Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

No jest cieniutka, i sama nie da rady , ale pod włókniną skutecznie zapobiegnie wywiewaniu ciepła .
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Kasiu , folia nawet bardzo cienka uzupełni pewne cechy włókniny. Przede wszystkim zapobiegnie nadmiernemu przewietrzaniu inspektu. Podwójna agro to może być zbytek łaski , zatrzyma za dużo światła a słońce jeszcze nie grzeje zbyt mocno. Niestety , to wszystko tylko domysły i przypuszczenia :wit
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Ech, może i zbytek łaski, ale raczej brak doświadczenia i akcje pod znakiem pomysłowego Dobromira;) Cóż, mówiłam na początku że mój ogród w sezonie nr 1 będzie pełen eksperymentów, coś wykombinuję na ten inspekt... wkrótce :wink:
A propos agrotkaniny, to martwi mnie tylko to że nie jest ona chyba wodoszczelna, a przy tutejszej wilgoci folia lepiej zdałaby egzamin. Trzeba będzie jakiś kompromis wypracować...
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Agro , gdy woda na niej stoi , na przykład w zagłębieniu to przecieknie , lecz gdy spływa po spadzie zachowuje się prawie tak jak folia.
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Agrotkanina da mniej światła i roślinki będą ci się wyciagać. Folia nie musi być niewiadomo jak gruba, musi być dobrze naciągnięta. Kiedyś inspekty na noc, przekrywało sie matą zrobioną ze słomy.
wodnik
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Z tym światłem to nie tak do końca :roll: Gdyby tak było , nie stosowało by się włókniny do okrywania nowalijek i młodych siewek :wit
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Jak stosujemy jedną warstwę, a nie dwie lub trzy.
wodnik
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

O tym pisałem pięć postów wyżej :wink: 8-) 8-)
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Kupiłam dziś grubą folię, taką prawdziwą folię na tunele, i cieszę się jak dziecko, w sobotę inspekt ruszy;) :tan ;:138 :tan
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
olesh
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 lut 2011, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrotkanina jako pokrycie inspektu?

Post »

Wczoraj zakupiłem folie dwu-sezonową. Kiedy się nagrzeje zacznę siać sałatę. Nie mogę się już doczekać.
lw1982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lut 2010, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witajcie :wit

mam pytanie dotyczące agrotkaniny (szkółkarskiej), mianowicie ułożyłem ją na ok 600 m2 pod rośliny z doniczkami (w punkcie sprzedaży) niestety zimą kiedy nie ma na niej roślin a śnieg stopnieje wiatr mi ja podrywa i mam dodatkowa pracę :x , chciałbym ją czymś skleić ewentualni zgrzać, czy macie dla mnie jakiś rady :?:
Dodam, że na samym początku tkaninę przymocowałem do ziemi własnoręcznie przygotowanymi "szpilkami" z drutu jednak ziemia jest dosyć piaszczysta a w dodatku ryjące w niej krety dodatkowo sprzyjają wyciąganiu tych szpilek. W tym roku postanowiłem ją czymś skleić i z dostępnych materiałów polecono mi jedynie klej butapren niestety klejenie wystarczyło na ok miesiąc, dwa i już po większości sklejeń nie ma śladu. Teraz po przeczytaniu kilku wątków na temat tuneli foliowych (który też zamierzam zbudować :wink: ) pomyślałem o zgrzaniu poszczególnych kawałków tylko nie wiem czy uda mi się to żelazkiem (tak jak w przypadku folii na tunel) :?:

Pozdrawiam ;:3
Łukasz
Stefcio645
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2012, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Agrotkanina polska czy chinska

Post »

Stosujemy na szkółce agrotkaniny tego producenta;
http://www.wigolen.com.pl/produkty.htm
i to jest najlepszy wybór !! Jeśli chodzi o agrotkaniny to lepszej nie mieliśmy. Jest to sprawdzony producent, który swoje wyroby wytwarza w Polsce. Wigolen z czystym sumieniem mogę polecić, bo broni ich jakość.

Niestety ale na Allegro jest teraz wysyp tanich , niby "polskich" agrotkanin, które tak naprawdę polskie nie są. Skusiłem się cenę zakupiłem niby polski produkt (aż 3 rolki), a okazało się że to chińszczyzna !!!! Sprzedający potem się tłumaczył, że myślał że skoro firma na etykiecie jest polska to i produkt jest polski. A z Polski był tylko importer, który sprzedawał chińszczyznę (na opakowaniu był kraj pochodzenia) !!

Z Wigolenem jest tylko taki problem , że 5-7 rolek nie opłaca się od nich bezpośrednio kupić, bo jest drogo (liczą cenę bez rabatów).

Ja kupuję od 2 lat agrotkaniny Wigolenu, przez internet, od ich dystrubutora (http://www.rolmarket.pl). Jest dużo taniej niż w Wigolenie i przesyłka też jest tańsza.
Stefcio645
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2012, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Musisz kupować jak najszersze rozmiary np. agrotkanina 4,45x100m.

co do szpilek, jak powierzchnia jest piaszczysta, to trzeba samemu zrobic solidne szpile z drutu tzw. sledzie - innej opcji nie ma. Szpilki i kolki ktore maja długosc kilkunastu centymetrow, sa bardzo przydatne - ale tylko przy rozkladaniu wloknin czy tkanin w wietrzne dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”