rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
neferette
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 cze 2010, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

podpowiedzcie mi proszę czy są jakieś rośliny które mogę posadzić aby zminimalizować wilgoć na ścianach domu

już nie wiem co jeszcze możemy zrobić mamy połówkę bliźniaka którego największa część jest częścią północą, zachodu nie łapiemy oknami ;/ a wschód mam tylko w salonie ;/

i mam straszną wilgoć w domu w lecie i na wiosnę, już wsio co można było zrobiliśmy drenaż ocieplenie fundamentów odpowiednia wentylacja itd itp
mąż już się zastanawia nad kupnem osuszacza powietrza ale to wydatek ok 1000zł
te małe na tabletki które niby starczają na 2-3msc kończą się po 2-3 ale tygodniach

i tak sobie pomyślałam że może by zasadzić jakieś pnącze albo krzewy czy drzewa które by trochę tej wody spiły spod domu


co Wy o tym myślicie?? czy możecie mi coś podpowiedzieć

a może macie jakieś jeszcze inne pomysły jak się tej wilgoci pozbyć

najbardziej boje sie o dzieci mam 3latka i małego rocznego brzdąca i boję sie że zaraz sie zaczną alergie
bo ciuchy ciągle zawilgotniałe śmierdzące mimo suszenia na słoncu czy w suszarce
juz nie mam siły i pomysłów ciągle tylko piorę i od nowa prasuje żeby ciuchy nie zachodziły wilgocią

meble tak samo ciągle zachodzą ciagle tylko zmywam i czyszcze i piorę i prasuje i kombinuje jak to zrobić żeby było ok
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Witam.
Ja mam posadzoną obok domu ogromną winorośl.Trochę wody to potrzebuje :wink: dobrym spijaczami są brzoza,wierzba.Wilgoć pochłaniają pnącza tj bluszcze rzucone na ścianę.Tak sądzę,ale może poczekaj na inne wpisy.Doradzą coś na pewno bardziej doświadczeni jak ja.Powodzenia.
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

neferette pisze:co można było zrobiliśmy drenaż ocieplenie fundamentów odpowiednia wentylacja itd(...)
To mnie nie przekonuje, bo trzeba to jeszcze zrobić skutecznie ( mam na myśli izolacje pionowe, poziome, drenaż i oczywiście wentylację.

A o pnączach na ścianie zapomnij - pogorszą sprawę.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Podłączam się pod pytanie, w altanie chyba orzech włoski uszkodził mi poziomą izolację na fundamencie i od ziemi woda po ścianie idzie :roll: kawałek dalej mam winorośl widzę że tam dosyć sucho jest, ale akurat te 2m strasznie mokre i myślę czy może jakiś krzew uwielbia dużo wody i by po prostu z gruntu ją wyciągał?
neferette
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 cze 2010, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Łysy wiesz ja się tym nie zajmuje mężulo budowlaniec chłopaki tu z firmy byli i wsio robili jak kupiliśmy budynek było zrywane do gołego pustaka było odkopywane do samego dna wiem że coś tam wpuszczali przyjeżdżały jakieś cięższe sprzęty coś tam wstrzykiwali ale ja w ciąży byłam i mało się wtedy tym wszystkim interesowałam

w każdym bądź razie mówi że wsio jest zrobione i juz nie ma pomysłu co dalej z tym robić może jakies oczko czy staw wykopać żeby ściągnąć wodę z tego terenu ??

właśnie myślałam żeby coś puścić na ścianę ale krzyczy na mnie że absolutnie, wiec może faktycznie jakąś brzozę albo wierzbę albo pergole z winogronem pod oknem
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Trzeba fachowca. Przez duże F. Aby to obejrzał i ocenił.
Skądś ta wilgoć wyłazi. Coś jest źle... a nikt tu nie zgadnie co.
Drzewa, mówisz... leczenie dżumy cholerą. Ileż tej wody wypiją? A co wypiją to wytranspirują podnosząc wilgotność powietrza. Dodatkowo dadzą cień.
Trzeba szukać przyczyny. Do skutku.
Domy stoją na terenach gdzie poziom wody gruntowej po opadach jest prawie równo z poziomem gruntu... i sucho w nich jest.
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

neferette pisze:mężulo budowlaniec chłopaki tu z firmy byli i wsio robili (...)
OK. Ale cudów nie ma. Zgodnie ze świętą zasadą 80/20 aż 80 % efektu zależy od 20 % przyczyn - trzeba w realu ustalić, co skopali "fachowcy".
neferette
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 cze 2010, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Łysy no tak ale wiesz przecięż mężulo robił dla siebie więc nie oszczędzał staraliśmy się zrobić wsio ;/

mój ojciec mówi że za wsześnie sie wprowadziliśmy i że jeszcze nie zdążyły tynki wyschnąć ale w maju minęły już dwa lata, mąż mówi że to przez to że to północna strona domu i w domu chłodniej niż na dworze i jak tylko zacznę gotować to się wszystko skrapla na podłodze; to kurde co mam robić, chyba kuchnie letnią i w lato przenosić się z gotowaniem tam

męzulo chce kupić osuszać bo wg niego to jedyne rozwiązanie póki co

mamy zamiar podnosić budynek i robić poddasze, może to coś pomoże może bedzie większa rotacja powietrza ( to ja tak sobie myślę)??
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Witam,
poszukaj w internecie na temat produktu deepdry.
Jest to podobno nowosc, po wypryskaniu scian( na kazde tynki) krystalizuje wode w scianach.
Nie wiem jaki jest skutek, poniewaz tez dopiero zaczelam ten srodek stosowac.
Jest dosyc drogi.
W tamytym roku poglebialismy piwnice i wyszla tez wiglosc, wtedy osuczalismy to sucharka budowlana .
Ale rachunek za prad byl strasznie wysoki.
Pozdrawiam
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Mąż ma dobry pomysł z tym osuszaczem. Mieliśmy takie coś w Szkocji, za noc potrafiło z małego pokoiku wyciągnąć parę litrów wody. Mając małe dzieci, nie zastanawiaj się, tylko kupuj ten osuszacz.
Waleria
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Nefertete, każda ściana ma dwie strony. Fachowcy mogli co najwyżej zaizolować ścianę zewnętrzna. Wewnętrznej nie mieli możliwości. Taką izolację robi się na etapie budowy domu, potem szlaban.
Z wykopywaniem dziękuję sugeruję ostrożność. Owszem, wykop obniży poziom wody gruntowej, ale jeśli obniży nierównomiernie, to może doprowadzić do nierównomiernego osiadania budynku i wtedy będzie poważny problem. Można pomyśleć o opasce odwadniającej i odrowadzeniu wody do dziękuję.
Z roślin dobrze piją wodę paprocie. Albo zaszalej i posadź Gunnerę. Ta to dopiero żłopie.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
neferette
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 cze 2010, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

dziękuję Wam wszystkim ślicznie za pomoc
na razie na pewno zainwestujemy w ten osuszacz bo szkoda mi dzieciaków nie chce żeby się nabawiły jakichś alergii

i cóż będziemy powoli próbować wykurzyc tę wilgoć, może jak się góre postawi i ucieknie ze spaniem i ciuchami tam, bedzię większa cyrkulacja może coś sie polepszy


dziękuję jeszcze raz

GrzegorzR wiesz jak kupilismy mąż skuwał całe tynki do pustaka, było wszystko robione od nowa, rózwnież podłogi były skuwane i wyrzucane
od środka były fundamenty odkopywane i ocieplane od nowa były robione w środku wylewki
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Piszesz, wszystko...
W tym opisie brakuje jednego słowa- najważniejszego- izolacja.
Postawienie "góry" nic nie rozwiąże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”