Ile kosztuje ....

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
mały2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 sty 2009, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Ile kosztuje ....

Post »

Roboczogodzina za usługę

Witam założyłem firmę usługi ogrodnicze ale nie wiem jak (ile) kasować za usługę np. koszenie trawy czy sadzenie drzewa.
Może liczy się to za roboczogodzinę albo za metr kwadratowy. Jak to jest. Może ktoś mi pomoże jak te sprawy wyglądają.
Z góry dziękuję pozdrawiam.
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Post »

Za koszenie trawy ja bym liczył w metrach kwadratowych. Cenę się powinno ustalać indywidualnie. Inną kwotę weźmiesz za skoszenie 1000 m2 a inną za 25m2.

Pozdro
vicky_pollard
---
Posty: 116
Od: 27 gru 2008, o 16:56

Post »

Jak można założyć firmę i nie wiedzieć ile brać za usługi????
Za posadzenie rośliny bierze się średnio 30 % jej wartości, jeżeli jest to droga roślina np. powyżej 800 zł to 25-20%.
Koszenie trawy można liczyć np. za godzinę lub jak mówi oloix za m2.
Poszukaj cenników w necie i pomyśl czy będziesz drogi czy tani.
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No i co ile bierzesz za skoszenie trawy?
Kasia
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

vicky_pollard pisze: Za posadzenie rośliny bierze się średnio 30 % jej wartości, jeżeli jest to droga roślina np. powyżej 800 zł to 25-20%.
Czy naprawdę za wygrzebanie dołka można wziąć dwie stówki?
mały2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 sty 2009, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

25zł za godzine i jak cena
Awatar użytkownika
topsin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 lut 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re:

Post »

vicky_pollard pisze:Jak można założyć firmę i nie wiedzieć ile brać za usługi????
Za posadzenie rośliny bierze się średnio 30 % jej wartości, jeżeli jest to droga roślina np. powyżej 800 zł to 25-20%.
Koszenie trawy można liczyć np. za godzinę lub jak mówi oloix za m2.
Poszukaj cenników w necie i pomyśl czy będziesz drogi czy tani.
Zgadzam się ale często jeżeli roślina jest droga np. Forma prowadzona to też trzeba brać pod uwagę gwarancje na przyjęcie się rośliny.
A co do wypowiedzi Mirzan- "o kopaniu dołków". Owszem za wykopanie dołka pod roślinę za 800zł można wziąć 200zł ale bierz pod uwagę że wykopać 0,5 m3 ziemi to nie jest 5min :) i zależy jaka ziemia
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Re:

Post »

topsin pisze: A co do wypowiedzi Mirzan- "o kopaniu dołków". Owszem za wykopanie dołka pod roślinę za 800zł można wziąć 200zł ale bierz pod uwagę że wykopać 0,5 m3 ziemi to nie jest 5min :) i zależy jaka ziemia
Nawet za dwie stówki dołek kopany osiem godzin,chętnie dym się przyjął do takiej roboty.
Właściwie macie rację,jak się trafi tak durny klient,aby kilka setek płacić za wykopanie
dołka,to trzeba go doić,karmić, chwalić i modlić się za niego.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Zakładam firmę ogrodniczą...

Post »

200 zł za dołek? :shock: :shock: :shock: Kto, gdzie tyle płaci, to ja tam biegnę, nawet jutro w tym śniegu mogę kopać! :wink:
Sprawdzona metoda; dowiedzieć się, ile bierze konkurencja i oferować powiedzmy 10% taniej. Jeśli faktycznie wszyscy w okolicy biorą 20% od wartości rośliny, to nie ma co się wyłamywać i też tak liczyć, tylko odpowiednio taniej. Bo jak ktoś sobie tak wyskoczy sam z siebie z takim systemem, to życie szybko zweryfikuje, czy ma on prawo istnieć.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
topsin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 lut 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakładam firmę ogrodniczą...

Post »

Zaraz, zaraz to nie jest tak że jedziesz na ogród masz do posadzenia 10 roślin czyli bierzesz 200zł*10=2000zł. Chodziło mi o tzw. "akcje" normalnie za sadzenie kwoty są bardziej przyziemne i raczej nie przekraczają dwóch miejsc po przecinku. Źle mnie zrozumiałeś.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Zakładam firmę ogrodniczą...

Post »

Spoko, spoko :wink: Czytałem od początku i rozumiem o co chodzi. Nie sądzę jednak, by stosowanie % względem wartości roślin dawało dobre rezultaty. Prosty przykład; nie policzę tym systemem sadzenia malutkiego szczepionego rarytasu, którego cena wynosi 300 zł. Za wkopanie jednego małego krzaka 60 zł to troszkę sporo i nikt mi tyle nie zapłaci. Tak samo małe rośliny po powiedzmy 5zł, w ciągu godziny troszkę ich nasadzę i jak policzę po 1 zł od każdego, to przy posadzeniu powiedzmy 30 wyjdzie mi 30 zł na godzinę za pracę. Ja w tym roku brałem 15 zł za godzinę... Nie będę się jednak upierał przy systemie "godzinnym", bo jeśli ktoś stosuje procentowy od wartości rośliny i ma na tym klientów, to czemu nie. Po co zmieniać coś, jeśli to działa. Tylko patrząc na moje okolice, gdzie 15 zł za godzinę to już i tak sporo, myślę, że system % nie zdał by egzaminu.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
topsin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 lut 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakładam firmę ogrodniczą...

Post »

nie każdy dołek jest warty 200zł: kopiesz dołek pod bonsai-a za parę klocków jest glina z iłem myślisz hmmm dołek musi być dużyyyyy:) jest lato gorące ziemia twarda jak cholera mija godzina do skubałeś się do jednego sztycha a przed tobą jeszcze cztery. UPSSS trafiłeś na gruz mija trzy godziny udało ci się przebić przez przez 50 cm gruzu jeszcze tylko jeden sztych i koniec. kurcze dołek za wąski trzeba poszerzyć mija 5 godzina udało się :D:D:D:D
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Zakładam firmę ogrodniczą...

Post »

Ostatnio zakładałem trawnik żywopłot na glebie typu 50% skała piaskowiec, 25% piasek 15% ziemia 10% korzenie. Dzikiem nawet bym w to nie wjechał. powierzchnia jakieś 150 metrów 2, a dwie przyczepy gruzu poszły. Stawka za godzinę :| Wynajęcie mojej jednoosobowej brygady wyszło taniej niż wynajęcie koparki.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”