Wspólne ogrodzenie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
andzia1711
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 cze 2008, o 00:13
Lokalizacja: Wrocław

Wspólne ogrodzenie

Post »

Mm pytanko!
Czy mogę przy siatce sąsiadki postawić swój płot drewniany? Mam bardzo wścibską sąsiadkę i chciałabym aby nie zaglądała ze swoimi koleżankami na moją posesję! :roll:
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Po co stawiać drugi płot( chociaż możesz, ale nie lepiej ,zamiast płotu posadzić tuje lub cyprysiki albo jałowce. Po kilku latach nie tylko sąsiadka nie będzie do Was zaglądać, ale nawet nie będzie Was słyszeć. Które z iglastych i jakiej wysokości ( małe czy już podrośnięte), to już od Ciebie zależy. Tadeusz.
-------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do mojego ogrodu "Ranczo Nokły-Tadeusz48"
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może zaproś sąsiadkę, niech się solidnie rozejrzy, poprzygląda, może jej to wystarczy? A może się nawet zaprzyjaźnicie i osłona w ogóle nie będzie potrzebna? :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
andzia1711
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 cze 2008, o 00:13
Lokalizacja: Wrocław

Ogrodzenie

Post »

Próbowałam ostatnio posadzić krzewy ale sąsiadka zrobiła mi "dziką"awanturę,że to jest jej ogrodzenie i ona nie życzy sobie abym cokolwiek tam sadziła jeśli odległość nie będzie wynosiła co najmniej 3 metry od jej ogrodzenia!!!! Twierdzi,że moje krzewy będą zabierać jej wodę z ogrodu i chroni ją prawo!!!! Jak sam widzisz,to nie taka "zwykła"sąsiadka!!!Pomyślałam,że jedynym wyjściem będzie mój płot.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Płot jeśli stoi w granicy jest wspólny niezależnie kto go stawiał, nie wolno Ci go jedynie zdemontować natomiast posadzić przy nim możesz co chcesz

ODLEGŁOŚĆ ZWARTEJ ŚCIANY ZIELENI OD PŁOTU:
(dot. żywopłotu, posadzonych obok siebie bez światła pomiędzy- iglaków itp.) powinna być nie mniejsza niż połowa jego wysokości, to znaczy, że 100cm żywopłot powinien rosnąć pół metra od płotu.(nie jest to jednak nakazem a zastosowaniem w celach pielęgnacyjnych)

spójrz też tutaj i niezważając na sąsiadkę sadź co chcesz. Miałem podobny problem, powiedziałem sąsiadowi że jak nie podobało mu się będzie posadzenie przeze mnie iglaków to nasadzę akacji a te dopiero zabiorą mu wodę z działki i poprzerastają silnym systemem korzeniowym jego całą działkę, mało tego samosiejek będzie miał pełno na działce, dał za wygraną. :D
Awatar użytkownika
kasama
100p
100p
Posty: 164
Od: 9 wrz 2007, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Heh! To i ja muszę postraszyć moją "ukochaną" sąsiadkę akacjami.... :D :D :D Z resztą piękne drzewo. ;:10
Pozdrawiam
Kasia

"Zielonym do góry!"
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Po swojej stronie, możesz bez pozwolenia i zgłaszania komukolwiek, postawić dowolne ogrodzenie, pod warunkiem, że ma prześwity.
Tylko ogrodzenie od strony ulicy, wymaga zgłoszenia w Wydz. Budownictwa i Architektury, bo plan zagospodarownia może narzucać liniię i kształt ogrodzeń.
Pozostałe płoty, mury, etc. służą obojgu sąsiadom, aczkowiek można wymagać udziału finansowego sąsiadki, tylko w konserwcji lub odtworzeniu, już zbudowanego płotu.
Panele drewniane są lekkie, mają prześwity wentylacyjne ( ażury) i sa wygodne.
Można je przenosić w razie potrzeby, kotwić w podłożu za pomocą stalowych nóg, ( nie mają trwałego związania z gruntem, więc nie są elementem budowlanym :-), a skutecznie osłaniają przez wścibstwem.
A sąsiadka, może sobie wtedy pogwizgać !
Obrazek

Pod W-wiem, wkroczyliśmy po kupnie domu, w odwieczną wojnnę plemienną.
Prócz codziennych obraźliwych komentarzy, za siatką mieliśmy widok na sąsiedzki gnojownik, kupy złomu, uschnięte drzewa i bałagan, jak w koszmarze estety.
O fetorze, nie wspomnę.

Postawiliśmy najtańsze panele drewniane 180x 180cm( można do 220cm ale sprawdź to w UM, bo miały być zniesione ograniczenia wysokościowe).
Ciszaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :P

Któregoś dnia, nagle widzę cień głowy za panelem, i słyszę głos ŚP. babci Kasi:
" No, cholera, nic nie widać, nic teraz nie widać !!!!
Nooooo, ale jak się człowiek wejrzy, to jednak coś widać!"

W efekcie - panele skutecznie zgasiły wścibstwo, uspokoiły dawne waśnie, a z sąsiadami zaczęliśmy żyć bardzo poprawnie, by nie powiedzieć- sympatycznie. :-)

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujedn ... budowlane/

http://www.sonel.pl/files/przepisy/prawo_bud.pdf

http://www.bramy-garazowe.com/ogrodzenia.htm
andzia1711
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 cze 2008, o 00:13
Lokalizacja: Wrocław

Ogrodzenie

Post »

Wielkie dzięki za wsparcie!!!!Jutro ruszam do boju z Tą "BABA JAGą"!!!! Pozdrawiam wszystkich,andzia :P
Awatar użytkownika
Logan Cale
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 sie 2008, o 21:18
Lokalizacja: Toruń

Ogrodzenie ogrodu działkowego - co mówi prawo?

Post »

Witam, mam problem. Która strona ogrodzenia należy do właściciela działki. Chodzi konkretnie o wymianę starej zużytej siatki na nową (siatka oddzielająca działki). Sprawa dotyczy działki ROD.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja wiem ,ze stojąc twarzą do działki to lewa siatka nalezy do sąsiada,ale zapytaj dla pewnosci prezesa.Ja u siebie robiłam obydwie siatki ,bo sąsiadów to nie obchodziło.Jeden trochę pomagał ,ale za materiał ja płaciłam.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
ekostrzewa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 sty 2009, o 07:34
Lokalizacja: z działki w mazowieckiem

Post »

To chyba nie wynika z żadnych przepisów. Regulamin ROD tej kwestii nie reguluje. Według mnie taka siatka jest po prostu wspólna. Jej wymiana powinna być dokonana przez użytkowników sąsiadujących działek. Ale w życiu bywa różnie jednym wystarcza stara zardzewiała siatka inni chcą miec drewniany płotek. Jeśli sąsiad nie chce partycypować w kosztach a Ty chcesz mieć estetyczny płot, to niestety musisz ponieść koszty.
ela
Awatar użytkownika
szafir44
500p
500p
Posty: 537
Od: 28 paź 2008, o 19:21
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Też mam ten sam problem i u nas też nikt nic nie wie nawet zarząd ale ponieważ cały
teren działkowy ogrodzony jest siatką przez ROD. Tak więc jak stanę tak jak Anulka
napisała przodem do swojej działki ,a główny płot mam po prawej to po lewej mam swój
płot do wymiany i na odwrót .Tak jest u mnie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogrodzenie ogrodu działkowego - co mówi prawo?

Post »

Podnoszę temat

mam wspólne ogrodzenie, poniesliśmy wspólne koszty, za zgoda sąsiadki posadziłam pnące róże, powojniki, teraz sąsiadce się odwidziało mam zabrać swoje rośliny z płotu.
Mam pytanie niektóre róże podcięłam i nie widzę potrzeby ich przenoszenia, w miejsce dużych egzemplarzy chcę dosadzić niższe czy musi być jakaś zachowana odległość od siatki? Te które teraz zostawiam nie wchodzą nawet listkiem na siatkę.

a tak marzyłam i cieszyłam się ścianą różaną. ;:145

Obrazek

Obrazek

Zaczynając zdanie używamy wielkich liter! pomid.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”