Szkółka krzewów ozdobnych,początki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Szkółka

Post »

Ja sobie myślę, że jeśli chcesz w przyszlości robic to zawodowo, to musisz zdobyć bardziej spójną i rzetelną wiedzę niż taką z forum internetowego. Trzeba przeczytać te kilkadziesiąt książek fachowych, pójśc gdzieś na praktykę, bo inaczej będziesz wyważał otwarte drzwi i wynajdował od nowa żarówkę. Czy uczysz się w szkole ogrodniczej lub rolniczej?
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Szkółka

Post »

Ja polecam książkę:
"Szkółkarstwo ozdobne" Wiesław Szydło
"Szkółkarstwo leśne,ozdobne i zadrzewianie" Wydawnictwo świat
drzeweczka
100p
100p
Posty: 178
Od: 10 sie 2008, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Re: Szkółka

Post »

Wg mnie dobrze kombinujesz...
Ja też zacząłem swoją przygodę ze szkółkarstwem w podobnym wieku. Lepiej teraz nauczyć się na błędach na małą skalę niż później, gdy to będzie Twoim źródłem utrzymania.
Co do mateczników to możesz sobie zrobić typowy matecznik, a możesz ciąć z roślin przeznaczonych na sprzedaż (oczywiście nie zaraz przed sprzedażą, ale w trakcie produkcji).
Ze względu na to, że nie masz roślin na sprzedaż i przez długi czas ich nie będziesz miał radzę założyć mały a typowy matecznik. W przypadku łatwych gatunków wiek (w odniesieniu 3 lub 10 lat) nie ma takiego dużego znaczenia.
Jednak najważniejsza uwaga: najpierw dobierz sobie odpowiedni skład gatunkowo/odmianowy matecznika, a potem go zakładaj - nie wszystko łatwo się rozmnaża i nie wszystko łatwo się sprzedaje (trzeba zachować odpowiednie proporcje).
bartek70
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 wrz 2016, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Najbardziej opłacalna uprawa roślin - na czym najwięcej zarobie

Post »

Witam,

Myślę i założeniu mini uprawy roślin ozdobnych na działce tak max 5000tys sadzonek. Proszę mi powiedzieć na czym mogę dobrze zarobić. Myślałem nad tujami, żeby uprawiać je do wysokości około metra i wtedy sprzedawać. Co się najbardziej opłaca? Na jakieś roślinie najbardziej zarobie, oczywiście bez trudnych upraw, które wymagają bardzo trudnych warunkow. Proszę o poradę ;:304
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Najbardziej opłacalna uprawa roślin - na czym najwięcej zarobie

Post »

Raczej nikt ci na takie pytanie nie odpowie,z prostej przyczyny,to co dzisiaj jest opłacalne niekoniecznie będzie za parę lat,a jak wiesz uprawa roślin to nie piekarnia,tu potrzeba dużo więcej czasu.Od dłuższego czasu zakładane są wielohektarowe uprawy żywotnika i może nastąpić tzw.nadprodukcja wtedy ceny pójdą ostro w dół i będzie problem ze zbyte.
Awatar użytkownika
jesienna
50p
50p
Posty: 66
Od: 31 sie 2011, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szkółka krzewów ozdobnych,początki

Post »

Na tujach to w obecnym czasie jak to napisałeś 'dobrze' raczej nie zarobisz, kiedyś masowo ludzie sadzili je na żywopłoty... teraz wychodzą z mody, ludziska poszukuję innych krzewów niż tuje... ale pomysł ogólnie jest dobry, starsze wyższe krzewy zawsze mają popyt przy zakładaniu nowych ogrodów. Często właściciele chcą widzieć od razu efekty :)
ze wszystkich uśmiechów - ten zrodzony z serca jest najpiękniejszy.....

Pozdrawiam Ciepluteńko.. z uśmiechem:))
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Szkółka krzewów ozdobnych,początki

Post »

W tamtym roku na rynku brakowało żywotników,szczególnie tych dużych,było to spowodowane suszą jaka wystąpiła w 2015r.Co do mody to chyba zależy to od regionu,u mnie nadal 9na 10 osób wybiera tuje na żywopłot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”