Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

A można wiedzieć ile zapłaciłeś za kosę ?

W ogrodniczym w tamtym roku przed ruszeniem sezonu w pełni wziałem kosiarke z silnikiem B&S za niecałe 900 zł. w tym roku kosę na Vega za 450 zł -

Link usunięto, pomi.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Ja również stałem się posiadaczem kosy spalinowej firmy NAC. Dodam tyle, że na razie z tej firmy użytkuję piłę spalinową. 3 sezon i nie mam co narzekać, oprócz wymiany korka paliwa.

Wcześniej również miałem kosę spalinową (chińczyka) sprawowała się bez problemów 5 lat, na dzień dzisiejszy wysiadł gaźnik.

Dlatego nie przepłacam, bo wiem że nawet jakby pochodziła okres gwarancyjny to nie jestem do tyłu :).
Głowa pełna pomysłów . . .
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

"Park maszyn" powiększył się ostatnio o kolejny sprzęt firmy NAC-Molgo (czy to to samo co NAC?). Chodzi o używaną kosiarkę z silnikiem B&S. Na razie używa jej szwagier, mimo, że swoje lata ma, to pięknie chodzi, co dziwne nie ma na niej korozji :)
Oprócz tego ciągle bezawaryjnie używam kosy NAC WLBC430B, pilarka też tej firmy dalej służy rodzicom.
Na marginesie zmieniłem miejsce zamieszkania (co łączy się ze zmianą stanu cywilnego :wink:), pomału będziemy się z Żoną zabierać za remont starego domku, a że moja lepsza i ładniejsza połówka również jest wielką miłośniczką roślinek, to zaczęliśmy od małej renowacji ogrodu.
Ale to już temat na inną dyskusję :)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Sam Śfagier to już chodząca korozja :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Szwagier trzyma się dzielnie :wink: Właśnie miałem dziś jego relację z koszenia - kosiarka dalej "żyje".
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

MarcinBrz pisze:"Oprócz tego ciągle bezawaryjnie używam kosy NAC WLBC430B, pilarka też tej firmy dalej służy rodzicom.
Ile masz tą kosę? Ja mam identyczną i po 4 sezonach, prawie bezproblemowej pracy, musiałem wymieniać membrany i uszczelki w gaźniku, bo niestety już nie udało mi się jej odpalić na wiosnę.
synghin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 lip 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Jestem posiadaczem kosy firmy NAC o mocy 2KM, która kosztowała niecałe 300zł. Kupiłem ją z myślą o oczyszczeniu działki 2000m/kw, która zarosła różnego rodzaju samosiejkami liściastymi i jeżynami. Kosa bez problemu poradziła sobie z wyzwaniem tyle tylko, że przestrzegałem wytycznych zawartych w instrukcji. Pb wymieszałem z olejem przeznaczonym do tego typu urządzeń, po pierwszej godzinie wpuściłem smar w głowicę i co 30 minut robiłem sobie przerwy. Nie widzę sensu kupowania do użytku domowego kosy za 2000zł bo jest markowa, podobnie jak nie widzę sensu koszenia przez kilka godzin non stop. Tym bardziej, że skoszone zielsko trzeba przecież zgrabić w jedno miejsce a więc przerwy w koszeniu są uzasadnione nie tylko z punktu żywotności kosy. Jeśli przestrzega się zasad zawartych w instrukcji obsługi kosa NAC bez problemu poradzi sobie z przydomowymi pracami.
jjdj

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Kosiarkę i podkaszarkę NAC mam już od 5 lat. Działają bez zarzutu. Jedyne problemy to wytarty uchwyt, albo ułamany haczyk kabla do napędu.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

synghin pisze:Jestem posiadaczem kosy firmy NAC o mocy 2KM, która kosztowała niecałe 300zł. Kupiłem ją z myślą o oczyszczeniu działki 2000m/kw, która zarosła różnego rodzaju samosiejkami liściastymi i jeżynami. Kosa bez problemu poradziła sobie z wyzwaniem tyle tylko, że przestrzegałem wytycznych zawartych w instrukcji. Pb wymieszałem z olejem przeznaczonym do tego typu urządzeń, po pierwszej godzinie wpuściłem smar w głowicę i co 30 minut robiłem sobie przerwy. Nie widzę sensu kupowania do użytku domowego kosy za 2000zł bo jest markowa, podobnie jak nie widzę sensu koszenia przez kilka godzin non stop. Tym bardziej, że skoszone zielsko trzeba przecież zgrabić w jedno miejsce a więc przerwy w koszeniu są uzasadnione nie tylko z punktu żywotności kosy. Jeśli przestrzega się zasad zawartych w instrukcji obsługi kosa NAC bez problemu poradzi sobie z przydomowymi pracami.
Specjalnie założyłeś konto aby pochwalić się zakupem? To jest Twój pierwszy post :) Ponieważ prowadzenie tego typu reklamy jest dosyć popularne to właśnie to u Ciebie podejrzewam. Dla równowagi dodam swoją opinię.

Pracowałem w serwisie przez ponad dwa lata. Ponieważ w najbliższej okolicy miałem kilka marketów to NAC był popularny w regionie. Nie skłamię jeśli powiem, że NAC stanowił 50-60% maszyn w serwisie. Reszta to były inne chińczyki a markowych produktów to mieliśmy ilości jednocyfrowe. Jeśli ktoś nie chce pracować długo albo potrzebuje kosy na krótki czas lub po prostu nie ma pieniędzy to faktycznie może kupić coś z "taniej produkcji". To się może sprawdzić, nie powiem - wielu klientów jest zadowolonych z takich rozwiązań. Jednak jeśli ktoś szuka sprzętu na długie lata to NAC jest loterią z nie wcale wielką szansą na wygraną. Jak wiele innych maszyn z "taniej produkcji". Nie da się go porównać do sprzętów markowych za 2000 tyś zł. To jest kompletnie pomylony pomysł, żeby zestawić takie dwa sprzęty ze sobą. Żaden NAC, nigdzie na świecie nie zastąpi maszyny profesjonalnej ani maszyny do poważnej pracy.

Nie trzeba kupować dobrej maszyny za 2000, można za 1300-1500 i gwarantuję, że dobrze wybrana maszyna zajedzie kilka NACów bez większych problemów. Rachunek na przestrzeni jakiegoś większego czasu jest prosty i miażdżący zarazem.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Mam kosiarkę spalinową NAC od 3 lat. Fakt, nie ma lekko, jednorazowo do koszenia ok 0,25 ha. Silnik na razie bez zarzutów, tylko pada wszystko inne, napęd, rozmaite linki się urywają, plastiki pękają itp.
Pozdrawiam Lucyna
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Pytanie jak z trwałością silników. Jaki olej jest polecany do NACa?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Szczurbobik pisze:Mam kosiarkę spalinową NAC od 3 lat. Fakt, nie ma lekko, jednorazowo do koszenia ok 0,25 ha. Silnik na razie bez zarzutów, tylko pada wszystko inne, napęd, rozmaite linki się urywają, plastiki pękają itp.
...bo silniki w NAC nie są NACa tylko kupowane u innych producentów :)
Awatar użytkownika
Miododajna
50p
50p
Posty: 94
Od: 17 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

AmaPoland pisze: Nie trzeba kupować dobrej maszyny za 2000, można za 1300-1500 i gwarantuję, że dobrze wybrana maszyna zajedzie kilka NACów bez większych problemów. Rachunek na przestrzeni jakiegoś większego czasu jest prosty i miażdżący zarazem.
Za 1300-1500 zł to ja mam 4 sztuki NAC BP520-27-T 2.7KM model z silnikiem o odpowiedniej mocy i małym zużyciem oleju.
Ama sprzęt za 1500 jest dla profesjonalistów koszących trawy zawodowo 5 dni/40h w tygodniu.
Amatorzy używają tej kosy raz w tygodniu przez kilkanaście minut do kilku godzin.


W serwisie są głównie chińczyki i NAC ? Widocznie 90% społeczeństwa posiada chińczyka lub NACa a nie np Stihla.
Co mogę powiedzieć o kosie NAC?
Żyłka 2,4mm wyrywa wszystko co napotka na swojej drodze. Mieliśmy poprzednio chińczyka podkasiarkę, która się nie umywa do tej kosy.
Używa ją teściu i my też kupiliśmy dla siebie widząca jak ta maszyna się sprawuje. Lepszej rekomendacji nie trzeba. Stosunek ceny do jakości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”