Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Witam wszystkich-ja także stałam sie szczęśliwa włascicielką takiej szklarni 18 m.Postaram się wykorzystać wszystkie dobre rady o których tu czytam.Proszę o informacje co to za silikon-neutralny- czy mowa tu o typowym do montażu płyt z poliweglanu(orginalny dość drogo wychodzi ok.30-35 zl)czy można taki -bez octu- przeźroczysty kupić gdzieś w sklepie budowlanym trochę taniej.Zabieram sie za postawienie swojej zaraz po świetach wielkanocnych -na razie czeka w paczkach :D wiec mam jeszcze trochę czasu.Wdzięczna będę za wszelkie sugestie na ten temat
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
xrob
100p
100p
Posty: 118
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

Szkoda, że nikt nie chce pomóc
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Szklarnia na profilach aluminiowych z płyt poliwęglanowych

Post »

xrob pisze:Witam podpinam się pod temat. Czy ktoś ma szklarnie aluminiową i poliwęglanu jak się sprawuje?
Kilka lat użytkuję taką szklarnię aluminiową z płytami poliwęglanowymi. Kupiona na all. Czytałem że takie szyby kruszeją po jakimś czasie, u mnie po 4 albo 5 latach szyby zmatowiały ale nic nie pęka. Ogólnie są to konstrukcje tanie ale przekłada się to oczywiście na jakość wykonania. Moja ma wymiary prawie 5x3 m . Z tą grubością profili aluminiowych zdecydowanie jest przewymiarowana tzn za długa . Kalenica skręcona z 3 elementów wygina się w łuk pod ciężarem, trzeba się trochę nagimnastykować by to poskręcać i by się jakoś trzymało. No i oczywiście szyby zamocowane na spinki przy wichurach to porażka , trochę więcej o mocowaniu szyb tutaj w innym wątku

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=93558

Podsumowując taka szklarnia OK ale w małych wymiarach np ok 2x3m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”