studnia wiercona vs studnia z kręgów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

Ano właśnie filtry z pastylkami soli dosypywanymi co jakiś czas jak do zmywarki :lol:
Jaki były dokładne wyniki badania wody nie pamiętam, teoretycznie dałaby się pić po przegotowaniu, ale teraz, po uzdatnianiu można ją pić prosto z kranu :) A i czajnik odkamieniam raz w roku, nie to co w domu w mieście, tu muszę sypać kwasek cytrynowy raz na miesiąc...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

Czyli zmiękczacz. Ponieważ nie udowodniono do tej pory szkodliwego działania żelaza w wodzie na organizm człowieka, to można się tym nie przejmować. Co innego biała pościel i firanki :cry: :evil: ;:14
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

u nas woda na 56-tym metrze dopiero ale słup wyniósł się do 43-ciego badajże po wywierceniu...

tak czy inaczej padły mi dwie pompy już a na początku dwukrotnie chlorować trzeba było...

ale poza tym sama przyjemność woda jak, źródlana troszeczkę więcej żelaza ale minimalnie a lejesz caaaały dzień i zwierzętom i roślinom za darmo

a jest co poić i podlewać, szczególnie jak zakładałem sad i drzewka i krzewy były młode ...no i w upały polewasz dachy :)

do tego mamy basen i zbiornik wodny duży pół ha któremu raz odbiło i nagle spadł mu poziom wody trochę...

to gnojka ładowałem ze studni właśnie ...

studnia to zbawienie tym bardziej na odludziu gzie nie ma dostępu do wody z wodociągów



Spróbowałam pomóc i zredagować tekst, ale udało mi się tylko podzielić go na oddzielne zdania. Wielkie litery, kropki, przecinki itd wstawiać musisz sam... i to PRZED wysłaniem postu w eter!!! Popraw ten i inne swoje teksty, bo pisane jednym cięgiem są zupełnie niezrozumiałe!!! Nalewka
szarotka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

Proszę powiedzcie mi - czy trzeba mieć jakieś zezwolenie, żeby wykopać studnię?
__________________________________________________________
"Jeżeli masz ogród i bibliotekę, to masz wszystko czego potrzebujesz".
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

Z pamięci. Do 30 metra nie. Poniżej pozwolenie i projekt jest wymagalne.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

dokładnie...do 30 metrów wolność...powyżej 30, operat wodno-prawny i szereg procedur...plus płatne usługi czarodzieji :)

ale bez wstępnego przekroju nie dowiesz się jaką i na ilu metrach masz wodę...

albo poproś o plan ujęć z gminy, tzn. wglad jak to wygląda w okolicy...jeśli sąsiedzi mają na małych głębokościach to prawdopodobnie, jest szansa ze można sobie wiercić swobodnie bez dodatkowych kosztów...jeśli natomiast w okolicy same głębokie odwiert...to zaczyna się papierkomania i karmienie portfela nie tylko wykonawcy studni ale także geologa, który już dobrze wie jak swój portfel za twoje pieniądze nakarmić od A do Z.

Włączajac w to także polecanego przez mistrza-władcę wody, kumotra- specjalistę od nietypowych wierceń za potrójną cenę...nietypowych bo takie okaże się zapewne właśnie Twoje ujęcie eheheh
Awatar użytkownika
adasko1fly
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 kwie 2011, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkkopolska

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

A to prawda.
Studniarze wiedzą jak kase wyciągnąć.
Trzy lata temu jeździłem po świecie i wierciłem dołki.( odwierty geotermalne )
My wtedy za metr odwiertu braliśmy 160zł a zaprzyjaźnieni studniarze 500zł i to do 30m i w osłonówce
Bardzo intratne zajęcie.

Pozdrawiam!
oscar25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 sty 2017, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: studnia wiercona vs studnia z kręgów

Post »

Witam
Jak szukałem firmy to ceny były różne i tak na prawdę nie wiedziałem ile mam szykować kasy.
Po długich staraniach znalazłem firmę z Radomia która zaproponowała mi cenę 4900 za studnie nie patrząc na metry plus pompa dobrana do wydajności studni.
Jedyny minus to ciężko u nich z dotrzymaniem terminu ,ale wytłumaczyłem sobie że pewnie dużo pracy :)
Studnia 27 metrów , lustro wody 4,5 metra rury osłonowe wodociągowe szare grubościenne.
Dla porównania , inna firma niby 120zł za metr ale to zależy od gruntu czy będzie glina czy piach. Jak będzie dużo gliny to drożej.
Hmmm i bądź tu mądry.
Życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedniej firmy.
Jak by co mogę poszukać numeru do mojego wykonawcy.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”