Obrzeża ogrodowe - formy rollborderów,opisy wykonania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Najłatwiej będzie Pani znaleźć/wziąć stare płyty meblowe i faktycznie zbić, a raczej skręcić z nich skrzynkę, ważne żeby dociskała odpowiednio formy (tzn. nie za lekko aby nie latały i nie za mocno, aby nie odkształciły się).
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

eukomis pisze:Witaj Józef masz tak wspaniały pomysł na obrzeża rabat, myślałam o takim czymś kupic obrzeża gotowe to drogie , Myślę że może bym sobie zrobiła formę z takich rur, ale troche niższą,ale skąd wziąść takie ściągi.Wiesz ja też jestem trochę majsterkowicz ale spawarki to ja nie mam. I tak myślę jakby całość formy wkładać do jakiejś beczki co by była dopasowana wielkością, albo zbić taką skrzynke na tą formę z rur, co o tym myślisz?. mogłabym robić w suszarni.
Skrzynki,beczki raczej bym nie polecał..ale w każdym metalowym lub budowlanym sklepie można kupić nagwintowany pręt metalowy o różnej grubości..ja wybrałbym jakieś 5 mm średnicy wygiąć bo do form wkształcie U .Następnie przewiercić zworkę z kawałka listewki albo płaskownika metalowego..i gotowe...
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Piękne pomysły z tą produkcją - gratulacje dla P. Józefa , ale może podpowiecie mi w co można wlać taki beton zeby powstały obrzeża nie owalne ( bo nie za b. pasują do mojej architektury ) , potrzebowałabym coś imitującego podkłady kolejowe lub innego prostokątnego. No i czym niedrogim można by ten beton Zafarbować ?? ( najlepiej na brąz)
duduś
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

W ogrodzie zamiast rollborderów użyłam kostki brukowej. Bardzo dobrze się układa i bez problemu ułoży się owal jak i inne kształty. Kostki brukowej nie malowałam, ale do odważnych świat należy. Trzeba sie jeszcze zastanowić czym to pomalować. Kiedyś widzialam projekt w którym uzyto podkłady kolejowe. Musze powiedzieć, że podkłady super komponowały się z otoczeniem. Oczywiście owalu nie było ale całość rekompensowała jego brak. Czasami trzeba z czegoś zrezygnować na inną rzecz. Powodzenia
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

cieszę się że mój pomysł się sprawdził..powiem Ci że wyglądają lepiej niż moje bo ja nie dodawałem barwnika..a do obrzeżenia trawnika wystarczą paliki o średnicy 50-55 mm i długości 20 cm..wtedy wychodzi ich jeszcze więcej..
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

To nie barwnik, słupki malowałem farbą elewacyjną. Oczywiście przed ułożeniem :)
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

;:138 to mam pomysł na obrzeże. trzeba męża zagnać do pracy hehe :lol: a co do barwnika to jaki zastosować?
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Jacek obawiam się tylko czy po kilku sezonach farba nie zacznie się złuszczać..natomiast dodanie barwnika do betonu daje gwarancję..
AGA barwniki dostaniesz w centrach budowlanych w różnych kolorach więc wybór zależy od Ciebie.W tamtym roku robiliśmy z synem płytki w 2-ch kolorach.Wyłożyliśmy nimi wejście do piwnicy..po pierwszej zimie też żadnych niekorzystnych zmian nie widać.Oczywiście koszt o wiele niższy niż gdyby podobne kupił.
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Wszystko możliwe :( wszak narażone są na stałą wilgoć :) Pomyślę nad barwnikiem, nawet myślałem barwić wodę użytą do zaprawy, ale cement wiadomo jaki jest, a nie wiadomo co z mieszanki tych kolorów wyjdzie.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

_fox_ pisze:Wszystko możliwe :( wszak narażone są na stałą wilgoć :) Pomyślę nad barwnikiem, nawet myślałem barwić wodę użytą do zaprawy, ale cement wiadomo jaki jest, a nie wiadomo co z mieszanki tych kolorów wyjdzie.
.pokażę Ci jak pojadę do syna...
AGA to robota na zimę a nie wiosnę :D
Awatar użytkownika
bukjan
200p
200p
Posty: 256
Od: 26 paź 2009, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk - działka pod Skarszewami

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

A co ma zrobić ktoś jak nie ma ocieplonego pomieszczenia, toć koleżanka małżonka z wszystkimi materiałami wyrzuciła by mnie z domu. Czekam więc na wiosnę aby również zabrać się do roboty. Coś podobnego zastosowałem przy budowie tarasu. Oto foto
Obrazek
Obrazek
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Patrząc na datę na fotkach to taras chyba już stoi :) Czy to są rury fi 10 cm ?
Awatar użytkownika
bukjan
200p
200p
Posty: 256
Od: 26 paź 2009, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk - działka pod Skarszewami

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Taras stoi i jest często użytkowany, a rury są 110
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”