Kury,kaczki w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

No właśnie tak to wygląda a nasza policja na zgłoszenie jedzie 45 min a jak przyjada to już po wszystkim u nas jest ,,kret policyjny" i daje cynk sklepowej - siostra policjanta,jak jest zgłoszenie.Więc tak to bywa wieś ma swoje uroki tylko ważne gdzie się mieszka.A na sąsiadów nie zawsze ma się wpływ,bo sklep nam od 3 lat powstał niestety.Więc w modłach nie ustaję :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

magduska81 pisze:No właśnie tak to wygląda a nasza policja na zgłoszenie jedzie 45 min a jak przyjada to już po wszystkim u nas jest ,,kret policyjny" i daje cynk sklepowej - siostra policjanta,jak jest zgłoszenie.Więc tak to bywa wieś ma swoje uroki tylko ważne gdzie się mieszka.A na sąsiadów nie zawsze ma się wpływ,bo sklep nam od 3 lat powstał niestety.Więc w modłach nie ustaję :)
To ja się też dołączę ;D Żeby sklep w Twojej miejscowości zniknął z powierzchni ziemi :D
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

;:180
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

A mogłabyś coś więcej mi powiedzieć na temat tych gniazd? Rozumiem, że masz w tym doświadczenie ;D
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Pomysł z tymi gniazdami jest tak genialny, ze budzi mój szczery zachwyt. :D W taki właśnie sposób powinno się rozwiązywać wszelakie problemy. Polityczne, religijne itp itd ;)

Kury bardzo lubią nieść się potajemnie po krzakach. Wystarczy skrzynia wyściełana słomą a w niej dla zachęty jajko ze sklepu. A gdy właściciel się przyczepi nalezy grzecznie i humorystycznie omówić sprawę kur i grządki. Przy dobrych zdolnościach retorycznych obydwie strony mogą zyskać na odpowiednim układzie :D
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Alembik pisze:Pomysł z tymi gniazdami jest tak genialny, ze budzi mój szczery zachwyt. :D W taki właśnie sposób powinno się rozwiązywać wszelakie problemy. Polityczne, religijne itp itd ;)

Kury bardzo lubią nieść się potajemnie po krzakach. Wystarczy skrzynia wyściełana słomą a w niej dla zachęty jajko ze sklepu. A gdy właściciel się przyczepi należy grzecznie i humorystycznie omówić sprawę kur i grządki. Przy dobrych zdolnościach retorycznych obydwie strony mogą zyskać na odpowiednim układzie :D
Jak przeczytałam o gniazdach to przyznam się szczerze, że "uszła ze mnie" para :D Alembik, masz rację, że problem powinno rozwiązywać się polubownie, ale wiesz, nie zawsze tak można. Z tego, co wiem to lepiej wsadzić plastikowe, bo kiedyś będąc dzieckiem zostawiłam jajko na podwórku przy kurach i zadziobały je :( Chyba, że się mylę, co do tego to proszę o poprawkę. Przynajmniej miałam taką przygodę:D Ulicę dalej taki pan trzyma drób ozdobny i tak mi się przypomniało, że przecież rok temu mi opowiadał, że wkłada plastikowe jajka do gniazd żeby kury nie niosły mu się gdzie popadnie :) Kiedy kury się niosą? Jak tylko zrobi się ciepło? Już mnie rączki swędzą na robienie skrzyneczki :D
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Kury zwykle nie zjadają jajek, tylko wtedy gdy jakaś kura będzie na tyle sprytna aby wpaść na taki pomysł, ale rzadko się to zdarza, bo właściciele kur dbają o to zeby nie wpadały na takie pomysły. Jeśli kury są słabo zadbane i niedożywione to jest większe prawdopodobieństwo ze zaczną zjadać jajka. Poza tym zamiast sztucznego jajka można dać ugotowane, takiego kura z pewnością nie rozdziobie.

Kury niosą się cały rok, ale po krzakach zaczynają się nieść dopiero w maju/ czerwcu i tak do późnej jesieni ;)
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Dzięki za odpowiedź. Na przyszłość zapraszam na swojską jajecznicę :D
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Jak przedmówca opisła tak właśnie robi się gniazda.Więc powodzenia i jak się jakieś jajko trafi daj znać :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Pewnie, zaraz o tym napiszę. I zdjęcie jeszcze dodam Dzięki za słowa otuchy :)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Dawno mnie tu nie było :oops:
Ale i moje problemy z kurakami sąsiadki się skończyły.Sąsiadka sama nauczyła się podcinać kurom pióra na skrzydłach no i stosunki się unormowały.Uznali moje prawo do świętego spokoju na moich "włościach" i jest ok.
Ciężko było, ale okazało się,że się da.Miłością do siebie z sąsiadami nie pałamy,ale....czasem potrafią nawet ludzkim głosem przemówić.A,że ja nie z tych co długo urazę chowają więc jest dobrze.
Czego i Tobie życzę ;:215
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Ogoonek a może zamiast zawiadamiać straż miejska powiedz sąsiadce że właśnie dostałaś nasiona cudownych kwiatów z zagranicy, niestety nasiona są bardzo trujące, więc lepiej żeby pilnowała swoich kur, bo nie chciałabyś aby jej padły, jak powiesz to jeszcze z troska w głosie, to może będzie skutek taki że kury będzie pilnowała. :D
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

elli3 pisze:Dawno mnie tu nie było :oops:
Ale i moje problemy z kurakami sąsiadki się skończyły.Sąsiadka sama nauczyła się podcinać kurom pióra na skrzydłach no i stosunki się unormowały.Uznali moje prawo do świętego spokoju na moich "włościach" i jest ok.
Ciężko było, ale okazało się,że się da.Miłością do siebie z sąsiadami nie pałamy,ale....czasem potrafią nawet ludzkim głosem przemówić.A,że ja nie z tych co długo urazę chowają więc jest dobrze.
Czego i Tobie życzę ;:215
Dobrze, że już po wszystkim u Ciebie :) Ja na szczęście (nieszczęście?) jestem pamiętliwa. Fajnie, że się poukładało i żyjecie w zgodzie :)
Reniak pisze:Ogoonek a może zamiast zawiadamiać straż miejska powiedz sąsiadce że właśnie dostałaś nasiona cudownych kwiatów z zagranicy, niestety nasiona są bardzo trujące, więc lepiej żeby pilnowała swoich kur, bo nie chciałabyś aby jej padły, jak powiesz to jeszcze z troska w głosie, to może będzie skutek taki że kury będzie pilnowała. :D
Haha, dobry pomysł. Chociaż marna ze mnie aktorka ;:174 Wydaje mi się jednak, że sąsiadka nic sobie z tego nie zrobi twierdząc, że przecież jej kury nie chodzą na moją działkę. Ponadto kilka dni temu zauważyłam, że sąsiadka (ta sama od kur) znów zaczęła puszczać swojego psa samopas. I przyznam, że nie wiem, co takiego w sobie ma moja działka, że wszystko na nią lgnie (prócz jeży, o których marzę! ;D). Otóż jej pies popsuł siatkę na dole (od strony ogrodu sąsiada, który graniczy z moją działką) i zrobił lekki podkop. Naprawiłam to wczoraj z chłopakiem i ciekawe, co to da. Przymocowaliśmy deskę. Czy zmieni miejsce podkopu/niszczenia siatki czy da sobie spokój.

Uaktualniając: właśnie chłopak zasugerował, że jeżeli pies sąsiadki dalej będzie odwiedzał moją działkę można zostawić kiełbaskę z wsadzoną papryczką chili :D Zresztą kłopot jest z tym psem, bo mimo to, że jest małym zwierzęciem rzuca się na inne psy, ludzi itd.
Pozdrawiam, Ogoonek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”