Książki ogrodnicze - nasze recenzje

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wireo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 30 sty 2013, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Obrazek

Obrazek Obrazek

Tłumaczenie z ang. (2003, Klub Dla Ciebie) Same porady praktyczne. Spory minus: brak indeksu

And777 - co do "Ogrodu Ekologicznego" to jest to zbiór artykułów z lat 1945(!) - 1988. Opis własnych doświadczeń na (lub raczej 'w') gruncie amerykańskim. Dużo ciekawych pomysłów i przemyśleń, wcale nie takich staroświeckich. Dobrze się czyta. Tłumaczenie 2007, Klub Dla Ciebie.

Obrazek Obrazek
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Mam uwagę dotyczącą tłumaczonych książek. Trzeba uważać, bo:

1. Są one często słabo tłumaczone.

2. Odnoszą się często do klimatu odmiennego niż polski.

3. Mówią o odmianach i produtkach ogrodniczych nie dostępnych lub trudno dostępnych w Polsce.
Pozdrawiam
Adam
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Trzeba zimą odwiedzać księgarnie, może trafi się na "Ogród Ekologiczny".
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Iochroma pisze: Kalo też mam "Jadalne rośliny w pojemnikach". Bardzo ciekawa!
Szczególnie pożyteczna dla "uprawców" balkonowo-tarasowych ale nie tylko.
and777 pisze:Trzeba zimą odwiedzać księgarnie, może trafi się na "Ogród Ekologiczny".
Znalazłem coś takiego,może znajdziesz coś dla siebie i ceny po kilka zł.Można też za opłatą ściągnąć książki w pdf.Przeanalizuj płatności bo są podejrzanie niskie.A jak ogólnie wiadomo taniocha zawsze kosztuje najdrożej!

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Ja bardzo polecam te książki:

- działka moje hobby
Obrazek

- drzewa i krzewy owocowe
Obrazek

- ogród naturalnie i tradycyjnie
Obrazek
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Polecaną książkę "Działka moje hobby" widziałam ostatnio na rynku i miałam kupić wychodząc, a wychodząc wypadło mi z głowy ;:223
Natomiast tę dostałam z okręgówki w Koszalinie biorąc udział w obowiązkowym szkoleniu jako nowy działkowicz :D
Obrazek
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Dwa lata temu gdy chciałem zagospodarować swoją działkę odwiedziłem kilka antykwariatów.Mieszkam w aglomeracji śląskiej więc wybór duży.Zakupiłem kilkanaście książek dosłownie za grosze.Np bardzo dobra pozycja-Działka moje hobby kosztowała całe 3 złote.Polecam odwiedziny w antykwariatach najlepiej osobiście lub wirtualnie.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

klon pisze:Polecam odwiedziny w antykwariatach najlepiej osobiście lub wirtualnie.
Lub targach i giełdach.Niejednokrotnie można spotkać wartościowe pozycje nie tylko z zakresu nas interesującego po kilka PLN.Zanim kupicie poradnik działkowy zagranicznego autora należy go dokładnie przejrzeć,bo często się zdarza że są to książki dla osób nie mających kompletnie pojęcia o uprawie czegokolwiek i pierwsze porady są typu:kup skrzynkę,ziemię ,nasiona,nasyp ziemi do skrzynki itp.Polecam książki polskich autorów,przynajmniej terminy siewów i innych zabiegów agrotechnicznych zgadzają się z kalendarzem. Polecane odmiany lub Ś.O R.są przeważnie z minionej epoki.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Masz rację kaLO zagraniczne poradniki są pięknie ilustrowane co do treści przeważnie niewiele warte.Mnie akurat interesują stare odmiany,które są opisane w pozycjach sprzed lat.Można też wiele przeczytać o nawozach naturalnych .
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Maria i Matthias Thun ciekawie opisują w swoich książkach własne spostrzeżenia w uprawie ekologicznej roślin.
Miałem kilka ich książek , pożyczyłem i jeszcze nie wróciły.
Przetłumaczone i wydane przez wyd. Otylia.
W dawniejszych poradnikach uprawy nie było tyle marketingu co aktualnie, teraz to tylko aby najwyższe plony były a na jakość mniejszą uwagę się zwraca bo i tak potem ludzie do apteki chodzą po brakujące mikroelementy.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Działka moje hobby stała kiedyś na półce u mojego sąsiada. Chciał się jej pozbyć więc skorzystałem z okazji :wit .
kik81
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 sty 2014, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa k.Poznania

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Heh,
"Poradnik Działkowca" i "Jadalne Rośliny w pojemnikach" po Waszych pochwałach udało mi sie już kupić bardzo okazyjnie.

Wracając na którko do pozycji " Ogród ekologiczny" to wracam do niej bardzo często bo jak zostało powiedziane "swietnie się czyta". Wg mnie jest to książka dla tych:
- którzy chcą dowierdziec się jak polepszyć jakość swojej ziemi pod uprawy (kompendium wiedzy na ten temat - wiele różnych sposobów)
- hobbystów otwartych na "wynalazki" dość nietypowe np. hodowla truskawek w workach (http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=36207&f=34 ), uprawa ziemniaków w oponach (w moim przypadku w rosnącej w górę drewnianej skrzyni - w moim odczuciu lepiej bo można rozkręcając od dołu podbierać bulwy) itp.
- którzy zaineteresowani są intensywną uprawą na zagonach podwyższonych, którym ta pozycja jest w dużej części poświęcona.

Uwaga słuszna, że jest to pozycja zbioru artykułów już wiekowych z Organic Gardening tym bardziej że z USA. Tą książke trzeba umieć czytać, analizować i przekładać na nasze warunki inspirując się pomysłami. To nie jest podręcznik / poradnik. Tych mamy dużo na naszym rynku i to bardzo dobrych np. kultowa "Działka moje hobby".
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Mój M będąc ostatnio w odwiedzinach u Babci we Wrocławiu zrobił mi małą niespodziankę i przywiózł mi takie o to cudeńka :)

Obrazek

Książka stara, ale info uniwersalnie, a jak :heja
Obrazek

A najbardziej cieszę się z rzeczy, którą nie sądziłam, że kiedykolwiek będę posiadać, a która baaardzo mi się przyda ;:138
Uwaga prawdziwy komunistyczny:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”