Gdy dom dominuje nad ogrodem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Co zrobić, gdy dom dominuje nad ogrodem? I czy w ogóle da się coś z tym zrobić? Piętrowy dom ogrodzony niewielkim obszarem ogrodu... Wygląda niezbyt, nie tak jak bym tego chciała. Co w tej sytuacji? Ma ktoś tak samo?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Wypada dokupić trzy działki dookoła.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Hehe... Choćbym nie wiem jak sie starała to moje ogrodzenie jest NIE DO RUSZENIA
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Może go obsadzić roślinami typu bluszcz, żeby sam stał się jakby ogrodem?
Waleria
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Dałem kiedyś znajomej ładny bluszcz,posadziła przy ścianie.Po kilku latach,
po próbie zerwania,trzeba było dom tynkować na nowo.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Ja właśnie dlatego napisałam " typu bluszcz", czyli coś, co pokryje na zielono ściany, a jest delikatniejsze od bluszczu no i szybciej rośnie.
Waleria
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Witaj
Przeciwwagą dla dużego budynku będzie duże drzewo. Posadzone w odpowiednim miejscu przydaje ogrodowi głębi i powiększa go optycznie.
pozdrawiam Elżbieta
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Kiedyś stałem się posiadaczem działki budowlanej,na szczęście się jej pozbyłem.
Według planu,od muru do granicy działki było 2,15 m,czyli z okna można było napluć do
sąsiada.Czy zmieściło by się duże drzewo?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Może zmienić zarys dachu? Jakiś okap, taras, czy coś? Ale bez konkretów tj. zdjęcia i wymiarów domu i działki możemy sobie pogadać... Ten dom to dominuje w pionie, czy w poziomie? A działki jest mało, czyli po metrze z każdej strony, czy więcej? A jakie jest ogrodzenie? Siatka, mur, drewno czy jeszcze inaczej? A za płotem jest co? Rośliny, ściana domu czy puste pole? Itd, itp...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Witaj Nalewko, masz racje za mało danych. Dominujący dom można zmienić poprzez kolorystykę np. jeżeli jest wysoki (poprzeczne pasy z różnych materiałów np. drewna) a także przez zastosowanie pergoli która złamie bryłę domu. Piękna pergola porośnięta różą pnącą jest u naszej forumowiczki Wiesi "Abeille" jej ogródek jest bardzo malutki 125 m2. Zastosowana w tym ogródku pergola znakomicie ukrywa bryłę domu.
cyt. Tomka Tomgrocha ( jest on ogrodnikiem i projektantem zieleni )
" Pewne odstępstwa od utartych reguł są jednak potrzebne, np :
"- proporcja - duży ogród duże nasadzenia, mały-małe, dobór drzew również w stosunku do wielkości np domu"
Często w małym ogrodzie jedna solidna roślina zapewni o wiele lepszy efekt niż wiele drobnych"
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdy dom dominuje nad ogrodem

Post »

Dom jest naprawdę duży, niestety nie znam jego wymiarów:(, jest piętrowy i przypomina wielkie pudło :evil: Dach jest tzw. kopertowy. A działka ma dość nieregularny kształt i dlatego też trudno podać jej wymiary. Wydaje mi się, że w najwęższym miejscu może mieć ok 5 m, w najszerszym około 8. Problem w tym, że mój tata zabronił sadzić mi cokolwiek na odległość 3 metrów od domu na wypadek zmiany dachu, rynien itp. W tym miejscu pozostaje mi więc wysiew roślin jednorocznych co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Część ogrodzenia jest metalowa, pozostała część z siatki. Wszystko wykonane na solidnym fundamencie i jak już pisałam nie do ruszenia. Za ogrodzeniem znajdują się droga, szambo i łąka. Na dodatek na środku mojego ogrodu rośnie orzech włoski nie do wycięcia, o połowę niższy od domu.

Beznadziejna sprawa:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”