Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Pawcio0086
50p
50p
Posty: 83
Od: 5 lut 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Tunel

Post »

Dokładnie tak. Producenci folii ogrodniczych traktują rok jako 2 sezony. Na wytrzymałość folii w większej mierze wpływa rodzaj i stan techniczny konstrukcji, naprężenie folii, aniżeli sezonowość folii. Ja kupuję tylko i wyłącznie UV-4, gdyż jest najtańsza. A druga sprawa jest taka, że z biegiem czasu zmniejsza się ilość światła przepuszczana do wnętrza tunelu i dlatego jestem zwolennikiem częstszych zmian folii.
Pozdrawiam Paweł
Niemożliwe to jest tylko zapłacić kartą w Biedronce;)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Za darmo bym nie chciał... a za tyle kasy?
Swoją drogą Szklarnia foliowa tunelowa :lol:
Szklarnia jest szklana. Foliową widzę pierwszy raz. A co to tunelowa... już nie będę wnikał
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tunel

Post »

Kasiu
Ja bym dał sobie spokój. Nie za te pieniądze. Po pierwsze krótki, a z czasem będziesz chciała coraz więcej sadzić i uprawiać. Kup pręty 10 lub 12, parę metrów listewek, folie. Będzie na pewno dłuższy. To co zostanie z kasy przyślij na piwo.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Tunel

Post »

Nie, no nazwali jak nazwali :roll: my wiemy co to jest i już. Dzięki za rady - przekazane M - też chętny na piwo, dla Was ;:136
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tunel

Post »

Pawcio0086 pisze:Dokładnie tak. Producenci folii ogrodniczych traktują rok jako 2 sezony. Na wytrzymałość folii w większej mierze wpływa rodzaj i stan techniczny konstrukcji, naprężenie folii, aniżeli sezonowość folii. Ja kupuję tylko i wyłącznie UV-4, gdyż jest najtańsza. A druga sprawa jest taka, że z biegiem czasu zmniejsza się ilość światła przepuszczana do wnętrza tunelu i dlatego jestem zwolennikiem częstszych zmian folii.
A ja siermięga, trzy lata trzymam folie dwu sezonową i wymieniam na nową, ze względu na światło

MirekL

Bo to hybryda genetycznie modyfikowana.Czego to ludzie nie wymyślą.
Pozdrawiam
Dariusz
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Tylko dodam tyle, że 400 złociszy to prawie pół płachty tunelowej, czyli 12x16 m :)
bobek-
50p
50p
Posty: 72
Od: 11 lut 2012, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice

Re: Tunel

Post »

Kasia1972 pisze:Poradźcie proszę, czy warto kupic tunel foliowy w LM.
Jeżeli pomidory i ogórki będziesz palikować to tak w przypadku prowadzenia na sznurku nie ( plastykowe rurki powyginają się )
Pozdrawiam bobek

Życie jest za krótkie żeby marzenia mogły czekać.
bobek-
50p
50p
Posty: 72
Od: 11 lut 2012, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice

Re: Tunel

Post »

szczytnica38 pisze:Tunel to super sprawa . Dezynfekcja najlepiej siarką . Jesienią w słoneczny dzień zapalić 1 kg na 25 m/2 dobrze pozamykać ,za 3 dni wywietrzyć . Uwaga na opary . ;:108
Doradzał bym jeszcze przetarcie drutów i innych części konstrukcji bo pozostająca siarka może poparzyć roślinki
Pozdrawiam bobek

Życie jest za krótkie żeby marzenia mogły czekać.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Tunel

Post »

Jeżeli pomidory i ogórki będziesz palikować to tak w przypadku prowadzenia na sznurku nie ( plastykowe rurki powyginają się )[/quote]

Mam tunel z L... i nic się nie powyginało a pomidory miałam właśnie na sznurkach do tych rurek przywiązane, te z LM nie wiem jakie są, mój oparł się również silnym wiatrom i moim nerwom które czasem na nim wyładowywałam :wink: , Wkurzają mnie w tym tunelu drzwi, strasznie, jakieś niedopasowane, to one zawsze ode mnie najwięcej nazbierały :twisted: Dzisiaj stawiałabym na szklarnię, zdecydowanie. Jak mi się ten tunel rozleci co pewnie nastąpi prędzej czy później to następna będzie mała szklarnia.
bobek-
50p
50p
Posty: 72
Od: 11 lut 2012, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice

Re: Tunel

Post »

Sąsiadka miała podobny i widziałem jak ciężar pomidorów powyginał konstrukcję .
Pozdrawiam bobek

Życie jest za krótkie żeby marzenia mogły czekać.
Awatar użytkownika
krykiet66
50p
50p
Posty: 67
Od: 18 lip 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska zachodnia

Re: Tunel

Post »

A czy ktoś próbował zgrzać folię tzw.prostownicą do włosów, chyba prościej niż zabawa z żelazkiem?
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Tunel

Post »

U mnie w Rodzinie używa się dziurkacza (powstają takie dwie dziurki jak do włożenia do segregatora). Zawija się brzeg folii tak jak materiał do obszycia, dziurkuje się i przez powstałe dziurki przewleka się sznurek sizalowy - taka fastryga.

Inny sposób to zszywacz do papieru - takie zszywki jakimi są zszywane zeszyty - dość gęsto.

Z boków, w zależności od budowy tunelu, folię zakopuje się lub przybija gwoździkami przykładając z wierzchu listewką.

Zgrzewanie żelazkiem porzucono u nas 20 lat temu :D było za dużo wpadek z przepaleniem/przetopieniem. Prostownica wtedy "nie była w modzie" :;230 to nie wiem jak by się sprawdziła.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Tunel

Post »

Hej,
W tym roku przymierzam się do zbudowania własnego tunelu.
Wstępnie myślę nad konstrukcją 7,5 długości (aby starczyła folia szeroka na 8m +zakładki) ok. 3,5m szerokości i 2,2-2,4 w szczycie. Łuk ma zaczynac się od wysokości ok. 1,2m
Jak myślicie za duzy/mały na pomidory ogórki i paprykę na potrzeby 2 rodzin ?

Jest też sprawa podłoża. Obecnie w tym miejscy jest trawnik, żeby nie powiedzieć łąka na której 3 lata temu uprawiane były ziemniaki. Wstepnie myślę nad wybraniem ziemi ok 30-40cm wgłąb. Wyłożenie dołu sietką przeciw kreton - co Wy na to ? W to miesjce nawiezienie ziemii uprawianej corocznie z głębokości max 20cm wymieszanej z obornikiem krowim wymieszanym z ziemią (dostawa od hodowcy krów z wybiegu dla bydła).

Dobrze kombinuje ?
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”