Obrzeża ogrodowe - formy rollborderów,opisy wykonania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Adamie12 :wit Józef to kopalnia pomysłów na forum, można i taką kostkę postawić na sztorc :)

Viki50 Niby mam spawarkę, ale rozwiązalem to w ten sposób

Sorki za niezbyt estetyczną fotkę :) ale formy są nie używane od dwóch lat i *ząb czasu* zaznaczył swoją obecność ;) wieczory coraz dłuższe i muszę się wziąć za produkcję.



A więc jak widać potrzebna tylko wiertarka.
Głebokośc wkopania to już zależy od Ciebie, w zależności od gleby, ja całe paliki robię na 25 cm z tego ok 15 jest ponad ziemią.
viki50
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 paź 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Ooooooo i to jest to!!! Super rozwiązanie ;:138 . Dzięki za zdjęcia, jakie by nie były, rozjaśniły mi technikę wykonania. Jeszcze tylko mi powiedz ile dni zastyga beton w formach? Słupki zamierzam robić o takich samych wymiarach jak TY. :) Czym ciąć rury PCV?
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Beton konsystencji gęstej śmietany i w zależności od tempertatury 1-2 doby powinien związać, ja pcv mam fi 80 mm. a cięcie najlepiej się robi brzeszczotem, lub szlifierką kątową z tarczą typu flex.
viki50
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 paź 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

A czy są flexy na wiertarkę? Brzeszczotem to chyba można się "zabrzeszczotować" ;) :D .
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Przy odrobinie główkowania można zamocować niewielką tarczę w wietrarce ;:108 ale może wystąpić bicie, no i obroty zbyt małe. Ale w zgodzie z BHP odradzam takie wynalazki :( Szlifierkę możesz kupić za ok, 30 zł w każdym markecie.
viki50
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 paź 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Dzięki za odpowiedź :).
Ponieważ moje życie i zdrowie są bezcenne, wolę wydać 30pln na szlifierkę kątową, a myślę, że niejednokrotnie się jeszcze przyda :).
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

..ponieważ stare formy sprezentowałem znajomym..zrobiłem nowe...trochę udoskonalone.Denerwowało mnie odkręcanie śrubek na zworze (te widoczne z tyłu) więc zrobiłem taką spinkę...łatwy montaż.Przy okazji wymiar między płaskownikami jest trochę mniejszy niż średnica rury i powoduje ściśnięcie foremek przed-a w efekcie po demontażu same się rozluźniają i paliki łatwiej się wysuwają. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Czyżby nikt nie wykorzystał zimy na produkcję?
Ja już zrobiłem ok 1000.... Obrazek
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Józefie tak patrząc na tą pryzmę ;:180 aż ból serce ściska :;230 ale przydał by się jakiś niewielki stół wibracyjny ;) ach te bąbelki powietrza :(
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

I dobrze... to nie filary podmostowe...
W tych dziurkach jakieś tam glony i porosty będą mogły się zalęgnąć i będzie naturalnej. Goły, gładki beton wygląda, hm.... powiedzmy nieciekawie :wink:
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Dokładnie tak...te które mam wkopane kilka lat temu obrastają mchem zwłaszcza w miejscach połączenia.Wedługmnie ładnie to wygląda....
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Józefie czy suchy beton to to samo co cement? Nie znam się na materiałach budowlanych, więc wole zapytać by wiedzieć o co pytać w budowlanym.
Suchy beton, woda i drut to wszystko co potrzeba do środka?
Chciałabym zrobić jednak taką typową kostkę więc chyba musiałabym kupić odpowiednia formę.
A może można samemu zrobić taką formę? Jakieś opakowania po produkcie spożywczym typu margaryna pewnie byłoby za słabe?
Awatar użytkownika
kostekp
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 maja 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Środek Polski...

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

viki50 pisze:A czy są flexy na wiertarkę? ....
Zdecydowanie odradzam. Pęknięta tarcza przy braku osłony może zrobić naprawdę wielką krzywdę. Warto zainwestować parę złoty w szlifierkę kątową (i okulary ochronne), na pewno przyda się nie raz...

A pomysł pierwsza klasa ;:215

Pozdrawiam-Kostek.
Pozdrawiam-Kostek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”