Szklarnia z OBI

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Wszystko zależy od tego jakie mam mieć przeznaczenie owa szklarenka. Pomidorów pewnie za wiele się nie zmieści, bo wysokie są, papryczek pewnie więcej, a o winorośli (teść ma w foliaku) to nawet nie ma mowy.

Ja myślałam o szklarni dla kaktusów, więc oglądałam pod kątem ustawienia stołów, półek. Miejsca było by wystarczająco, spokojnie można się obrócić itp. Ale dodam że jestem szczupła, wzrost 167cm, więc mi łatwiej :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Wiecie ja zawsze marzyłem o takiej szklarni.U mojej babci przez dwa lata hoduje pomidory ale mam do niej 8km,więc bywałem tam tylko raz w tygodniu.Nie mam zamiaru w niej hodować nie wiadomo ile krzaków,więc mała wystarczy.(na początek :lol: )Mam 16 lat ,dopiero zaczynam przygodę. :D
Pozdrawiam Krzysiek
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Szklarnia z OBI

Post »

ja hoduję kaktusy od ponad 20 lat -moja rada jest prosta : tunel foliowy- po pierwsze za mniejsze pieniądze kupisz sobie znacznie większy niż ta szklarnia co jest bardzo ważne bo kaktusy maja taką przypadłość ze ich ciągle przybywa i okazuje się nagle ze nie mamy miejsca już :) :lol: A po drugie folia jest bezpieczniejsza od szkła {możliwość poparzenia roślin - zwłaszcza wiosną} trzeba tylko odpowiednio przygotować podłoże w którym postawimy foliak :wink:
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Ale ja nie hoduję kaktusów.Niestety ale na większą szklarnie nie mam miejsca.Foliaka nie chcę bo więcej z nim roboty. :wink:
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnia z OBI

Post »

To bierz Krzysiu tą z OBI :P
Mimo takiej zimy i opadów śniegu stoi u koleżanki nie tknięta zębem czasu a ona już wysiała pomidorki :P
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Z wysianiem w domu to się jeszcze wstrzymam.W miejscu gdzie ma stać szklarnia leży dużo śniegu,pod nim są jeszcze rośliny które muszę przenieść gdzieś i chyba najważniejsza rzecz-wymiana ziemi ,w przeciwnym razie nic nie będzie rosnąć. :heja
Pozdrawiam Krzysiek
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Szklarenki widziałam na targach w Słowacji.Są producenci.
Bardzo solidne ,wykonane bardzo trwale - konstrukcja Alu + dwie wersje materiału: poliweglan EZ lub komorowy poliwęglan MNII. Estetyczne -produkcja jest seryjna,więc sądzę, że dla nas też dostępne .
wymiary:193x255x203 ---10.990 kc/ks
wymiary 193x315x203----12.990 kc/ks
To ceny z 2007 roku.Relacje wtedy ..dawały mi ceny~800zł/ druga ~1000zł
Kwestia transportu ---> produkty składane do montażu/na przyczepkę/.
Najlepsze były bezszmerowe drzwi :D .
Pokazuję , co widziałam:

Obrazek

pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Szklarnia z OBI

Post »

U nas niestety szklarnie aluminium i wypełnieniem poliwęglanowym to dość drogi interes. Jovanko, czy orientujesz się gdzie w necie, na słowackich stronach znajdę takie szklarnie? Chciałabym się dowiedzieć ile w tej chwili kosztują. Wczoraj akurat widziałam na all.. fajne szklarenki, ale cena 3.000 zł mnie dołuje.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z OBI

Post »

MałaRybka pisze:U nas niestety szklarnie aluminium i wypełnieniem poliwęglanowym to dość drogi interes.

Ściany zrobisz z okien (darmowe)
Dach płyta poliwęglan 10mm. o wym. 220 x 6000 - koszt około 700 zł
kilka łat, 2 kg. wktętów i kilka godz. własnej pracy.
:D
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Jasne,że jak się ma :D możliwości i własne dodatkowe łapki ,to wykonanie szklarenki nie jest takim problemem.
Mam właśnie taką od kilku lat .Okna wykorzystałam z wymiany własnej, dach poliwęglan komorowy.
Wszystko chyba solidnie wyszło :P -jest wieniec wzmacniający pod oknami ; na mocnych podporach słupki.
Z oknami nic nie kombinowałam.Są stare z 1932 roku ale solidna konserwacja zabezpieczyła je dobrze.

Jednak..po dwóch latach zrobiliśmy wzmocnienie zewnętrzne płaszczyznami z poliwęglanu komorowego,może nawet bardziej jako zabezpieczenie przed ewent.rozbiciem szyb /3mm/przez gałęzie drzew,orzechy spadające ,zwierzęta w ogrodzie.

Mozna zobaczyć T U T A J

-Mała Rybko,
a w sprawie szklarenek poszukam informacji ,może coś w notatkach zapisałam i podam na pw.
-niestety, mając własną już zrobioną , interesowałam się wyłącznie technicznym wykonaniem.Ale powinno coś być ,bo to produkcja seryjna i wielowariantowa.

pozdrawiam JOVANKA
mateusz18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lut 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Witam.A w jakis sposob najlepiej przyczepic okna do szklarni-kit czy silikon lepszy i jak sie robi szklenie szyb?
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Ja mam wstawione okna oszklone w ramach , w jakich były.Bez wyjmowania szyb. Utrzymane jest stare kitowanie.
Oczywiście, zamocowanie okien aby była trwała cała konstrukcja, wymaga dodatkowych wzmocnień a'la ramy.Musi się to trzymać.
Może ? uda mi się wieczorem przejrzeć zdjęcia z :P "budowy"/Postaram się jutro pokazać jak sobie radzili montażyści .Szczegóły może pomogą.
Gdybym nie miała szyb, zastowałabym w ramach , przezroczyste tworzywo/poliwęglany(grub.3-4mm) .-obecnie różne nazwy funkcjonują był metaplex, plexi itp...
Taka uwaga,w takich obiektach drewno nie jest najlepszym rozwiązaniem. Im bardziej świeże tym trudniejsze do zabezpieczenia przed wilgocią.A w szklarence przecież o wilgoć chodzi :D
Na pewno kiedyś :roll: też się u mnie to okaże. Ale okna miałam.

pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Szklarnia z OBI

Post »

Byłem w Obi , od 19 lutego do 4 marca jest promocja na szklarnie obniżyli z 1499zł do 1299zł.Wymiary to 185x315x203. :D
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”