Pompa do wody brudnej

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
roczi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 13 mar 2007, o 12:55
Lokalizacja: Kraków

Pompa do wody brudnej

Post »

Witam
Może ktoś doradzi mi jakiej pompy (niezanurzeniowej) a napowierzchniowej można by użyć do oczyszczenia oczka z mułu, gnijących liści, szlamu etc. W hipermarketach dostepne są albo zatapialne pompy do wody brudnej, ale taką nie da się manewrować na płyciźnie a tam głownie zbierają się brudy, albo napowierzchniowe ale do wody czystej, która zatrze się jak zaciagnie brudy. Oczywiście mozna kupić odkurzacz do oczka ale cena 600-1500 PLN w zależności od modelu i mocy powala jednak cena.
Dzięki za pomoc

Wojtek R
danwaw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 lut 2008, o 00:28
Lokalizacja: Wawa

Post »

śledź stronę firmy Gardena. W tym roku mają wypuścić nową pompę zanurzeniową do wody brudnej, która wypompuje wodę nawet do 5 mm.
Innych rozwiązań pompowych do brudnej wody nie ma na rynku.
pzdr
roczi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 13 mar 2007, o 12:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam, ale pompa zanurzeniowa musi być chyba w całości przykryta wodą żeby prawidłowo działać. Jeśli na płyciźnie (10 cm głębokości) użyję jej to się spali nie będąc odpowiednio chłodzona :(

W
danwaw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 lut 2008, o 00:28
Lokalizacja: Wawa

Post »

i tu właśnie Gardena wyprzedza wszystkie inne firmy o długość ciała. W tej chwili w sprzedaży jest pompa do wody czystej (także wypompuje wodę do 3 mm) i wcale nie musi być zanurzona w wodzie. Wystarczy, że woda będzie przez nią przepływać i w ten sposób ją chłodzi. A jeżeli będzie jej za gorąco to włączy się wyłącznik termiczny i wyłączy pompę aż do ostygnięcia.
W pompie do czystej wody mamy jeszcze stary poczciwy pływak, który notabene możemy umiejscowić na obudowie pompy w taki sposób by mogła ona pracować non-stop.
Przy pompie do brudnej, o której wcześniej wspominałem będzie innowacyjne rozwiązanie - dwa suwaki do ustalenia poziomu zasysania. Ale trudnio mi jest to wytłumaczyć więc pozostanie Ci czekać aż się pojawi w sklepach.
Jak tylko ja zobaczę to dam Ci znać.
pozdrawiam
roczi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 13 mar 2007, o 12:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

dzięki, bedę patrzył z uwagą
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Pompa do brudnej wody.

Post »

Szukam pompy do brudnej wody ale interesuje mnie głównie parametr ciśnienia jakie taka pompa wytwarza.
Czy taka pompa potrafi wprowadzić w ruch obrotowy zraszacz ?
TheVit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

gemciu83 pisze:Szukam pompy do brudnej wody ale interesuje mnie głównie parametr ciśnienia jakie taka pompa wytwarza.
Czy taka pompa potrafi wprowadzić w ruch obrotowy zraszacz ?
Raczej potrafi. Zależy jeszcze do jak brudnej wody chcesz wrzucać tą pompę i jaką. Nie miałem wielkich doświadczeń z takimi pompami ale kiedyś miałem zanurzoną starą 'ruską' pompę zanurzeniową z giełdy do starej studni, wielkigo syfu nie było to i rajstopa wystarczyła jako filtr ^^ Kilka lat przetrwała.

Jak chcesz korzystać z wody ze sporym dodatkiem ziemi, piachu i syfu to już jest większy problem. Takie pompy z reguły długo nie żyją. Zakupy typu TESCO od razu sobie podaruj.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Woda brudna w sensie niezdatna do pica. Piasku troszkę i to raczej drobna frakcja fi. 2mm max. Troszkę materiału roślinnego ale to odrobiny.

Ja na pompie 400Wat nie mogę uzyskać ciśnienia by poruszała zraszacz.

Zastanawiam się jakbym kupił taką mocniejszą pompę powiedzmy co w 1 godzinę potrafi przepompować 18-22 m sześć. wody czy ona nie wytworzy większego ciśnienia ?

Chyba, że może spróbować gdzieś na łączeniu węży wstawić pompę od pralki ?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Taka pompa z rozdrabniaczem, żeliwna 2 kw, na pewno pchnie, koszt ok 180 zł , tylko ma wyjście dwa cale, musiałbyś przejściówkę zrobić, i pytanie jak długo wytrzyma przy pracy z z dużym ciśnieniem.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Ciśnienie potrzebne na 2-3h ciągłej pracy.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

To prędzej jakaś pompa głębinowa, ok 300-500 zł, do wody czystej, trzeba owinąć jakąś siatką, wyjście 1 cal, mam taką w studni drugi rok, podlewam w ogrodzie ok godziny, wąż 80 m. mocne diabelstwo. :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

To podaj nazwę, model itd., a i gdzie to kupiłeś.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Wpisz na alledrogo pompa głębinowa, zaczynają się od 250 zeta, długie na metr, srednicy 10 cm walce, ja mam taką za 300 stówki, nie mogę znaleźć dokumentacji, różnią się wydajnością/mocą.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”