Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Jeszcze nie spotkałem się, żeby do kosy ktoś dokładał przekładnię. Poza tym zmiana tarczy w porównaniu ze zmianą całej przekładni to mały pikuś ;)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

O jej przecież pisałem że to kosa z dzielonym wałem i osprzętami wiec nic w tym dziwnego, a dla lepszego zobrazowania sytuacji proponuje ci wejść na alledrogo wstukać "kosa 4w1" i wtedy sam zobaczysz o co chodzi.
Pozdrawiam Kamil
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Jeszcze raz, łopatologicznie: kosę widziałem już dawno, gdyby nie cena, byłaby moja. Jednak jeszcze raz powtarzam: producenci dodają (albo i nie) tarczę, którą sobie trzeba samodzielnie przełożyć. Zresztą w opisach jest zawartość opakowania. Dodawanie kilku przekładni jest bezsensem. To tak, jakby dealer przy kupnie samochodu nie dokładał zimówek (względnie kół z oponami), a kompletne zawieszenie.
Nie dotyczy to tylko "chińczyków", uznani producenci postępują dokładnie tak samo.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Hmmm no wiec łopatologicznie.
Obrazek
Jak sam widzisz na tym zdjęciu są 2 przystawki z przekładniami kątowymi a ja dostałem tylko jedną+ tarcza na zmianę, ot cała filozofia.A na przykładzie motoryzacyjnym to tak jakby firma obiecała mi koła zimowe a dostałbym same zimówki bez felg.
Pozdrawiam Kamil
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

To nie jest zdjęcie zawartości opakowania (trzeba czytać opisy, a nie tylko oglądać obrazki ;)), tylko zdjęcie kosy z zamontowanymi różnymi akcesoriami. Ot i cała tajemnica.
Nie chcę zaśmiecać wątku, więc nie będę się więcej odzywał, obiecuję ;)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Kolego wydaje mi się że szukasz dziury w całym. Zdjęcie przedstawiłem dla lepszego zobrazowania sytuacji.A co do opisów to w pierwszym poście napisałem "Na zdjęciach aukcji i w opisach występowały ...." więc daruj sobie takie komentarze.
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

farmkam, musieli cię naciągnąć fałszywym opisem, do poszczególnych przystawek nikt standardowo nie dokłada dodatkowych przekładni, popatrz do instrukcji tej kosy, pewnie pisze coś typu: przed założeniem tarczy tnącej, zdejm bęben z żyłką.. itp. jak masz kopie tej transakcji to możesz zgłosić oszustwo, na alledrogo mają od tego ludzi.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Miałem zgłaszać ale stwierdziłem że szkoda czasu i nerwów, zwłaszcza ze teraz już czytelniej opisują i dają zdjęcie zestawu takiego jak jest w rzeczywistości.
Pozdrawiam Kamil
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

farmkam, przepraszam, rzeczywiście nie doczytałem Twojego przedstawienia sytuacji, mój błąd. Na Twoim miejscu proponowałbym mimo wszystko porozmawiać ze sprzedawcą. Zapasowa przekładnia zawsze może się przydać (oby nie ;)), ewentualnie możesz ją sprzedać i zarobić na kilka litrów paliwa do kosy ;:138
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

My też używamy kosiarki spalinowej NAC i to już ładne parę lat. Nie możemy narzekać, fakt, że jedno koło się rozsypało - trochę z naszej winy i to niestety po gwarancji, ale z serwisu głównego przesłali kurierem, mąż wymienił i kolejne sezony bez zarzutu pracuje. An mamy do koszenia ponad 2000m kw.
gizela-75
100p
100p
Posty: 107
Od: 22 lis 2009, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Mój mąż w kosie, kosiarce czy pile pociąga za starter i robi swoje, a sąsiedzi zanim odpalą CHIŃSZCZYZNĘ (która kosztowała 200 zł i ma 4 KM) to są zasapani i tracą chęć do pracy. Wszystko co mamy to Husqvarna lub na licencji tego producenta. Nie zamienił by tego na chińczyka mimo, że każdy ze sprzętów kosztował do 5 razy więcej. Kosę NAC ma mój brat (w sumie kupił ciotce), po rozgrzaniu gasła, jak zgasła to nie odpalała, obroty nie do ustawienia słabła w oczach.
Powiedział jej chciałaś tanią to sobie koś sama !!!
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Podejrzewam że ludziska pytają o NAC nie dlatego iż nie wiedzą o różnicy między husqvarną a chińczykiem, ale dlatego że nie każdego stać na wyłożenie ciężkich tysięcy za sprzęty husqvarny... :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
gizela-75
100p
100p
Posty: 107
Od: 22 lis 2009, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Jak ktoś ma stalowe nerwy i nie chce odżałować więcej kasy to musi się męczyć z tym co ma , fakt nie każdy może sobie pozwolić na sprzęt z wyższej półki.
Sprzęt MADE IN CHINA zawodzi wtedy kiedy jest naprawdę potrzebny i wtedy klniemy na czym świat stoi, kopiemy co popadnie, rzucamy czym i w co popadnie.

Jak żyć panie premierze ?! - skoro na kosiarkę nas nie stać (może kupmy sobie kosy ??)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”