Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Beaty pisze:Gdybyście mieli jeszcze jakieś inne uwagi odnośnie jej posadowienia czy eksploatacji, to proszę podzielcie się ze mną
Od razu radzę przewidzieć solidniejsze mocowanie płyt, fabryczne mocowanie nie zabezpiecza przed silnym wiatrem.

Radzę kupić opakowanie blachowkrętów samowiercących, wkrętarka w dłoń i do dzieła.

I przed montażem sprawdź prognozę pogody na kilka dni, nie zaczynaj jeśli ma wystąpić wiatr powyżej 3.
Beaty
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 lis 2008, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z bliska

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Artur1968 :wit dziękuję za radę :D
Proszę zerknij do tego linku i napisz, które mam kupić. Potem ten link usunę.Nie usunąłeś, więc zmoderowałamNa co dzień nie pracuję w budowlance i stąd ten mój problem.
Ostatnio bawiłam się w stolarza i budowałam domki dla zwierząt z desek z odzysku. Wiosną muszę je pokończyć. Na początku tej pracy pojechałam do Obi i poprosiłam o wkręty do drewna, a sprzedano mi do płyt kartonowo- gipsowych. Moja wina, bo chciałam oksydowane ;:131
I rozumiem, że tymi wkrętami będę łączyć profil aluminiowy z płytą poliwęglanową.
pzd

zmod./pomid.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Stosowałem Wkręty samowiercące (blachowkręty - łeb podkładkowy)
dobór długości to grubość PV + grubość profilu ALU.
To co przejdzie na drugą stronę - albo pozostawienie
tak jak jest (ale będzie ryzyko skaleczenia) albo obcięcie po montażu.

Nie cytujmy niepotrzebnie postów,pomid.
Awatar użytkownika
ZibiM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 lut 2011, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Witam wszystkich
Nas wstępie życzę wszystkim Udanego i Obfitego w urodzaj Nowego 2013 Roku
Użytkujemy szklarenke drugi sezon i jak pisałem wcześniej poza tym że musieliśmy zasilikonować płyty
to trzyma się o.k po dwóch latach stwierdziłemże w tym roku będziemy musieli wymienić wszystkie górne płyty bo popękały od słońca ,
zrobiły się sztywniejsze i są dziurki po gradzie (jednak). poprzedniej zimy zrobiłem konstrukcje i przykryłem folia bo obawiałem sie że pod naporem śniegu się ugnie ,ale zimy nie było dużej ,to też w tym roku nie osłaniam sprawdzimy czy wytrzyma pod sniegiem jeżeli będzie .Bo i tak musze wymienić płyty
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

ZibiM pisze:Bo i tak musze wymienić płyty
A płyty miałeś jakie? Grubość i ilość warstw?
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Od 5 lat mam identyczną szklarnię 5 m2 z profili aluminiowych, ale od początku była ona oszklona (szkło 3 mm). Szyby zamocowane są do profili fabrycznymi, drucianymi zapinkami i trzymają się doskonale. Jako podstawę wkopałem w ziemię lekkie krawężniki, do nich przykręciłem łatę drewnianą, a do niej profile konstrukcji.

Obrazek

Przez całe 5 lat nie miałem z nią żadnych kłopotów. Przeżyła i wichry i grady. Jedyna rozbita szyba to efekt mojego beztroskiego wymachiwania motyką bez oglądania się za siebie. Zbudowałem regały z płyt OSB i każdej wiosny uprawiam w niej setki sadzonek. Później to już tylko parę pomidorów, papryk, czy arbuzy.
Myślę, że w miarę zużywania się płyt poliwęglanowych moglibyście zamawiać u szklarza szyby i montować je na podobnych zapinkach nawet zrobionych z drutu samodzielnie. W ostateczności można użyć kitu szklarskiego, nawet tylko punktowo, po 3-4 punkty na szybę.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

tadziop pisze:...Myślę, że w miarę zużywania się płyt poliwęglanowych moglibyście zamawiać u szklarza szyby i montować je na podobnych zapinkach...
na konstrukcji po płyty poliwęglanowe nie zamocujesz szkła bo to nie ta waga! szkło jest za ciężkie.

Nie wiadomo co to za poliwęglan był skoro go słońce zjadło. Na allegro pełno jest takich płyt poliweglanowych które są stabilizowane od UV i gwarancja 10lat więc przypuszczam że przycieli koszty produkcji tych szklarenek.

Do silikonowania poliwęglanu producenci zalecają silikon neutralny (utwardzanie neutralne) czyli nie o tym octowym zapachu!

Kryłem szklarenke poliweglanem komorowym to jestem w temacie.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
_fox_

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Zamiast mocowania płyt wkrętami jest prosty sposób ich mocowania do profilu :) kawałek miękkiej blaszki wyginasz w kształcie profilu, zakładasz od dołu profilu i automatycznie jest na dwie sąsiadujące płyty po obu stronach tegoż profilu, zaginasz tylko wystające kawałki na płycie i gotowe.
Takimi mocowałem szyby w szklarni

Zdjęcia niestety niewidoczne
pomid.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Szklarnia marketowa jaka by nie była estetyka jest dużo lepsza niż jakikolwiek foliak.
Przy wyborze odnosnie postawienia go koło domu wybór wydaje się automatyczny.

Płyty na szkło można wymienić w ścianach bocznych. Ciężar szkła nie obciąży znacznie kontrukcji a pozwoli cieszyć się większą ilością światła.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
wojtekd
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 cze 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Czy moglibyscie opisac budowe konstrukcji takiej szklarni ?
Chodzi mi o to jakie profile zastosowac, jaki rozstaw itd. Zdjecie tadiop nie pokazuje za wiele szczegolow.
Jestem poczatkujacy w tym temacie a chcialbym do wiosny taka mala szklarnie zbudowac.
Z gory dzikuje za pomoc.
Wojtek


(przepraszam za brak polskich znakow)
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Polecam wybrać się do marketu budowlanego i zobaczyć w realu jak to wygląda. Często są rozłożone i można sprawdzić ich stabilność i przesuwalność (drzwi, całej konstrukcji).

Uważam że szczególnie przy mniejszych konstrukcjach szkoda zachodu i lepiej kupić gotowca.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Wojtku,

Moja szklarnia jest produktem przemysłowym, w tym przypadku angielskiej firmy HALL. Nic nie kombinuj, tylko kup gotowca. Będzie i taniej i porządniej. Wybór na rynku jest ogromny. Stal, ocynk, aluminium, surowe, malowane, oszklone, poliwęglanowe itp.
Pozdrawiam

Tadeusz

zmod./pomid.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

tadziop pisze:...
... Nic nie kombinuj, tylko kup gotowca. Będzie i taniej i porządniej. ...
A mi to wychodzi że będzie jakieś kilka razy drożej. Samoróbka zawsze będzie tańsza a jakość zależy od zdolności budującego.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”