Nasze sprawdzone sposoby na...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:oops: Dobra , to po cichu się przyznam, że ..zrobiłam kiedyś
winiaczek z wina swojej produkcji. . . Miał ponad 30 % C2H5OH...

Ale to chyba nie "złoty środek" he,he.... ;:113
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Aniu to już platynowy środek.
Nie wiem czy przepisy forum na to pozwalają, ale pewnie znaleźliby się chętni na taką podpowiedź. ;:136 ;:112
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zawsze jest jeszcze PW :lol: Ale to trzeba mieć specjalną aparaturę. ;:136
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Aniu to opiszesz tą aparaturę jako np. "sprzęt do destylacji wody" potrzebnej do uzupełniania elektrolitu w akumulatorach. ;:113 ;:112

Ankiety nie umiem zrobić, kto byłby chętny na taki przepis.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Chcecie aparatury? Proszę bardzo, tutaj czeka na chętnych (za drobne grosze): http://www.vsop.com.pl/
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Najlepszy sposób na dezynfekcję gąbek i szmat

Najlepszym narzędziem do dezynfekcji kuchennych gąbek i szmatek jest kuchenka mikrofalowa. Sprawdzili to badacze ze stanowego Uniwersytetu na Florydzie.
Podczas eksperymentu naukowcy wrzucili brudną gąbkę do kuchenki mikrofalowej i włączyli ją na dwie minuty. Okazało się, że fale elektromagnetyczne zabiły lub zneutralizowały 99 procent bakterii, wirusów i pasożytów. Do stuprocentowej skuteczności potrzeba dziesięciu minut.

Badacze podkreślają, że kuchenka mikrofalowa znacznie skuteczniej i taniej odkaża ścierki i gąbki niż powszechnie wykorzystywane do tego celu zmywarki. Dodają, że kuchnia jest częstym źródłem bakteryjnych chorób układu pokarmowego: co roku zapada na nie 76 milionów Amerykanów.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1470864,69,it ... K=26948222
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Kazik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 sty 2007, o 17:59
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Nalewka pisze:Najlepszym narzędziem do dezynfekcji kuchennych gąbek i szmatek jest kuchenka mikrofalowa. Sprawdzili to badacze ze stanowego Uniwersytetu na Florydzie.
Potwierdzam.
Powiedziałem o tym żonie i przeprowadziliśmy eksperyment.
Okazało się, że ścierka o nieprzyjemnym zapachu włożona na dwie minuty do mikrofali straciła charakterystyczną woń.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ale za to ta "charakterystyczna woń" rozłazi się po całej kuchni (sprawdziłam) :P
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”