Donice produkcyjne i inne

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Daniellson12345
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 1 maja 2013, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Wracając do sedna wątku - czyli gdzie kupić doniczki.

Na [Wymoderowano] jest pewien Pan, który sprzedaje doniczki. Zarówno okrągłe, jak i kwadratowe. Nie ma problemu ze sprzedażą konkretnej ilości, np. 5 szt ;:306
Nie wiem czy można podawać nicki, może to zostać odebrane jako reklama, chociaż z drugiej strony jeśli jest się z kogoś/czegoś zadowolonym to czemu tego nie polecać? [Wymoderowano]

Zgodnie z naszym regulaminem nie podajemy tego typu informacji. Od tego są PW.
Tomek/blabla
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Sory, że odgrzewam zimnego kotleta, ale muszę kupić doniczki, nie mam problemu z tym gdzie, ale za cholerę nie mogę dojść do ładu z tymi doniczkowymi wymiarami... jak to się liczy i co to są za wymiary? przykładowo okrągła popularna doniczka 5,5 cm w żadnym miejscu nie ma tyle. Pytanie... skąd to się bierze?
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Nie sądzę, by te wymiary były w jakiś sposób standaryzowane. Wg mnie każdy producent działa niezależnie i może być to np. średnica zewnętrzna lub wewnętrzna na górze doniczki lub przy jej podstawie. Sugeruję kupować kwadratowe doniczki. Tu przynajmniej problem z wymiarami jest mniejszy, zawsze jest podawany maksymalny wymiar zewnętrzny pojemnika. A przy kwadratowych doniczkach to i wykorzystanie powierzchni będzie bardziej optymalne.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

No właśnie problem mam z kawdraciakami, dałabym link do nich ale nie można niestety ...Dałam przykład okrągłej ale pomierzyłam też kwadratowe, które mam i tam też nie mogę dojść do jakiegoś wiążącego wniosku ... bo wydawałoby się, że doniczka jest 4 cm, a w najszerszym miejscu ma 3,5 ... byłam ciekawa czy ktoś już sie nad czymś takim zastanawiał.
Zapytam inaczej, w jakich doniczkach trzymacie swoje rośliny, pomijam fakt kamciatowości ... wymiary mnie interesują (wiem, że małe w małych duże w dużych :P) ;:88 albo z jakimi rozmiarami doniczek się spotkaliście (kwadratowych)

Pytam, bo nie chcę niepotrzebnie marnować miejsca, wsadzając rośliny w zdecydowanie dla nich za duże domki.
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Generalnie kwadratowe doniczki rzeczywiście są troszkę mniejsze, niż zakłada wymiar zewnętrzny ale ta różnica zazwyczaj nie przekracza 0,5-1,0mm. Dłuższy rząd doniczek zazwyczaj trzyma wymiar.
Osobiście używam czeskich doniczek różnych producentów. Mam wymiary 4 (eliminuję je, bo są dla mnie zbyt małe), 5, 6, 8, 10, 12 i chyba 16cm. Są jeszcze doniczki 7cm ale widziałem je tylko kilka razy i nie kupowałem ich.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Ja np. sadzę w 4, 5, 7, 9 a największe w 15. Choć będę starał się załatwić coś w okolicach 11-13cm. Z wymienionych, najczęściej używam 7 i 9, rzadziej 4 a pozostałe "okazjonalnie" :wink:
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
Szymon78
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 mar 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Chciałbym prosić o radę w temacie doniczek.
Otóż mam zamiar zamówić kilka roślinek u Państwa Hinzów i chciałbym je posadzić do kwadratowych doniczek tylko nie wiem jakiej wielkości kupić te doniczki?? Pochodziłem trochę po sklepach w mojej okolicy ale znalazłem w nich tylko duże doniczki (14x14 i 16x16) i wobec tego będę zmuszony zamówić przez internet. Tylko jakie będą odpowiednie?? Zastanawiam się nad 8x8 ewentualnie 10x10?? Dobrze kombinuję??
Dodam że te roślinki które chce zamówić to mają być rebutie, lobivie i mammillarie.
No i kolejna kwestia, to dysponuję ograniczoną powierzchnią parapetową więc wolałbym by były to możliwie jak najmniejsze doniczki.
Z góry dziękuje za wszystkie cenne rady :)

Pozdrawiam
Szymon
Pozdrawiam Szymon
Kaktusy Szymona
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Wszystko zależy od wielkości roślin i systemu korzeniowego. Ja staram się dobierać doniczki tak aby roślina miała z każdej strony ok 1 cm wolnego miejsca (między korpusem a krawędzią doniczki) - nieźle to wygląda i w miarę wygodnie się sadzi. Jeżeli system korzeniowy nie jest zbyt rozbudowany lub można go przyciąć taka wielkość doniczek sprzyja oszczędności miejsca. Nie piszesz jakiej wielkości mają być te kaktusy, więc trudno powiedzieć jaka wielkość doniczek będzie dla Ciebie najlepsza. Na all znajdziesz doniczki w rozmiarach od 4x4 cm do 16x16 cm, albo podpytaj sprzedawcę albo poczekaj aż paczka przyjdzie - może kilka dni bez doniczek im nie zaszkodzi.
Szymon78
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 mar 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Hmm.... na stronie tego sklepu przy każdej pozycji jest info z doniczek o jakiej średnicy pochodzą te roślinki. Średnica doniczek okazów które sobie upatrzyłem waha się od 5 do 7cm.
Pozdrawiam Szymon
Kaktusy Szymona
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

W takim razie przewidywana wielkość doniczek to prawdopodobnie 5-8 cm. Ogólnie doradzam robić większe doniczkowe zakupy, zapłacisz raz 10 zł za przesyłkę w której mieści się 1 kg doniczek (rozmiar dowolny, warto wybierać różne), zamiast zamawiać co chwilę masz pod ręką takie jakie akurat są Ci potrzebne i nie zaskoczy Cię wielkość zakupionych roślin, bo będziesz przygotowany "na wszystko".
FishHunter
100p
100p
Posty: 138
Od: 29 kwie 2013, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

Jeśli chcesz to mogę Ci przesłać na PW link do sklepu w którym są doniczki w mniejszej ilości w niskiej cenie.
Tomek
szaki208
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2013, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

@theoria_, @FishHunter: Podpowiedzcie proszę, gdzie kupujecie doniczki wysyłkowo. Na kilogramy brzmi dobrze :D
Szymon78
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 mar 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Gdzie kupię doniczki?

Post »

FishHunter pisze:Jeśli chcesz to mogę Ci przesłać na PW link do sklepu w którym są doniczki w mniejszej ilości w niskiej cenie.
Jeśli możesz to prześlij - chętnie zapoznam się z proponowanym asortymentem :).
Z góry dzięki :)
Pozdrawiam Szymon
Kaktusy Szymona
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”