Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Tunel

Post »

szczytnica38 pisze:Tunel to super sprawa . Dezynfekcja najlepiej siarką . Jesienią w słoneczny dzień zapalić 1 kg na 25 m/2 dobrze pozamykać ,za 3 dni wywietrzyć . Uwaga na opary . ;:108
Szukam właśnie informacji na temat jak odkażać tunel foliowy i dezynfekcja siarką wydała mi sie najbardziej prosta, jednak w HO wyczytałam "Szklarnie można odkażać również z użyciem siarki. Tunele foliowe nie mogą być w ten sposób odkażane ze względu na niebezpieczeństwo spalenia lub choćby uszkodzenia folii przez rozżarzone rozpryski powstające niekiedy podczas spalania siarki" http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1984
Mam mały tunel 2,5x6m czy rozpalenie na środku siarki może być aż tak niebezpieczne?
Ania
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tunel

Post »

Krykiet ja zawsze kupuję folie wielosezonowe są mocniejsze ,bardziej trwałe -takie czterosezonowe np.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Tunel

Post »

Hekate pisze:
szczytnica38 pisze:Tunel to super sprawa . Dezynfekcja najlepiej siarką . Jesienią w słoneczny dzień zapalić 1 kg na 25 m/2 dobrze pozamykać ,za 3 dni wywietrzyć . Uwaga na opary . ;:108
Szukam właśnie informacji na temat jak odkażać tunel foliowy i dezynfekcja siarką wydała mi sie najbardziej prosta, jednak w HO wyczytałam "Szklarnie można odkażać również z użyciem siarki. Tunele foliowe nie mogą być w ten sposób odkażane ze względu na niebezpieczeństwo spalenia lub choćby uszkodzenia folii przez rozżarzone rozpryski powstające niekiedy podczas spalania siarki" http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1984
Mam mały tunel 2,5x6m czy rozpalenie na środku siarki może być aż tak niebezpieczne?
Najlepszym środkiem dezynfekującym jest mróz,spalanie siarki z pewnością nie jest obojętne dla konstrukcji tunelu.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Co to nie piszą.... :D
Owszem, spalanie siarki powoduje przyśpieszoną korozję niezabezpieczonych elementów metalowych. Ale przy wysokiej wilgotności w tunelu jak co nie umalowane i tak rdza zeżre.
Owszem, czasem pryska. Trzeba napalić na środku, w jakimś ceramicznym podstawku i przykryć bodaj starym metalowym wiadrem na dwóch patykach, żeby przewiew był a nie pryskało w cały świat i tyle. Tunel szczelnie zamknąć... i nie zaglądać przez 24 h.
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1655
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tunel

Post »

No to teraz prośba do tych co mają TUNELE SZKLARNIE -tylko prosze.. nie te przemysłowe.. :wink:

POKAŻCIE MI CZYM PODGRZEWACIE SWOJE WARZYWKA POD ZADASZENIEM :) :)

Chciałabym kupić jakiegoś cudaka do szklarni.. bo moim skromnym zdaniem palenie zniczy to fige daje a nie cieplo ;)
A ja bym chciała sobie już pomidorki wsadzić np w kwietniu.. i aby mi mrozy straszne nie były..
mam za sobą eksperymenty z grillem :twisted: ale taka osłona dymna..że strach..choć ciepełko aż miło.. pomidory nie narzekały.. no ale..nie będę z grilowym żarem latać codziennie.. wolałabym wrzucić drewienka i niech się pali.. :)
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Tunel

Post »

Rusalka, najlepiej użyć butli gazowej i palnik chociażby około 1 do 4 kW i wystarczy na kilka, czy kilkanaście dni przymrozków w nocy jedna 11 kg butla . Ewentualnie grzejnik elektryczny, ale kosztuje prąd 2 razy drożej od gazu. No oczywiście boki trzeba dodatkowo ocieplić.
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1655
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tunel

Post »

Ale mówisz tu o ociepleniu.. czyli np zewnętrznie styropian.. albo chociaż tektura :;230 czy cosik innego :)

A..
i kilkanaście nocy przymrozków..a dni też czy tylko same noce wchodzą w grę :roll:
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Pawcio0086
50p
50p
Posty: 83
Od: 5 lut 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Tunel

Post »

Proponuję folię ocieplić folią "pęcherzykową" która wyśmienicie izoluje powierzchnię. Styropian może zabierać cenne promieniowanie słoneczne.
Pozdrawiam Paweł
Niemożliwe to jest tylko zapłacić kartą w Biedronce;)
adi5
50p
50p
Posty: 66
Od: 25 sty 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tunel

Post »

krykiet66 pisze:Muszę wymienić w tym roku folię na tunelu. Czy tak zwana sezonowość ma znaczenie? Czy kolor ma znaczenie? Czy polecacie jakiegoś konkretnego producenta?
Sezonowość na pewno ma znaczenie, ja zawszę kupuję folię zieloną (4-sezonową), teraz mam folie która ma 3 sezony, ale jestem zmusznony do zakupu nowej, ponieważ grad mi ją troche "nadwyrężył". Kiedyś miałem niebieską i po 2 sezonach musiałem ją wymienić bo zaczęła się rozdzierać.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Tunel

Post »

Obecnie używam folię 10cio sezonową, a cena tylko nieznacznie wyższa.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tunel

Post »

No, w te 10 lat to im nie uwierze.Ja kupuję 2 latke i wytrzymuje 3.

Ale najlepsze są podobno 18 -nastki :wink:
Pozdrawiam
Dariusz
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Jakich 10 lat? Jeden rok to 2 sezony.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tunel

Post »

No pierwsze słyszę że 1 rok to dwa sezony.Ale może.
Pozdrawiam
Dariusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”