej koła gumowe, ale w ogrodzie średnio zdają egzamin, w moim przypadku za duża prędkość wału, mała przyczepność, dopiero jak dorobiłem sobie koła stalowe o średnicy 32cm, oraz obciążniki po 25 kg na stronę to można powiedzieć że z obsypnikiem do ziemniaków jakoś to idzie. Ten Pubert będzie na pewno lepszy bo ma szkrzynie biegów, w mojej jest problem zbyt dużych obrotów. Ale wadą tych glebogryzarek jest to, że jednak ich praca jest niestabilna, męcząca. Pracowałem chwilę u sąsiada glebogryzarką z napędem na koła, to tam komfort pracy jest nieporównywalnie lepszy, no i jeśli chodzi o dodatkowy osprzęt typu pług, to praca nim również jest bardziej komfortowa. No i tutaj zakładając koła trzeba też się trochę na siłować, a u sąsiada to wszytko przebiega bez wysiłku, tak samo jak z manewrowaniem w garażu, na polu itd. Za ta kasę kupisz juz mniej markowy tzw. minitraktorek np. Hortmasz.
Praca z nożami 30 cm również jest w tym przypadki ciężka, glebogryzarka chwieje sie na boki, ja w swojej rozszerzyłem uchwyty o około 20cm z tego powodu.
ps. sąsiad ma cos takiego http://www.polexim-online.pl/?prod=42
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”