Płotki przeciwśniegowe i zsuwający się śnieg z dachu sąsiada

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Płotki przeciwśniegowe i zsuwający się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Proszę o radę co mam zrobic w takim przypadku : sąsiedzi budują dom - fundament 1/2 metra od naszej posesji , dach jest 4 spadowy , śnieg z dachu zsuwa się na naszą posesję , zaznaczam , że nie wchodzi w rachubę dogadanie się z sąsiadami gdyż są bardzo konfliktowi , wyznają zasadę " wolność Tomku w swoim domku " .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Można 4 m, 3 m, w niektórych sytuacjach 1,5 lub po granicy. Ale nie 0,5.
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remon ... 0_1405.htm

dopuszcza się:
1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej od 16 m
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Mirku
błędnie napisałam odległość od granicy . Fundament jest 1,5 m od granicy ale wystający dach zmniejsza tę odległość . Dach jest tak wysunięty , że odległość od granicy wynosi wtedy ok. 0,5 metra . Nie wiem czy gdyby umocowali nawet drabinki utrudniające spadek śniegu na naszą działkę to coś pomoże . Nigdzie nie mogę znaleźć jaka powinna być odległość dachu od granicy działki .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Jeśli budynek będzie miał wysunięte gzymsy lub okapy, nie mogą one pomniejszać odległości od granicy o więcej niż 0,8 m.

Czyli zostaje 70 cm. Wiadomo, że jak poleci to pewno połowa wyląduje u Ciebie. Jedynie pogadać z sąsiadem, aby płotki założył.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Mirku dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że sąsiad będzie na tyle wyrozumiały, żeby się z nim po ludzku dogadać. Czasem to różnie bywa i taki człowiek po prostu nie jest w stanie zrozumieć, co złego może robić zsuwający się śnieg na jakieś krzaki. Dla niego to "jakieś krzaki", dla nas to coś więcej, niż jakieś krzaki... Niestety nie każdy to zrozumie i niektórych nie warto nawet przekonywać :!: Roślina nie ma dla takiego kogoś żadnej wartości, a właściciel stanie się tylko celem żartów i przycinek, jak on to roślin nie kocha :?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

No ale chyba można mu nakazać (być może tylko sądownie) założenie tych płotków na dachu. Bo skoro spada na waszą działkę, to może powodować szkody (rośliny, ogrodzenie).
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

"To że mamy pierwszeństwo, nie znaczy, że musimy koniecznie na siłę z niego skorzystać" to takie powiedzenie odnośnie przejazdu przez skrzyżowanie. Analogicznie, nawet jeśli tu sprawa jest jasna i sądowo szło by to udowodnić, czasem nie warto zaczynać ścieżki wojennej i dać sobie spokój. Śnieg to jedno, ale jak się nadepnie na odcisk, to potem pojawi się masa innych problemów. Większość z nich powstanie tylko i wyłącznie po to, by zrobić na złość... Tak to już w Polsce jest :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Na razie postaramy się załatwic sprawę przy pomocy Inspekcji Nadzoru Budowlanego ponieważ nie mają jeszcze ukończonego i odebranego budynku .

Ten sąsiad nie jest wcale wyrozumiały i nie można się z nim spokojnie dogadać . Jak starali się o pozwolenie na budowę to we wszystkich urzędach mieli już go dosyć .
Mieliśmy już z nimi raz konflikt o graty które składowali przy siatce akurat od naszej strony i spokojnie byli poproszeni żeby sprzątneli spod siatki bo to brzydko wygląda więc odpowiedzieli " wolność Tomku w swoim domku " i jeszcze ubliżali .Mamy nadzieję , że jeśli nie mają ukończonego i odebranego budynku to kontrola wyjaśni tą sytuację
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Kontrola fakt, może dowiedzie racji. Ale sąsiad zostanie... A takie "rozgrzebane mrowisko", lub żeby nie powiedzieć jeszcze brzydziej... Nie wiem, czy nie szkoda nerwów na przyszłość.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Bogusiu

jak zjawi się nadzór budowlany a on mieszka w nieodebranym budynku dostanie karę - bodajze teraz jest około 10 tyś zł.
Będziesz jego wrogiem nr 1...ale na pewno każa coś mu tam z tym okapem i ewentualnie spadającym śniegiem zrobić...
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

Tess sąsiad w tym domu jeszcze nie mieszka , postawione są gołe mury i dach , tak więc nie dostanie kary , mogą mu tylko nakazać zmniejszyć okap jeśli jest wysunięty niezgodnie z przepisami lub każą zamontować płotki zatrzymujące zsuwający się śnieg z dachu .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Zsuwajacy się śnieg z dachu sąsiada

Post »

myślę że mósisz reagować. Mając takiego sąsiada , który jest konfliktowy to na pewno niejeden raz jeszcze będą niesnaski. To tylko kwestia czasu.Nie daj się .Zgłoś do PINB -coś z ta odległością na pewno jest nie coś jasnego. Sprawdź u siebie Decyzję o warunkach zabudowy (powinna być prawie taka sama) albo wcześniej wystąp do gminy podając nr. jego działki. Taką decyzję może dostać każdy czy jest jej właścicielem czy nie)
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”