Odstraszacze jakie są SKUTECZNE

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Judyt
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 cze 2010, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS i inne metody

Post »

U mnie pomaga odstraszacz akustyczny, kret idzie dalej.
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS i inne metody

Post »

Próbowałem wszelkich sposobów podawanych na forum. Wydałem na nie "majątek" :wink: . Nic nie pomagało.
Próbowałem też pułapki. Ciągle odkopywałem ją zasypaną piachem, a kret rył tunel obok. Jednak widocznie praktyka czyni mistrza i w końcu udało mi się właściwie ułożyć (dopasować do istniejącego korytarza) plastykową rurkę z metalowymi klapkami na końcach i ..... mam spokój! :D
Powodzenia
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS i inne metody

Post »

Witam mój sposób na krety i nornice jak na razie zdaje egzamin .Trochę hałasu i te wstrętne stworzenia poszły precz , może do sąsiada ?Poniżej przedstawiam zdjęcia tego urządzenia ,które wymyślił mój mąż,trzeba zrobić tak żeby puszka przy obrotach nie spadała.
To informacje dla tych ,którzy jeszcze tego nie stosowali :heja
Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS i inne metody

Post »

Dziękuję za zdjęcie, z chęcią wypróbuję Twój sposób ;:138
kontener22
50p
50p
Posty: 90
Od: 11 lut 2012, o 23:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Elektryczny odstraszacz nornic, czy skuteczny?

Post »

W OBI widziałem takie małe odstraszacze, podobno ultradźwiękowe, na baterię, dość drogie, prawie 50 zł, dlatego wolę najpierw zapytać czy ktoś z Was miał z tym do czynienia i czy jest jakkolwiek skuteczne to urządzenie?
Mam chiński "piskacz" na krety, z bateria słoneczną, to jest bardzo skuteczne, krety uciekły, ale nornicom taki hałas nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
jogibabu16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 lip 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Elektryczny odstraszacz nornic, czy skuteczny?

Post »

również jestem zainteresowana czymś co odstraszy nornice i krety. Czy ten "piskacz" może być używany jeśli po ogrodzie biega pies? nie działa to w jakiś negatywny sposób na niego?
do tej pory testowałam chyba wszystkie możliwe preparaty dostępne na rynku ale niestety bezskutecznie. Od jakiegoś czasu do każdego nowego kopca oraz "tunelu" wykopanego przez nornicę wkładam zioła o intensywnym zapachu - podobno tego nie lubią ... ale jakiegoś większego skutku też nie zauważyłam :(
pozdrawiam

Aneta
kolpo123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 mar 2016, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Opinia! BROS Sonic solarny- odstraszacz kretów

Post »

Witam!
Od dłuższego czasu w moim skalniaku jak i na łące przed domem pojawia się coraz więcej kretówek, próbuje coś z tym zrobić kupowałem odstraszacze w płynie ale to nic nie pomogło.
Chce teraz zmienić metodę i kupić odstraszacz dźwiękowy BROS Sonic solarny. I tu teraz moje zapytanie czy jest sense to kupić i czy to jest skuteczne w walce z tym zwierzakiem.

Chciałbym znać wasza opinie i uwagi na temat tego urządzenia.
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Odstraszacze jakie są SKUTECZNE

Post »

Ja też prowadzę wojnę z kretami i nornicami i jestem ciekawa czy te urządzenia emitujące ultradźwięki działają, ale zastanawiam się też czy one są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych (mam świnkę morską). Do tej pory próbowałam odstraszaczy w postaci lawendy, ale na wiele się to nie zdało :) Za to mam nadmiar wody deszczowej, więc regularnie zalewam system korytarzy i liczebność "nieproszonych gości" w moim ogrodzie systematycznie się zmniejsza :) Z tym, że tej wody to naprawdę dużo leję.. Ostatnio nawet w czasie wlewania wody do norki wyskoczyła mi pod nogi mała, przestraszona norniczka!
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Odstraszacze jakie są SKUTECZNE

Post »

Zauważyłam zerową skuteczność tych różnych odstraszaczy.
Trzeba było niestety zrezygnować z walki. Pomogło dopiero położenie
siatki pod murawę.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”