Obrzeża ogrodowe - formy rollborderów,opisy wykonania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

lila31 pisze:Arku 60-cenymetowy (na wysokość) betonowy cokolik, chyba nie będzie ładny.
Jeśli idzie o sinding, to muszę się rozglądnąć ile kosztuje, to jest jakaś myśl, mimo, że tworzywo.

Aniu co to jest ondulina? Nie znam tej nazwy.
Lilu, dlaczego masz robić cokolik wysokości 60 cm? Sama napisałaś, że trawnik sąsiada jest zadbany i systematycznie koszony a nasiona pochodzą z traw rosnących w siatce. Podobnie do Ciebie mam sześćdziesiąt metrów siatki a za nią nie koszoną (lub raz na rok) łąkę. Cokól wysokości 20-30 cm oddziela mnie od tej łąki, na której kwitnąca trawa dochodzi do metra wysokości. Dwa, trzy razy w roku wykaszam po stronie sąsiadki trawę na 80 cm od siatki. Nie obserwuję problemu z nadmiernym rozsiewaniem się traw po mojej stronie.
Ondulina to chyba materiał pokryciowy dachów. Nie jestem pewny.
Mietek.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Mietku z czego masz ten cokół?

Ta złośliwa trawa wrasta w miejscu gdzie jest siatka i bez "prac ręcznych" nie da rady.
Gdyby sąsiad odkopał na 5-10cm trawę od siatki byłoby po problemie, ale nie mogę mu tego narzucić, układy dobrosąsiedzkie, ;:113
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

lila31 pisze:Arku 60-cenymetowy (na wysokość) betonowy cokolik, chyba nie będzie ładny.
Jeśli idzie o sinding, to muszę się rozglądnąć ile kosztuje, to jest jakaś myśl, mimo, że tworzywo.

Aniu co to jest ondulina? Nie znam tej nazwy.
Tak ,Mietek ma rację - to jest pokrycie dachowe. O wiele tańsze niż inne, można ciąć.

http://www.oelrich.com.pl/oelrich/strony/ondulina.htm
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Aniu na reklamówce, ta ondulina, wygląda całkiem niebrzydko.
Muszę się przejść do sklepu z materiałami budowlanymi i zobaczyć to z bliska.
Dzięki za następny pomysł. :D :D :D
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Post »

Ondulina występuje w kilku kolorach. Najładniejszy to brąz i zielony. Płyty wielkości ok. 0,9 na 1,2 m. Koszt średnio 27PLN. Dostępna w marketach budowlanych.


Pozdrawiam
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Kacper pisze:.....Jak by ktoś znał sklep internetowy z rollboarderami plastykowymi to proszę o podanie na pw jego adresu. :lol:
Nie wiem czy PNOS Ożarów Mazowiecki sprzedaje takie rolbordery również przez internet, ale z całą pewnością były sprzedawane jesienią w ich sklepie w Warszawie, aleja Krakowska róg Krakowiaków.
Mietek.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Takie plastikowe rollboardery są często oferowane na aukcjach na Allegro. W zeszłym roku często je tam widywałem. Popatrz Kacprze a na pewno znajdziesz wiosną ich ofertę na Allegro.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
jakja
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 115
Od: 10 lis 2006, o 16:38
Lokalizacja: Poznań

Post »

lila31 pisze:Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?
Chcesz totalnie zlikwidować trawę? Zastosuj Roundap - rozpylacz nisko nad ziemią, dysza o małym kącie; spokój na 0,5-1 rok pewny. Jak nie chemia to coś z tworzywa... ale to też ohyda na swój sposób...
Pozdrawiam. Jacek.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Jacku to nie moja trawa. Przełazi od sąsiada, a stosunki dobrosąsiedzkie są mi ważniejsze niż trawsko. :D :D :D

Ponadto, rabata z mojej strony już się mocno zagęściła, i mogłabym zniszczyć przy okazji własne rośliny. :(
jaqub
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 maja 2007, o 22:21

Post »

Ja od siebie moge polecic podklady kolejowe. Sa zaimpregnowane tak ze beda bardzo dlugo sluzyc. Mozna kupic juz od ok 20pln za szt a z jednej sztuki w zaleznosci od ilosci ciec wzdluznych i tego jak szerokie ma byc obrzeze mozemy uzyskac od 2ch do 3szt. Poza tym wygladaja o niebo lepiej od tych palisadek drewnianych i super sie komponuja z iglakami.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

jaqub pisze:Ja od siebie moge polecic podklady kolejowe. Sa zaimpregnowane tak ze beda bardzo dlugo sluzyc. Mozna kupic już od ok 20pln za szt a z jednej sztuki w zaleznosci od ilosci ciec wzdluznych i tego jak szerokie ma być obrzeze mozemy uzyskac od 2ch do 3szt. Poza tym wygladaja o niebo lepiej od tych palisadek drewnianych i super się komponuja z iglakami.
Podkłady są szkodliwe zwłaszcza tam gdzie się często przebywa lub w pobliżu altanki. W upalne dni wydzielają trujące opary, ponieważ są impregnowane (nasączone niesamowicie chemią) już wolę plastyki jakbym miała wybierać.


Już było pisane na ten temat

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... podk%B3ady


pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Jeśli chodzi o obrzeża trawnika ja układam kamienie polne.
1) Na początku wykopuję zagłębienie około 5-10 cm;
2) następnie wykładam agrowłókniną lub geowłókniną;
3) kolejny krok to bliżej trawnika układam płaskie kamienie, równo z trawnikiem, co pozwala na wjechanie kosiarką (szerokość tego tworu to około 5-8 cm);
4) po przeciwnej stronie od trawnika układam kamienie ale już wystające ponad powierzchnie naokoło 10 cm;
5) na koniec wolne przestrzenie między kamieniami wypełniam drobnymi kamykami o średnicy 0,5 do 2 cm.
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Łukaszu, a czy moge Cię prosić o dołączenie zdjęcia tego obrzeża o którym piszesz? i czy rzeczywiście trawa nie "przechodzi" przez takie zasieki? :D
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”