Dom z poddaszem czy bez?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dom z poddaszem czy bez?

Post »

gosia m. pisze:Witam - zastanawiam się właśnie nad dwoma wariantami domów: parterowym i z poddaszem. Jestem za tym pierwszym ale ciekawa jestem Waszego zdania. Jak myslicie? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam gosia m.

Ja wybrałam dom z poddaszem i póki co nie żałuje. Parter jest "wizytowy", ale poddasze już tylko nasze. Gościom wstęp wzbroniony ;)
Tak jak Agdula, gdy do męża przychodzi znajomy na "męskie pogaduchy", ja zmykam na góre i moge w spokoju poczytać nasze forum :)
Widoki mam cuuudne i czasami moge uchwycić takie cuda natury:

Obrazek
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Nie będę się rozpisywała,polecam z poddaszem,nie musi być klatki schodowej,może być otwarta przestrzeń i piękne schody np.z salonu
Badja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 kwie 2007, o 19:07

Post »

Miałam dom z poddaszem i teraz planuję parterowy z użytkowym strychem ( z pewną ewntualnością przerobienia go w przyszłości, czyli ze sporym kątem nachylenia dachu).
Minusy piętra - wymienione już bieganie po schodach, ryzyko dla dzieci, odrodzinny klimat, bo każdy może się schować w pokoju na górze, dużo pomieszczeń do sprzątania - jakoś nam wyszło na górze dużo małych sypialni (ale tak jest w większości projektów, gdzie sypialnie mają po 10m2), kłopoty z dogrzaniem otwartej klatki schodowej - całe ciepło nawiewało po schodach na górę.
Oczywiście jak ktoś lubi małe przytulne pokoiki, to piętro jest godne polecenia, poza tym przecież sypialnie nie muszą być małe. Odradzam jednak zdecydowanie otwartą klatkę schodową - dobrze wygląda, ale ciepło unosi się na górę i w efekcie u nas na górze w sypialniach było cieplej niż w salonie, mimo że to w salonie paliliśmy w kominku no i to właśnie przy tym kominku miało być miło. Poza tym, zaletą domu parterowego jest dostępność ogrodu, nie ma chyba nic przyjemniejszego niż wstać z łóżka i wyjść na taras z kawą, na piętrze natomiast robi się bardziej po miejsku, trzeba zejść do kuchni, zrobić kawę, przynieść na górę a do ogrodu już się zejść nie chce.
Koszty jednak przemawiają na korzyść piętra - jedna połać dachu, jedne fundamenty, jedna powierzchnia działki, a dwie powierzchnie mieszkalne w pionie. No i wykończeniówkę, która najwięcej kosztuje można rozłożyć w czasie.
Uważam więc, że taniej zrobić poddasze, lepiej - parter.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”