Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
nutka1234
50p
50p
Posty: 80
Od: 1 lip 2010, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Chcę posadzić cukinie, ogórki i dynie na agrotkaninie. Jak się robi otwory, by się nie strzępiła, jak zabezpieczyć ucięte boki? Na co zwracać uwagę przy kupnie? Czym ją mocować? Widziałam takie szpilki, czy to się sprawdza?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Otwory tnie się na krzyż, im ostrzejszy nożyk tym mniej się strzępi, boki można podwinąć i przyszpilać po dobrym naciągnięciu, wtedy wiatr tak szybko nie wyrwie, jak nie musi być estetycznie to kołki wystarczą te do styropianu, 200 szt( szpilki i kołki) średnio po 20 zł w markecie :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Czy włóknina ściółkująca nie zaburza warunków ekologicznych w żywym organizmie którym jest gleba jak, np. napowietrzenie? Czy nie uniemożliwia tworzenia się próchnicy? Ostatnio widziałam zdjęcia na których rośliny pod włókniną tworzyły siateczkę korzeni niemal na powierzchni. Wiem że teoretycznie włóknina przepuszcza powietrze, ale nie wyobrażam sobie oddychania przez chustkę do nosa całe życie.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

A ja polecam truskawki wsadzone w czarną agrowłókninę.
Mam 3 rzędy truskawek. Jeden rząd - zasadzony w rzędzie bez agrowłókniny.I widać ogromną różnice pomiędzy wielkością krzaczków i szybkością wegetacji.
Na wiosnę, zaraz po tym, jak śnieg się stopił. Truskawki zasadzone w agrowłókninie - miały zielone liście, a te bez włókniny - musiałam ściąć do samej ziemi, bo były zmarznięte.
Teraz kwitną te we włókninie - a te bez włókniny dopiero zawiązują pączki, mimo, że to ta sama odmiana jest.

Polecam też białą włókninę...nie sieję w domu żadnych roślin ( wyjątkiem są pomidory) - kwiaty jednoroczne, jak i warzywa "pędzę" pod białą agrowłókniną.
Rosną szybko i nie boję się "zimnych ogrodników".
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
ontario_ab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 wrz 2009, o 22:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

W którymś z postów o chorobach żywotników była informacja, że agrotkanina, która jest pod nimi rozłożona eliminuje "podsiąkanie kapilarne". Przy nich akurat nie mam, ale mam pod drzewami owocowymi, winogronami, truskawkami itp. Jej trwałość, łatwość oddawania wody do gruntu i oczywiście eliminacja wzrostu chwastów są super, a nie mam czasu na pielenie niemal 900m2. Powiedzcie mi czy w moim przypadku to podsiąkanie to problem i czy w ogóle coś takiego jest, bo znalazłem tylko 1 post na ten temat.
____________________
stay in green
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Coś mi się wydaję że brak podsiąkania w twoim przypadku nie jest problemem :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Sayan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 lut 2012, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Agrowłóknina, agrotkanina?

Post »

Witam.
Planuję wysypać drobnym kamyszkiem miejsce wokół roślin i chciałbym zastosować agrowłóknina/agrotkanine lecz nie wiem co się sprawdzi.
Potrzebuję czegoś co wytrzyma mi kilka lat, a nie jeden sezon.
Co zastosować?

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Agrowłóknina, agrotkanina?

Post »

Agrowłóknina jest cieńsza , ale wytrzymuje spokojnie kilka lat. Agrotkanina to typowa "mata" szkółkarska i jest kilka razy bardziej wytrzymała.
Kwestia zasobności portfela.
Sayan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 lut 2012, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, agrotkanina?

Post »

Przeglądając allegro spotkałem się z tym, że ludzie piszą, że np. agtowłóknina ma 50g, a agrotkanina też ma 50g i tak nie bardzo wiem do czego to zaliczać.
Jaką grubość polecasz aby przetrwało to dosyć długo?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Agrowłóknina, agrotkanina?

Post »

Ja mam agrowłókninę 50g już 9 rok i nadal chwasty nie rosną a ona sama jest w dobrym stanie. Mam do czynienia z wieloma rodzajami agrowłóknin ,agrotkanin i dla mnie nie ma to znaczenia jak gruba jest, agrowłóknina, to materiał taki jak ... hmm koszulki odblaskowe się robi (nie te śliskie tylko z materiału). Agrotkanina to są "włókna" które są przeplatane ze sobą i jest trwalsza , zrobiona z lepszego materiału. Jest też bardzo sztywna co jest jej minusem.
Jeżeli nie zależy Ci na kasie to bierz agrotkaninę.
marolkalolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 wrz 2012, o 06:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Sama właśnie się zastanwaiam jaką agrowłóknine wybrać,Czy lepiej agrotkanine taką z polipropylenu. Ostatnio mi ktoś polecił żeby geotkaninę że jest najmocniejsza i wytrzymała na lata. Byłam ostatnio w sklepie ogrodniczym ale tam jest tych agrowłóknin masa, rózne grubości kolory, wkońcu kupiłam w sklepie internetowym na allegro. Zwykłą czarną agrowłókninę ogrodniczą. Potrzebna była mi do ściółkowania pod tuje.
Własnie zaczęłam stosować agrowłókninę ogrodową pod iglaki i problem sam się rozwiązał.
Ania_tg
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 14
Od: 19 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witam serdecznie
A ja mam pytanie co do agrowłókniny - czy na posadzone kilka dni temu odświeżone sadzonki truskawek między borówkami amerykańskimi dobrze będzie dać agrowłókninę, rozcinając ją w miejscach gdzie miałyby wychodzić zasadzone już truskawki ?
Jest to odwrotnie niż być powinno, czyli najpierw na ziemię agrowłóknina a potem dopiero sadzenie truskawek. dopiero niedawno okazało się że w altance znajdują się dwie rolki tego materiału....

Specjalnie też w poście znalazło się, że truskawka jest między borówką amerykańską ( 6 krzaków) - czy te dwie rośliny nie będą się ze sobą kłócić ? Borówka lubi kwaśną ziemię, a truskawka ?wytrzyma to ? Jej zadanie tam, to po prostu ulokowanie jej w najbliższe wolne miejsce :D
Proszę o poradę
mary2511
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 cze 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: agrowłóknina

Post »

dianek pisze:Mirku nie byłabym przekonana czy gość sprzedaje ogrodową.. on się specjalizuje w materiałach dla przemysłu. Osobiście w sieci kupuję u dwóch Panów sprawdzone agrowłókniny, namiary mogę podać na PW (do Ciebie Mirku już podsyłam wiadomość).

Witam na forum. Już od jakiegoś czasu podczytuję ale teraz zdecydowałam sie napisać - i to od razu z gorącą prośbą do dianek - czy możesz do mnie również wysłać te namiary na agrowłókninę na adres: mary25111@wp.pl? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”