Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Bardzo dziękuję za pomoc.
A czy nie zaszkodzi, kiedy pomaluję z zewnątrz drewnochronem?

Pozdrawiam serdecznie
Monika
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Nie zaszkodzi, nawet ładnie będzie wyglądało, ale najważniejsze jest to co włożysz do środka.
Moje wątki
Festina Lente
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Dzięki wielkie Piotr za pomoc...już mąż będzie miał co robić w wakacje:-)
Pozdrawiam i życzę dużo słońca :-)
Monika
x-k-35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 25 lip 2016, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witam wszystkich,

Troszkę odświeżę wątek, odnośnie wyboru maty. Aczkolwiek potrzebuję coś przeciw chwastom. Czytałam na ten temat i wiem, że ważne w wyborze jest aby była produkcji polskiej oraz żeby posiadała stabilizator UV. Natomiast nie do końca wiem co wybrać agrowłókninę, agrotkaninę czy może geowłókninę? I czy faktycznie ten stabilizator i producent jest aż tak ważne ?
x-d-ka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 lip 2016, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina biała jaką wybrać

Post »

ubnt Nie wiem czy temat w dalszym ciągu jest aktualny, natomiast przy wyborze włókniny ważne aby posiadała stabilizator UV to również świadczy o wytrzymałości . Ja jestem również w 100% za polskimi produktami, przekonałam się nie raz, że chińszczyzny nie opłaca się kupować. Jeżeli temat jest dla Ciebie aktualny z miłą chęcią prześlę Ci w wiadomości prywatnej namiary na solidny sklep ogrodniczy. Zakupiłam u nich agrowłókninę jak i tkaninę i nie mam zastrzeżeń.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina biała jaką wybrać

Post »

Tak samo jak w przypadku nasion, kupowanie narzędzi, folii, włóknin ... należy dokonywać w sprawdzonych miejscach. Dla Wrocławia mogę podać gdzie kupuję bez pudła od 40 lat.
OGRODECZEK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 wrz 2016, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina biała jaką wybrać

Post »

Witam odświeżę gramaturę zimowa biała to p- 50 bądź rękawy są oczywiście grubsze ale przeważnie schodzi ta, niższa wiosenna to p-23 również stosowana na łagodne zimy. Popieram stanowisko polskich produktów i oczywiście filtra uv.
Prezes 87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 paź 2016, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witajcie serdecznie. Mam parę pytań do fachowców, gdyż jestem świeżym ogrodnikiem od zeszłego roku. Szukałem po forum odpowiedzi, ale nie znalazłem. Mianowicie mam zamiar w tym roku sadzić pomidory na agrowłókninie i pytanie moje dotyczy tego co robić z nią po sezonie, czy wyrzucić i przekopać ziemię, czy też nie ruszać, a może zwinąć na zimę, przekopać glebę i położyć na przyszły sezon? Kolejne pytanie czy można agrowłókninę przysypać lekko ziemią, żeby nie była widoczna. Domyślam się, że w takim przypadku można się spodziewać jakichś drobnych chwastów, ale przynajmniej wyglądałoby to naturalniej. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Każda się dla mnie liczy. Pozdrawiam.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Należy zwinąć na zimę.
Sekatorem obciąć krzaki zostawiając kilkucentymetrowe kikuty. Zamieść miotłą. Na końcu krótszego boku położyć koło siebie zakręcone półtora litrowe butelki po wodzie mineralnej i nawinąć na nie włókninę. Aby się równo nawinęło potrzeba do tego trzech osób. Dwie pilnują końców, trzecia dowija środek i oczyszcza włókninę z ziemi.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Po ścięciu pomidorów wyciagam szpilki, ściagam włókninę (czarna, gruba), rozkładam na trawniku, spłukuję mocnym strumieniem z węża po obydwu stronach. Rozwieszam na płocie by sobie wyschła i zwijam , zwiazuję sznurkiem i wrzucam na półkę w szopce . Posłuży parę sezonów. Stosuję pasy włókniny w międzyrzędzia. Pozostaje tylko waski pasek ziemi do wyplewienia w rzędzie. Sama muszę sobie poradzić, nie mam nikogo do pomocy. W tym roku ze względów praktycznych będę sadzić pomidory tylko w dwóch, dłuuugich rzędach, więc pasy z ub. roku będa za krótkie.
Pozdrawiam! Gienia.
Prezes 87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 paź 2016, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Dziękuję ślicznie za pomoc. :)
mrobert15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 mar 2017, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witam Forumowiczów.
Mam dwa pytania
1. Zamierzam posadzić borówki amerykańskie i ściółkować je agrowłókniną. Jak uprawiać ziemię pod spodem w przyszłości?
Podnosić włókninę i przekopywać z kompostem/obornikiem? Czy można to zostawić na parę lat (ile?) i tylko nawozić "od góry"? Czy jednak usunąć wszystko po kilku latach, przekopać okolicę i potem ściółkować samą korą, albo paskami w międzyrzędziach?
2. Wyczytałem, że w przypadku, np. pomidorów agrowłókninę zwijamy na zimę. Ile sezonów może to wytrzymać (kupiłem taką o grubości 50g/m2)?
Regulamin
Prezes 87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 paź 2016, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witaj, ja borówki mam od roku. Kupiłem specjalne podłoże pod borówki (coś koło 12zł za 50 litrów), położyłem agrowłókninę, naciąłem, wybrałem ziemię, dałem podłoże, wkopałem borówki, zasypałem korą sosnową i nie zamierzam tego ruszać. Jedynie daję raz na 2 tygodnie nawóz pod borówki w granulkach. Na razie rosną. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”