Pompa do studni

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

romix pisze: ciekawy pomysł. Jeżeli nie opatentowałeś, to będę chciał skopiować.
:wit
Tak to jest - jak nie ma się pieniędzy żeby zlecić pracę komuś kto skorzysta z opracowanych, profesjonalnych rozwiązań to trzeba kombinować.

Jeśli skorzystasz i unikniesz zniszczenia pompy to będę się cieszył.
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

Romix
żeby kręgi równo schodziły to podkopywaliśmy trochę szerzej jak średnica kręgów,co jakiś czas kładliśmy na górę grube dechy i skakaliśmy po nich żeby się wyrównywało.No i żeby szczelne było.
Żeby woda od dołu podchodziła a nie bokami.Na trzech metrach mieliśmy już wodę,ale kopane głębiej do krzyżówki cieków wodnych.Miejsce i głębokość wyznaczył nam zaprzyjaźniony radiesteta.
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
romix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 22 paź 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - południe 6a/6b

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

U nas dryny wchodziły prawie na styk i pewnie stąd ten problem.
Ciekawe informacje wyczytałem "zanimnapiszesz". Dobre :D .
:wit
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem (William Szekspir).
Pozdrawiam serdecznie, Romek. Zielono mi
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

Studniarz przed wpuszczeniem pierwszej dryny założył jej na zewnątrz obrączkę z drutu zbrojeniowego. Ten dodatkowy centymetr wrzynając się w ziemię zapewniał drynom równe schodzenie. Inna sprawa, że był zbyt słabo przyspawany, i szybko się zerwał. Więc studnia wyszła krzywo :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
sharing_ garden
50p
50p
Posty: 52
Od: 30 sty 2013, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

Witajcie! I ja poszukuję pompy do studni głębinowej (ma 50m). Ale potrzebuję pompy, która nie tylko dostarczy wody do domu (czyli do tego wszystkiego, do czego uzywamy wodę) ale żebym mogła podlewać nią (znaczy wodą) rośliny w ogrodzie. Może macie jakieś sugestie?
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

Sharing, jaki masz budżet na zakup pompy i akcesoriów? Bo wybór jest między pompami za ok. 500 - 1000 zł (Omnigena, Malec) do takich za 3000 zł (Grundfos, Sigma). Na pewno potrzebujesz dość mocnej pompy, może trójfazowej, jak jest możliwość podłączenia, oraz o dużej wysokości podnoszenia. Jaka średnica studni? Bo są 3", 4", 5" i większe. Trzeba to dobrać by pasowało do otworu. Podaj więcej danych to może coś ktoś doradzi.
kamil00456
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 kwie 2016, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

Witam. Kupiłem dziś nowa pompę membranowa typu nurek (poprzednia przestała działać ) zrobiłem tak samo jak z poprzednią ale po włączeniu słabo leci woda. Poziom wody w studni jest ok. Może ktoś miał taki sam problem i podpowie co jest nie tak ? Kombinowalem z poziomem zanurzenia i nic .
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Elektryczna pompa do studni

Post »

Spróbuj bez węża , i zobacz czy coś nie wlazło w zaworek ten co zasysa i czy dociska lekko do otworu wlotowego . Ona jest rozbieralna ale lepiej na gwarancję , słabo leci ,niema ciśnienia?
Dubel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 maja 2016, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jaka pompa do studni

Post »

Dzień dobry, witam wszystkich forumowiczów

(wstęp, można pominąć)
Potrzebuję fachowej porady, przepraszam jeśli mój temat jest powtórzony - niestety mimo starań nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, przez pracę nie mam też czasu zrobić się ekspertem w dziedzinie pomp do wody)

Opis przypadku:
- Potrzebna pompa do 300 zł (maks 400, im taniej tym lepiej) do zasilania 1 małego zraszacza oscylacyjnego (cell fast economic), ale takim ciśnieniem żeby objął ok 100m2 trawy
- głębokość od ziemi do lustra wody - ok 3,5m
- głębokość wody studni - ok 75cm
- woda czysta, może mieć jakieś drobne paprochy
- odległość zraszacza od studni - ok 50m płaskiego terenu.
- (czynnościami takimi jak ufixowanie pompy na linie, wyciąganie jej na zimę itd nie ma problemu)

Pompa ma w teorii zasilać bezpośrednio zraszacz, ma być włączana na 2x15 min (1 zraszacz przez 10 -15 min, drugi przez 10 -15 min)

Do tej pory zraszacze podłączyłem do ujęcia w domu (inna studnia, z której przez pompe ssącą zamontowaną na hydroforze woda idzie do domu) ale, po tym 2x15 min okazuje się że pompa się strasznie grzeje, a w kranie woda mętnieje (co jak podejrzewam może być oznaką słabej wydajności źródła). na razie ograniczyłem podlewanie do schematu ]1x7min - dłuższa przerwa - 1x7min] Jednak żeby nie męczyć zestawu i domowego i źródła wody w domu, chciałbym podłączyć zraszacze do osobnej pompy.

Pytanie : jakiej?
Jeśli nie stanowiło by to problemu, prosiłbym o przykłady pomp które dało by się w tym wypadku zastosować. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Jaka pompa do studni na zraszacz oscylacyjny - prośba o konkretną poradę.

Post »

Witam , za ok. 120 zł. pompa membranowa [ nie wirnikowa do szamba lub brudnej wody ] [mała głębinowa] w obi , mrówce

Obrazek
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka pompa do studni na zraszacz oscylacyjny - prośba o konkretną poradę.

Post »

Membranowa na takiej odległości nie da ciśnienia. Osobiście kupiłbym np. omnigenę WZ 250, cena ok. 150 zł. Tylko trzeba by ją chować przed deszczem. Wąż ssący koniecznie z filtrem i zaworem zwrotnym. Tylko pytanie, jakie źródło.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Jaka pompa do studni na zraszacz oscylacyjny - prośba o konkretną poradę.

Post »

Jak zwykle opinie podzielone :wink: mam starą taką pompę [4lata] i studnię z lustrem wody na ok. 6m. i mniej :( tłoczy 70 metrów do zraszacza itp. co do ciśnienia [różnica minimalna przy studni i na końcu] zaletą jest to, że nie przegrzewa się bo jest zanurzona w wodzie i praktycznie niema silnika 'wirnikowego' , niema problemu z zasysaniem bo jest zanurzona w wodzie . Ale ma też wady nie jest tak trwała jak [wirnikowa z wysokim ciśnieniem tłoczenia]
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do studni

Post »

Wydajność zasysającej jest ok. 2 razy wyższa przy podobnej cenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”