Obrzeża ogrodowe - formy rollborderów,opisy wykonania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Obrzeża ogrodowe - formy rollborderów,opisy wykonania

Post »

Można przez zimę zrobić sobie samemu z betonu..foremka z cienkiej blachy-pół rury i po kilka dziennie można sprefabrykować ..widziałem takie robione w połowie butelki pet..ja zrobiłem taką formę w której za jednym razem mogę zrobić 4 szt.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ja ogólnie jestem zwolenniczką kamieni . To tak do dodania. :wink:
Uważam, że są najtrwalsze i najlepiej komponują się z naturą. :D
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

A obrzeża trawnikowe nie wchodzą w grę. Fakt, że bardziej można nimi wyłożyć proste odcinki. Są w sumie praktyczne i trwałe. Plastikowe są równie trwałe , ale mniej naturalne.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
jakja
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 115
Od: 10 lis 2006, o 16:38
Lokalizacja: Poznań

Post »

aurynka pisze:Ja ogólnie jestem zwolenniczką kamieni . To tak do dodania. :wink:
Uważam, że są najtrwalsze i najlepiej komponują się z naturą. :D
I ja się pod tym podpisuję. Sam realizuję taką metodę: na starej działce miałem ścieżkę wykonaną z plastikowych ramek, przesypanych ziemią i obsianych trawą. Z boku na krawędzi były kamienie jako granica - też poprzerastane trawą. Kłopot był w koszeniu - raczej musiałem kosić podkaszarką. Ale efekt był naprawdę fajny. Tutaj wygląda dość nieszczególnie - stworzone jesienią foto z marca następnego roku, przed rekultywacją trawnika z prawje strony. Kamienie wystają niewiele - chodziło mi o możliwość koszenia kosiarką, ale i tak były za wysoko... Ścieżka trochę jest przesuwana, więc stąd te uskoki, brak prostej linii. Drugie foto prezentuje mój obecny skalniak. Kiedyś będzie inaczej wyglądał, dziś to świeży twór. Ale daje jakieś pojęcie o wyglądzie takiedo obramowania.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam. Jacek.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tyle tylko, że co roku na wiosnę trzeba "oblecieć" dookoła trawnika ze szpadlem i obkopać, co by nie wrastał tam, gdzie nie powinien :)
Na jakimś forum, chyba w Muratorze, ktoś proponował do tego celu użyć jakiegoś narzędzia, ale nie podał jego nazwy. Nie był to szpadel :D Kierował na strony Gardeny, ale tam tego czegoś nie znalazłam, choć narzędzi ogrodniczych rzeczywiście jest tam całe mnóstwo. Ale jeśli nie wiem co to jest, jak wygląda i jak się nazywa, to jak mam to znaleźć??? Kto wie, o jakie narzędzie chodzi? (konkurs BEZ nagród :lol: )
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Nie wiem czy to narzędzie ma jakąś nazwę! :D

http://www.narzedziowy.pl/product_info. ... rrency=PLN
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
martas

Post »

No ma: Nóż do darni :wink:

Chyba faktycznie lepszy od szpadla, bo szerszy i zaokrąglony. Wydatek niewielki, więc pewnie będzie trza kupić :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Obrzeża do trawników,opisy metod wykonania

Post »

Proszę o poradę jak można oddzielić rabaty kwiatowe od trawnika. Do tej pory miałam oddzielone plastikowymi obrzeżami, jednak nie zdały rezultatu ,gdyż podczas koszenia trawnika uległy zniszczeniu i tak po trzech latach muszę wymienić. Zastanawiam się nad rolborderami, ale jest to duża powierzchnia i mogą być duże koszty. Moje rabaty są o różnych kształtach.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Obrzeża do trawników

Post »

korzo_m pisze:Zastanawiam się nad rolborderami, ale jest to duża powierzchnia i mogą być duże koszty. Moje rabaty są o różnych kształtach.
Ja właśnie mam rolbordery i jestem zadowolona,
ponieważ wprowadzają dodatkową kolorystykę do ogrodu.
Mam w kolorze brązu. Jedyna trudność przy nich to to, że muszą być co kilka lat konserwowane,
ponieważ woda i ostre słońce powodują, że kolor blaknie.
Obrazek
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

Miałem rollbordery parę lat i się rozsypały. Obecnie skłaniam się w stronę betonu i kamienia. Bardziej pracochłonne, ale jednorazowo i super trwałe.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

AurorA, w innym wątku pokazujesz zdjęcie z murkiem z kamieni i ktoś pyta, czy są połączone. Na cement? Na słowo honoru? :D Czy możesz dać tutaj jeszcze jakieś zdjęcie z murkiem i króciutko opisać konstrukcję? Plsss. :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Gdybym tylko miała dostęp do kamieni, nie używałabym żadnych innych materiałów.
Trwałe, efektowne i naturalne :D
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ładnie wyglądaja te rolbordery, ale kosiarka nie wykosi pod nimi trawy , Mariolko czym usuwasz tą niedokoszoną trawkę :?: ,
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”