Szkółka krzewów ozdobnych,początki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Heinricus
50p
50p
Posty: 50
Od: 13 maja 2010, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szkółka krzewów ozdobnych Początki (co radzicie)

Post »

Szkółka krzewów? Nie produkcja lecz dystrybucja będzie kluczem do sukcesu. Zrób kalkulacje, jakie ilości, po jakiej cenie, jaki rynek, ile czasu na wyprodukowanie 1 szt., ile Ci z tego zostanie, itp., itd. Powodzenia
xatuanx
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 30 cze 2009, o 22:51
Lokalizacja: Mielec

Szkółka

Post »

Witam :)
Powiem od razu że mój wiek nie jest zbyt reprezentatywny . 16 lat mam za sobą. W przyszłości zamierzam założyć szkółkę drzew i krzewów ozdobnych. Już teraz dużo czytam, gromadzę informację i zaczynam ukorzeniać w różnych podłożach. Już teraz chciał bym w to zainwestować i posadzić mateczniki abym w przyszłości miał z czego ciąć sadzonki. Jak myślicie jaką to powinno mieć formę ? Czy po prostu wykosić pole, zaorać i posadzić w ryfach np. jałowce ? Czy po prostu w okół domu zrobić żywopłot i w przyszłości z niego ciąć ?
Jak myślicie jaką to może przyjąć formę ?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: SZKÓŁKA

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SZKÓŁKA

Post »

No dobrze kombinujesz... ino że u iglaków zdecydowanie lepiej ukorzeniają się sadzonki z młodych roślin.
I są dwie opcje: odmładzamy matecznik (znaczy wywalamy stare krzaczory w diabły) albo tniemy z materiału produkcyjnego, co niektórym pomaga (zagęszczają się). Gorzej z kolumnowymi.
xatuanx
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 30 cze 2009, o 22:51
Lokalizacja: Mielec

Re: SZKÓŁKA

Post »

Z materiału produkcyjnego czyli coś takiego że np. wyprodukujemy 1000 sztuk tuji smaragd wsadzam je na polu i tam czekają na swój czas i z nich tnę sadzonki ?
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: SZKÓŁKA

Post »

MirekL pisze:albo tniemy z materiału produkcyjnego, co niektórym pomaga (zagęszczają się). Gorzej z kolumnowymi.
Moim zdaniem chodzi tu o to, że popieramy sadzonki z roślin starszych, tych które zostały wyprodukowane wcześniej, ale nie zostały jeszcze przeznaczone na sprzedaż. Poprzez przycięcie młodych okazów spowodujemy ich zagęszczenie.
xatuanx
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 30 cze 2009, o 22:51
Lokalizacja: Mielec

Re: SZKÓŁKA

Post »

Ja myślę to tak zrobić . Rozmnożyć sadzonki żeby miały dwa lata. Później w cześniej przygotowane pole posadzić to wszytsko i czekać aż ktoś kupi jako materiał kopany i oczywiście ciąć z nich sadzonki. Mam jeszcze małe pytanko czy jako cieniówki można użyć agrowłókniny ? Chodzi mi głównie o swój zimny inspekt i zacieniowanie go od góry.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: SZKÓŁKA

Post »

Drogi forumowiczu, czy widzisz jakiś kalendarz w swojej okolicy? Jest środek wakacji i jednocześnie środek sezonu ogródkowego, wielu, jeśłi nie większość naszych użytkowników odpoczywa, albo podlewa swoje ogrody. Nie nalegaj na natychmiastową odpowiedź, bo to odstręcza...

Jeśli jesteś aż tak niecierpliwy, to napij się chłodnej wody, wykąp się w jeziorze czy innej rzece, ochłoń i spokojnie poczekaj, ludzie wrócą do domu, to może się ktoś odezwie ;:7
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: SZKÓŁKA

Post »

xatuanx pisze: Mam jeszcze małe pytanko czy jako cieniówki można użyć agrowłókniny ? Chodzi mi głównie o swój zimny inspekt i zacieniowanie go od góry.
Nie można. Agrowłóknina ma za duży stopień zacienienia - sadzonki będą się wyciągały w poszukiwaniu światła.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
xatuanx
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 30 cze 2009, o 22:51
Lokalizacja: Mielec

Re: Szkółka

Post »

A białe prześcieradło ? Jakiś biały materiał ?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Szkółka

Post »

Człowieku, nie kpij!
Waleria
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Szkółka

Post »

Jeśli materiał to tylko podszewka.Ja ją stosuje do lekkiego cieniowania sadzonek już ukorzenionych w doniczkach P9(bo mam za darmo cały wałek).Ale to tak narazi bo nie mam prawdziwej cieniówki.Podszewka nawet daje trochę cienia i jest cienka to promienie słoneczne też przechodzą w części.
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Szkółka

Post »

Ja sobie myślę, że jeśli chcesz w przyszlości robic to zawodowo, to musisz zdobyć bardziej spójną i rzetelną wiedzę niż taką z forum internetowego. Trzeba przeczytać te kilkadziesiąt książek fachowych, pójśc gdzieś na praktykę, bo inaczej będziesz wyważał otwarte drzwi i wynajdował od nowa żarówkę. Czy uczysz się w szkole ogrodniczej lub rolniczej?
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”