Impregnacja drewna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Ania
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 sie 2005, o 14:30
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Która z farb nie łuszczy się i nie odpada z drewna (płotek)

Post »

Czy mozna liczyć na waszą poradę jaką najlepiej , możę w jakimś supermarkecie (żeby nie szukać kupić farbę do dewna np brązowa, żeby pomalować płotek i nie odpadła za szybko , nie złuszczała się.
Dzikuje za pomoc
Pozdrawiam
Anka
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Najlepiej kupić farbę tylko do drewna. Ja kupuję DREWNOCHRON, duża gama kolorów do wyboru no i oczywiście nie tylko nie odpada z drtewna ale chroni drewno przed grzybem.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Elizo, niestety drewnochron i jemu podobne łuszczą się na drewnie. Najlepszymi metodami są zaprawiania drewna w kąpieli płynów dezynfekujących i zabezpieczających.Ale to koszt.
Ja osobiście od wielu lat maluję drewniane elementy zewnętrzne (nie tylko płotki) przepracowanym olejem silnikowym. Efekt murowany. W pierwszym roku trochę brudzi (najlepiej nie dotykać) ale później - po roku - już minimalnie. Pomalowane mam tak prawie wszystko i mam spokój na długie lata. Ekologia jakoś też nie szwankuje.
Ale oczywiście to jest moja metoda. Czy ją polecam? Jeśli czyniona z rozwagą - tak.
W każdym razie robala w moim drewnie nie uświadczysz.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Eliza pisze:Najlepiej kupić farbę tylko do drewna. Ja kupuję DREWNOCHRON, duża gama kolorów do wyboru no i oczywiście nie tylko nie odpada z drtewna ale chroni drewno przed grzybem.
I to przez kilka dobrych lat. Ja mam tym pomalowaną altanę. Piszą o tym na: http://www.budownictwo.radom.pl/shop/ww ... ochron.htm http://www.drewnochron.pl/marka.php
nemo56 pisze:Elizo, niestety drewnochron i jemu podobne łuszczą się na drewnie...
Ja tego nie potwierdzam. A altanę malowałem 4 lata temu. Wszystko jest ok.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Ania
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 sie 2005, o 14:30
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Post »

Bardzo Wam dziękuję.
Pozdrawiam
Anka
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Erazm pisze:
Eliza pisze:Najlepiej kupić farbę tylko do drewna. Ja kupuję DREWNOCHRON, duża gama kolorów do wyboru no i oczywiście nie tylko nie odpada z drtewna ale chroni drewno przed grzybem.
I to przez kilka dobrych lat. Ja mam tym pomalowaną altanę. Piszą o tym na: http://www.budownictwo.radom.pl/shop/ww ... ochron.htm http://www.drewnochron.pl/marka.php
nemo56 pisze:Elizo, niestety drewnochron i jemu podobne łuszczą się na drewnie...
Ja tego nie potwierdzam. A altanę malowałem 4 lata temu. Wszystko jest ok.
Oglądam na moim ogrodzie pergole na działkach i trejaże pomalowane drewnochronem czy altaneksem, z daleka widać łuszczenie się farby.
Ponadto moje belki w dachu altany pomalowane drewnochronem są smakowitym kąskliem dla os i szerszeni.
Gdy posmarowałem olejem mam spokój.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Przepalony olej... Stosujesz metody mojego tatusia :lol: . Skuteczne, ale ja raczej nie skorzystam z powodów estetycznych. Prawdę mówiąc myślałam o drewnochronie, a teraz już nie wiem komu wierzyć...
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Aska pisze:Przepalony olej... Stosujesz metody mojego tatusia :lol: . Skuteczne, ale ja raczej nie skorzystam z powodów estetycznych. Prawdę mówiąc myślałam o drewnochronie, a teraz już nie wiem komu wierzyć...
Sama decydujesz. A my tu piszemy swoje doświadczenia.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Aska pisze:...Prawdę mówiąc myślałam o drewnochronie, a teraz już nie wiem komu wierzyć...
I tym maluj. Trzeba dać 2-3 warstwy. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Nie widziałem zeby drewnochron się łuszczył. Mam pomalowaną między innymi altanke, ale tam mam na drewnochronie jeszcze lakier, no i on sie łuszczy :p
Drewnochron u mnie sie nie łuszczy ;)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Drewnochron "wnika" w drzewo do 0,5 cm, więc jak może się łuszczyć? ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Erazm pisze:
Aska pisze:...Prawdę mówiąc myślałam o drewnochronie, a teraz już nie wiem komu wierzyć...
I tym maluj. Trzeba dać 2-3 warstwy. :wink:
Dzięki. Uspokoiłam się. Teraz na rynku tyle różnych zachwalanych nowości, że laik może się pogubić. A malowanie czeka z pewnością, jak dobrze pójdzie to już pod koniec lata -jak odetchnę finansowo...
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

może być drewnochron.
Jednak pomalowanie 2 - 3 krotnie "czegoś tam" drewnochronem jest bardzo kosztowne. (o ile chce się to zrobić uczciwie).
Ja tylko podpowiadam co można zrobić, żeby było taniej.
Jakub . . . . .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”