Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Witam

Mam zamiar oderwać się od firmy której pracuje i sam coś zrobić, może super doświadczenia nie mam ale coś tam jest :shock: .
Z tym że kierował bym się bardziej ku klientom indywidualnych, pracował bym raczej sam a czasem ktoś mógł by pomóc.
Prace ogrodnicze, tereny nie duże, czasem karczowanie, wyrównywanie, koszenie.
Do rzeczy planuję zakupić sprzęt:
Kose - stihl fs 450
Kosiarkę - briggsandstratton z napędem ( proszę o radę )
Glebogryzarkę - PUBERT 55 HC 2790 zł ( proszę o radę )
Odkurzacz / dmuchawa - sthil - i tu nie mam pojęcia bo w firmie której pracuje nie ma tak owych ( proszę o radę )
Piła - stihl ms 200
Nożyce do żywopłotu sthil ( proszę o radę ) nie wiem czy coś może być lepsze od tej marki bo tylko z takimi miałem do czynienia
Maszyna do odśnieżania - i tu nie mam pojęcia bo w firmie której pracuje nie ma tak owych ( proszę o radę )


A może lepiej kupić mikrociągnik a do niego dołączane zestawy? Ma wątpliwości, ciężar, dokładność koszenia, gabaryty..
Czy taka inwestycja w ciągniczek była by lepsza ? W sumie większa moc, ale nie wiem..

Podsumowując

Nie mam jaką wybrać glebogryzarkę ( choć z tym sobie już prawie poradziłem - forum )
Nożyce - czy tylko stihl ?
Kosiarkę z koszem, wytrzymałą. Rotacyjna ? niby lepiej bo wytrzymała ale czy lepsza od standardowej ?
Maszyna do odśnieżania - nie mam pojęcia, musi sobie radzić być bardziej wydajna niż łopata i silny zapał a zarazem oszczędna ;)
Odkurzacz / dmuchawa - coś wytrzymałego i mocnego ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Nie jestem fachowcem ale pozwolę sobie wypowiedzieć się i być może te moje słowa w czymś Ci pomogą.

Tak sobie myślę, że większość sprzętu, na który nie będzie Cię stać możesz wynająć płacąc stawkę dzienną/godzinową za wynajem (wada możesz na dany dzień nie dostać sprzętu). Wtedy musiałbyś doliczać do kosztu wynajęcia sprzętu swoją marżę.
Nie jest to super rozwiązanie ale na początek też może Ci pomóc w zdobywaniu nowych klientów - nowa usługa. Nie duży zyska ale zysk.


Co do MARKI do oprócz Stihl jest jeszcze bardzo dobra Husqvarna.
UWAGA w Husqvarnie w moim mieście na nożyce do żywopłotu spalinowe o wartości 2100zł płacąc gotówką sprzedawca zaoferował mi je za 1500zł :!: Piszę o tym byś pamiętał o negocjacji ceny. To samo tyczy się ciągników-traktorków do koszenia trawy. Jeżeli cena wynosi 12 tyś zł to spokojnie uda Ci się je wynegocjować na poziomie 8-9 tyś zł.
Pomyśl także czy będziesz przycinał niskie żywopłoty czy także wysokie - wtedy potrzebna będzie przystawka o krótkim ostrzu ale regulowana. A i pamiętaj lepiej kupić nożyce o długości od 60cm w górę. Te, o których ja piszę z negocjacji miały 83cm !

Sam taki traktorek to dobra inwestycja, jeśli znajdziesz w swoim rejonie osoby posiadające duże otwarte (puste) trawniki. W takim przypadku czas koszenia takiego trawnika skróci się drastycznie. Przykładowo traktorek o mocy min. 15KM i szerokości koszenia 80cm (z najazdami/nakrywaniem pokosów niech będzie 70cm) to działkę o długości 50m i szer 50m skosisz w jednym przejeździe na szerokość 140cm :!: czyli optymalnie potrzebujesz około 36 przejazdów pełnych. Plus do takiej pracy potrzebowałbyś kosiarki by podkosić po bokach lub pod krzakami trawę. Ale duży trawnik "położysz" w mniej więcej 1h.

Miło też by było gdybyś zabierał ze sobą skoszoną trawę - myślę, że to może być coś dobrego dla klienta. Trawę skoszoną możesz zostawiać u rolników na pryzmie. Zdobędą oni w ten sposób dobre źródło azotu do nawożenia jesiennego pól.

Co do kosiarek spalinowych to kupuj tylko te o dużej mocy od min. 5,5KM wiem co mówię. Przy dużym koszeniu silnik musi być mocny by go szybko nie zajeździć. Optymalnie przydałby Ci się 6KM. Szerokość koszenia to standard 53-54cm.

Co do dmuchawy/odkurzacza to nie znam modeli Stihl ale dodam, że więcej skorzystasz z dmuchawy i wtedy liczy się impet wydmuchiwanego powietrza. Przy odkurzaczu zwróć uwagę na wirnik/śmigło, które wytwarza/zasysa powietrze, jeśli jest plastikowe to pamiętaj, że nie tylko będziesz same suchutkie liście zbierał ale także gałęzie i drobne kamyki więc taki wirnik szybko trzaśnie lub się spiłuje.

Kończę może na coś Ci się przydadzą te moje słowa :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Witam,
Co do dmuchawy sądzę, że dobrym rozwiązaniem byłaby dmuchawa stihl br 420. Jest to dmuchawa plecakowa o dużej mocy, która radzi sobie nawet z mokrymi liśćmi. Koszt takiej dmuchawy to około 1500zł o ile dobrze pamiętam. Warto dodać, że po zakupie odpowiedniego osprzętu można przekształcić ją w opryskiwacz spalinowy, który również mógłby Ci się przydać :D

Co do kosy stihl fs 450 to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o wykaszanie jakiegoś dużego zielska. Może warto pomyśleć o jakieś małej lekkiej podkaszarce spalinowej, która by służyła do ostatecznego wykańczania trawnika, tam gdzie zwykłą kosiarką nie dojedziesz np. przy krawędziach, murkach itp.

Piła stihl ms 200 zależy do czego będziesz jej potrzebował, bo jeśli chodzi o konkretne zadania to trochę za słaba. Ale wszystko zależy od potrzeb i do czego ma być przeznaczona.

Natomiast jeśli zakupisz traktorek kosiarkę, która znacznie ułatwi Ci koszenie dużych powierzchni, będziesz mógł użyć go do odśnieżania. Oczywiście po zakupie łańcuchów i pługa. Odśnieżanie takim traktorkiem wjazdów posesji, czy chodnika to kwestia kilku-kilkunastu minut, no i oczywiście nie narobisz się zbytnio, ponieważ będziesz tylko kierował traktorkiem. :D
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, trochę mi namieszaliście z tym ciągnikiem :roll: . Myślałem żeby kupić każdy sprzęt osobno, mniej miejsca i wszystko nowe na gwarancji.

Dobry pomysł z tym wynajmowaniu sprzętu to też super sprawa, zawsze jakiś zysk - lepsze niż czekanie.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem, co do Husqvarny słyszałem różne opinie ale sam nie wiem ponieważ nie miałem do czynienia z tą marką. Ale chyba zostanę przy stihlu ponieważ

Kosiarka tak więc będzie z większą mocą, postaram się nie zejść po niżej 5,5 KM.

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Ja sie nie znam na sprzęcie, bo to zadanie mojego męża :). Jest on zwolennikiem kupowania dobrego sprzętu, który nie rozleci się po tygodniu. Jego faworytem jest Stihl (mamy piłę), piłę Husqvarny też mamy, ale Stihl jednak lepszy. Za to kosiarkę, polecamy Hondę, nasz model to HR214 (chyba już go nie ma w sprzedaży). Z przydatnych rzeczy ma napęd, odpalanie kluczykiem i nóż załączany osobno. Kosiarka jest naprawdę super. aha, a kosa (Husqvarna 232R) ma mozliwość cięcia nożem lub żyłką. Wszystko chcesz kupic nowe?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Chce kupić nowe tak więc trochę bedzie mnie kosztować, myślę że wszystko będzie stiha mam zaufanie do tego sprzetu.
farfocel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 maja 2010, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

za 12 tys w sumie to kolego wiele nie kupisz:
- glebogryzarka - to musi być solidne mocne i wytrzymałe czyli viking koszt około 4000
- kosiarka - najlepsze są vikinga też - czyli tez około 3000
- nożyce do zywopłotów 2 sztuki do przycinania i formowania - licząc po 2000 szt razem 4000
- dmuchawa - stihl 2000 zł
- wertykulator - stihl 2500 zł
- kosy spalinowe duża i mała też stihl czyli w sumie ok 3000
- opryskiwacz spalinowy - stihl 2500 zł
- pilarka spalinowa około 1000 zł (mała wystarczy w ogrodnictwie)
- walec szpadle łopaty sekatorki i inne duperele 1000
daje w sumie ponad 2000 tys za podstawowy zestaw narzędzi w firmie ogrodniczej, i to skromnie bo doliczyć trzeba jakiegos busa lub przyczepkę do wożenia towaru koszty prowadzenia dzialalności itp, to nie są małe pieniądze i licz się z tym że jak będzie konkretna robota to 2-3 lata i sprzęt do wymiany. Mówię to z doświadczenia.A samemu to wiele nie zrobisz na ogrodzie minimum 3 ludzi musisz mieć
adam888
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Witam
polecam sprzęt marki Efco lub Victus. Jest stosunkowo niedrogi a jakośc porównywalna ze STILH
http://www.gardprim-sklep.pl
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

A gdzie można sprawdzić jaką mają one moc silnika ? Macie coś od 5,5KM w góę dla kosiarek spalinowych z koszem ?

Przy okazji kto produkuje silniki OHV ?
farfocel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 maja 2010, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

Efco i Victus może są ok ale nie mają takiego serwisu jak w stihlu a to bardzo ważne. Na narzędziach pracy nie warto oszzczędzać.
Silniki OHV produkuje Honda. Nie wiem jak z Tecumsechem ale oni popeline robia wiec jak górnozaworówka to tylko honda. Ale do kosiarki lepszy jest dolnozaworowy B&S bo ma lepszy moment obrotowy - wynika to z charakterystyki konstrukcyjnej silnika
Janosik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

farfocel pisze:za 12 tys w sumie to kolego wiele nie kupisz:
- glebogryzarka - to musi być solidne mocne i wytrzymałe czyli viking koszt około 4000
- kosiarka - najlepsze są vikinga też - czyli też około 3000
- nożyce do zywopłotów 2 sztuki do przycinania i formowania - licząc po 2000 szt razem 4000
- dmuchawa - stihl 2000 zł
- wertykulator - stihl 2500 zł
- kosy spalinowe duża i mała też stihl czyli w sumie ok 3000
- opryskiwacz spalinowy - stihl 2500 zł
- pilarka spalinowa około 1000 zł (mała wystarczy w ogrodnictwie)
- walec szpadle łopaty sekatorki i inne duperele 1000
daje w sumie ponad 2000 tys za podstawowy zestaw narzędzi w firmie ogrodniczej, i to skromnie bo doliczyć trzeba jakiegos busa lub przyczepkę do wożenia towaru koszty prowadzenia dzialalności itp, to nie są małe pieniądze i licz się z tym że jak będzie konkretna robota to 2-3 lata i sprzęt do wymiany. Mówię to z doświadczenia.A samemu to wiele nie zrobisz na ogrodzie minimum 3 ludzi musisz mieć
Masz racje, już powiększyłem asortyment, z tym że sprzęt nie będzie tak mocny ja napisano powyżej, dodam że nie używałem spalinowego opryskiwacza więc opryskiwacz ręczny stihl. Mam nadzieję że dorobię się więcej ( sprzęt dla drugiej-trzeciej osoby ). Bus już jest czyli transport mamy.
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Sprzęt ogrodniczy do 12tys zł

Post »

gemciu83 pisze:A gdzie można sprawdzić jaką mają one moc silnika ? Macie coś od 5,5KM w góę dla kosiarek spalinowych z koszem ?

Przy okazji kto produkuje silniki OHV ?
OHV oznacza tylko ze silnik jest górnozaworowy, wielu producentów stosuje to oznaczenie.
Pozdrawiam Kamil
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”