Kury,kaczki w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Reniak pisze:Z psem sąsiadki i ja miałam kłopot, tłumaczenia nic nie dały, chodziliśmy i umacnialiśmy czym się dało, dachówkami, blachami, problem się skończył sąsiadka psa wydała bo nie chciałam się podjąć karmienia go gdy ona na zimę wyjeżdżała do miasta...
Smutna historia. Ludzie okazują się bezmyślni a w dodatku bez serca. Prawdę mówiąc postąpiłabym tak samo jak Ty. Konkretne i dobre rozwiązanie jeżeli nie można się z człowiekiem dogadać. Widać, że masz dobre serce, ale ludzka cierpliwość ma swoje granice. Sąsiadka jest zdziecinniała (zwierzątko się znudziło, "mamo ja chcę inne") albo osamotniona. Też jestem przeciwniczką wiązania zwierząt, karmienia ich zlewkami itd. Naszego owczarka (miał 13 lat jak zdechł) karmiliśmy zawsze dobrym jedzeniem. W ziemie ciepłym i dzielonym na porcje, żeby mógł się rozgrzać. Buda w miejscu osłoniętym z 3 stron, wypełniona słomą. Tak jak piszesz, zwierzęta to nie zabawki, nie można rzucić ich w kąt i kupić sobie nowe czy zostawić samopas a co grosze przywiązać w lesie. Dzięki za odpowiedź :)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Witam, ja w sprawie "jak odstraszyć kury"... albo raczej trzymać na dystans. Wymyśliłem sobie miejsce na grządki warzywne, ale prawdopodobnie kurki będą chodziły w pobliżu. Kury to istne demony, nawet trawę zeżrą do cna. :lol: Czy wystarczy siatka, a może pokusić się o zabunkrowanie miejscówki folią? Kurki lubię, ale mogę je znielubić...
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Oj nie... to "moje" kury (czytaj: nie moje, ale jak moje), w poprzednie lato się nimi opiekowałem. Lubię je, jajka też, a o ich apetycie na zieleninę nie wspominam. :lol:

Problem "odkurzy" wynika z faktu, że w okolicy zaczęły kręcić się jastrzębie, a kurki teraz biegają po podwórzu, gdzie chciałem sobie trochę kwiatów i warzyw posiać. :/
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Ostatnio kolega podsunął mi pomysł ze strachem "na jastrzębie". Jak myślicie, da radę?
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Nie da rady.
Awatar użytkownika
stephen73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 lis 2013, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Pamiętajcie, że drut kolczasty może być mocowany na wysokości minimum 180 cm wg przepisów. Dużo bezpieczniejszym sposobem odstraszenia drobiu jest pastuch elektryczny. I wyjdzie też dużo taniej z montażem.


Świetne porady. Szkoda tylko, że z ukrytą w nich reklamą- i to nie tylko tu i nie jedną. :roll:
Te ostatnie usuwam i jednocześnie proszę by ten wpis potraktować jako ostrzeżenie.
Zapraszam do bliższego zapoznania się z Regulaminem Forum.
bab...
farkosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 maja 2013, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Witam.Pierwszy raz wpisuję się na tym forum.Kilkanaście lat temu wprowadziłam się na wieś,kupując posesje z domkiem .Na początku ,dokąd nie zaczęłam uprawiać warzyw ,jakoś tolerowałam obecność kur sąsiadów na mojej ogrodzonej działce.Po przyjeżdzie z pracy moje grządki były totalnie rozgrzebane.Upomnienia nic nie pomagały . Kiedy sąsiedzi zaczęli rurką odprowadzać nieczystości do rowu przy ulicy pewnego razu poczuliśmy okropny smród i wtedy miarka się przebrała.wygarnęłam im wszystko i zagroziłam,że jeżeli w przeciągu dwóch tygodni nie zrobią z tym wszystkim porządku ,to będą mieli do czynienia z prawem. Poskutkowało ,bo niebawem zainstalowali szambo oraz swoje kurki ogrodzili.Ale jeszcze mam jednego takiego niereformowalnego trutnia ,któremu choćby do głowy łopatą nałożył,to i tak nic by nie dało .Ale poczekamy ,zobaczymy.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Tak to już bywa ..,,.wolnoć Tomku w swoim domku"...dla niektórych to święte prawo i w nosie mają sąsiadów...a zwierzęta cóż to właściciele są za nie odpowiedzialni...a sposobów na kurki i nie tylko sporo się tutaj pojawiło :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
SETA
200p
200p
Posty: 219
Od: 4 cze 2016, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pyrlandia

Kura w ogrodzie.

Post »

Są tematy ważne i ważniejsze. Teraz czas na ten najważniejszy.

Czy kura na ogrodzie z krzewami owocowymi (winorośle, borówki, jagody kamczackie, porzeczkoagrest, goja) narobi szkód ?
Krótko mówiąc: zeżre kwiaty, liście lub owoce ? Czy to nie jest jadzenie w kurzym guście ?
;:88
Proszę o poważne odpowiedzi, gdyż zajączek wielkanocny przyniósł dziś dziecku żywego kurczaczka i ważą się jego losy.
Człowiek jest jak działkowiec. Działkowiec żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

Kura nie zje tych owoców ale może poryć pod nimi dziury. Na szczęście wystarczy położyć albo wbić kilka patyków na krzyż żeby powstrzymać zapędy kury. Pod czereśniami zjada larwy much które po przepoczwarzeniu się w muchę składają jaja w czereśniach. Zjada też inne szkodniki.
Awatar użytkownika
SETA
200p
200p
Posty: 219
Od: 4 cze 2016, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

W takim razie, muszę pomyśleć o czereśni.
Człowiek jest jak działkowiec. Działkowiec żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

SETA pozwolę się nie zgodzić z kolegą wyżej. Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o winorośle to może i zielonych surowych owoców nie zje (chociaż?) ale dojrzałe na pewno tak i to nie będzie po nich śladu. Miałem w tunelu foliowym. Wlazły jedna z drugą. Co prawda dziur nie narobili ale winogron też już nie było. ;:145 Dalej może porzeczka. Gdy ona kwitnie kury bez skrupułów pozjadają zalążki nawet z kwiatkami. Już nie mówię o owocach później. Nie miałem doświadczenia z Borówką bo odgrodziłem ją od tych szkodników ale nie trudno sobie wyobrazić. A dodam jeszcze że u mnie kury fruwają na ogrodzenie i jak szpaki likwidują winogrona. A jak będziesz mieć czereśnie to także nie pogardzą. Jednym słowem zero wolnego wybiegu, jak już to kontrolowany.
Mam tę moc - Sylwek
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

Morwa jest dobrym rozwiązaniem. Jak owocki spadną, to kury chętnie je jedzą, a podobno jaja są potem bardzo dobre.
Pozdrawiam

Janusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”