Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tunel

Post »

zdravko pisze:Tak, w ofercie był bez poprzecznych (alllegro), dużo ludzi taki kupuje i jakoś dają rade to ogarnąć, więc musi być jakiś patent.
Ja mam kompletny więc moja rada nie jest sprawdzona , ale może niepotrzebnie chcesz złożyć pełne łuki i potem je łączyć. Wydaje się, że łatwiej będzie złożyc tylko po dwa elementy (szczytowe) połączyć takie "mini łuki" elementem poprzecznym i do takiego (w miarę już stabilnego) modułu dokładać następne elementy.
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Tunel

Post »

Ja również kupiłam stelaż NS 6, ale kompletny. Mój M. zakupił płaskie profile metalowe 20/20/2 i zamierza dospawać z nich front i tył namiotu, w tym drzwi. Myślę, że łuki można połączyć poprzez dospawanie profili metalowych. Co prawda ja nie planuję późniejszych rozbiórek tunelu i mam zamiar trwale go umocować.
Malinka877
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 mar 2013, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tunel

Post »

Witam, dopiero zaczynam "przygodę" z tunelem, zamówiłam stelaż z namiotu wojskowego wys. 2,5, szer 4,5 dł 5m i chciałam zapytać ile folii zakupić tzn jaką szeroką i długą? Zamierzam dorobić drzwi z obu stron. Z jakiej firmy polecacie? Niedaleko mnie jest ,MARMA i zamierzam tam kupić, warto? Czy lepiej zamówić na allegro? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
wojtas278
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2013, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Witam,
Planuje budowę szklarni na podsawie własnego projektu. Jej wygląd obrazuje poniższe zdjęcie. Chciałbym usłyszeć Wasze poglądy na ten temat. Co należy poprawić? Czy stelaż aluminiowy to dobre rozwiązanie? Czy możliwe jest, że w upalne dni folia będzie się przyklejać do gorącego aluminium, a jeśli tak jak najlepiej ją zabezpieczyć przed tym? W jaki sposób można zabezpieczyć, plastikowe łączenia rurek, aby nie rozdzierały foli?

Usunięto nieaktywne linki, klepsydry, pomid.
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tunel

Post »

Podaj jakieś wymiary tego tunelu bo to jest istotne.
wojtas278
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2013, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Wysokość 1,5 m, szerokość 2,2 m i długość 3 m.
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tunel

Post »

Hmm no to malutki. Ale tak czy inaczej przy dużym opadzie śniegu bardzo prawdopodobne że się zawali. Aluminium to raczej zbyt delikatny materiał na konstrukcję. Gdybyś jednak upierał się przy takim rozwiązaniu konieczne będzie wzmocnienie na szczycie tunelu. Wzdłużna rurka łącząca wszystkie pałąki. Inaczej pod naporem śniegu rozjadą się każda w swoją stronę. No chyba że zdejmiesz folię na zimę no to wtedy konstrukcja powinna przetrwać. Mimo wszystko ja bym proponował rurki stalowe i wtedy na mur beton nic się temu nie stanie :)
darusek6
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 mar 2011, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Witam mam zamiar zrobić kolejny tunel i tak sie zastanawiam nad kupnem folii i nie wiem czy wziąść polską z Płocka, czy niemiecką Gardenvit, może coś poradzicie :roll:
gradek83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lut 2012, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki tunel szklarnie kupić

Post »

Witam. Prosze o doradzenie.
Ojciec chce kupić szklarnie (tunel) nie dużą na pomidory na działkę.
Ja się na tym kompletnie nie znam wydatek tak max 600zł wymiary mniej więcej :
Wysokość 2m
Długość do 5m
Szerokość 2.5m do 3m

I teraz albo z elementów metalowych jakieś kształtowniki czy tam aluminium oczywiście rurki PCV odpadają no albo może jakiś dobry plan takiej szklarni czy tam tunelu z drewna może ktos posiada jakieś ciekawe plany jak takie coś zbudować.
_fox_

Re: Jaki tunel szklarnie kupić do 600zł

Post »

Ze swojej strony mogę polecić wykonanie własne z prętów zbrojeniowych, dowiedz się o ceny prętów fi 12 cenę folii, desek i przekalkuluj. Jest sporo wątków w tej kwestii i też możesz przeczytać z czego i jak forumowicze robią.
pluszak73
50p
50p
Posty: 59
Od: 18 lut 2014, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kryg

Re: Jaki tunel szklarnie kupić do 600zł

Post »

Poszukaj na allegro namiot wojskowy. Kompletny kosztuje z wysyłką ok.550zł. Wymiary 4,5x5x2,5. Konstrukcja bardzo solidna. Polecam.
zielonyzagonek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 mar 2014, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jak załatać dziurki w tunelu

Post »

Witam wszystkich to mój pierwszy wpis, jednak muszę się was poradzić, dziś zakładałam z mężem folię na tunel i nieopatrznie przerwała się ona delikatnie ok 3cm w dwóch miejscach. najgorsze że jedna dziura wypada na szczycie tunelu gdzie napina się linka a drugie w jego krańcowym górnym rogu, czy jest jakakolwiek możliwość naprawienia tej szkody? Czy ewentualnie jak zabezpieczyć dziurę aby się dalej nie powiększała. Nie zależy mi na kwestiach estetycznych a jedynie na tym by po sezonie nie trzeba było wymieniać folii. Będę wdzięczna za pomoc. Ewa
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Tunel

Post »

Do naprawy folii stosuje się specjalne taśmy klejące , możesz znaleść je w necie lub porządnym ogrodniczym :uszy :uszy :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”