Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

I na koniec taka refleksja.Będę teraz wykańczał całe nowe mieszkanie,osoby o sporych zasobach finansowych i wbrew pozorom wcale nie jest jej łatwo,bo przy bardzo mało ograniczonym budżecie wybór dziś jest tak ogromny,że podjęcie decyzji może trwać... :D .

Krzysiu i masz tu 100% racji ;) wychodzi na to ograniczony budżet wcale nie jest taki zły ;) bo pomaga nie dostać zawrotu głowy od nadmiaru możliwości ;) ale moim zdaniem pomarzyć dobra rzecz i jeśli tylko się bardzo chce i uparcie (nie bez różnych poświęceń niestety) dąży do celu to ich spełnianie jest możliwe nawet przy skromnym budżecie.. tylko niestety rozkłada się to bardzo w czasie.. więc może za .. hmm 40 lat mój dom będzie taki jak chcę (tylko inna sprawa dochodzi bo marzenia w trakcie także ulegają modyfikacjom i chciejstwa się zmieniają i gusta i.. możliwości, asortyment..moda też ale to akurat niewielki ma wpływ na mnie ;)
Widzisz, nawet nie pomyślałam by ten zakres cen podać bo wydawało mi się oczywiste żeby jak najtaniej i jak najlepiej ;) człowiek tyle się szczypie z kasą że myśli ze wszyscy w około też tak mają i ze to norma ;) ale to miła niespodzianka i coś pozytywnego że się myliłam i tak nie jest (za dużo narzekania w około widocznie ;))

oglądałam deski barlineckie, nawet zdjęcia zrobiłam i katalog dostałam do poczytania, piękne są, ale cenowo na razie poza naszym zasięgiem
jeśli chodzi o posadzkę to wylana była na jesieni i jeśli coś będzie do niej przyklejane albo kładzione na nią to najwcześniej w lato, [bo musimy uporać się z piwnicą (teraz woda stoi, a ma być tam kotłownia.. ech grubsza sprawa, szkoda pisać)], CO, sufity.. także posadzka doschnie przez ten czas chyba :)
tę tapetę szklaną można położyć tylko miejscami(tam gdzie woda- przy kranach, wannie), czy radziłbyś na całą łazienkę?
pokazałbyś ten wzór który wybrałeś na wykładzinę do kuchni? bardzo ciekawa jestem. Moja siostra będzie linoleum kładła, bo ma dość paneli. U mnie niestety ten pomysł nie przeszedł bo wszyscy nie wiem czemu są antytemu, a mi sie podobają, bo ciepłe (z izolacją widziałam) ciche i wzory jakie sie chce (trudno było ale i Ty znalazłeś coś oryginalnego :D i jakże praktycznego; 'optyczna czystość' ;) marzenie każdej gospodyni, przynajmniej nie trzeba co dzień latać na miotle ;) i zmywaku hihi) oj nie dziwię się żonie że zadowolona, dogodziłeś i trafiłeś ;) :D
bedziesz wykańczał mieszkanko, a w pokojach już podłogi wybrałeś? czy już zrobione może?
a moja wymarzona podłoga... Obrazek
taka mozaika, nawet znalazłam i cenowo przystępna (nawet barzo, ale mój się obawia że nie da razy jej położyć i cyklinowanie go przeraża bo posadzka nie jest idealna, a płytki mają tylko 8mm..

a u mnie już -17 stopni..
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Cześć.
Mozaika daje ładny efekt ale!musi być sucha,dobrze przyklejona dobrym klejem(przyzwoity tani na PW,jak dopytam sąsiada).Cyklinowanie w domu jeszcze nie zasiedlonym to noproblem.Co innego jak się już mieszka-to dla mnie główny argument przeciw parkietowi a jednocześnie główny za panelami drewnianymi(prawidłowo deska trójwarstwowa)...bo te już polakierowane.

Są dwie szkoły urządzania domu-jedni chcą (i jeśli mogą to tak robią) od razu urządzić wszystko na tip-top i zasiedlić(to chyba zdecydowana większość)-drudzy,najczęściej tak im wychodzi z braku gotówki-urządzają mieszkanie etapami.Jednak Ci drudzy po jakimś czasie dostrzegają plusy takiego rozwiązania.Otóż chyba niewielki procent ludzi jest w stanie na etapie planowania określić wszystkie swe i swej rodziny potrzeby mieszkalne,a urządzając je stopniowo można to modyfikować.Zawsze Ci wyjdzie,że tu chcesz mieć szafkę a tu jednak nie,tu może lepiej lustro itd itp.....takie sprawy często wychodzą "w praniu" :D .I to jest pocieszenie dla nie posiadających wystarczającej ilości środków płatniczych.

Koleżanka u której będę pracował wybrała ...częściowo za moją namową(bo pewne rzeczy umiem,wolę robić a innych nie):w łazience terakota na ogrzewaniu podłogowym(gres wykluczony bo za gruby)na ścianach jakieś(?)płytki do wysokości górnej lini drzwi,umywalka wpuszczona w blat-przedłużony na miejsce z lustrem i kosmetykami;w kuchennej części salonu terakota lub gres,nad szafkami jakieś płytki;reszta podłogi -deska trójwarstwowa jasny dąb,także w przedpokoju bo to I piętro w kamienicy.
Z ciekawych patentów.Zrobię jej obudowę pralki,nad pralką będzie też przesklepienie,na nim mata grzewcza i w górnej części tej obudowy suszarka na bieliznę.I ta górna część osłaniana roletą.

Zdjęcia "słomianki" na razie nie zrobię....albowiem ponieważ że :D (z jakiego to skeczu?)na ostatnim sylwestrowym wyjeździe,znajomi w ferworze pakowania się ...buchnęli go nam :D ,a spotakmy się dopiero w ferie w Bieszczadach.To jak nie zapomną ,to dopiero wtedy.

A u mnie teraz minus 18..ale pewnie Cię nie dogonię,wszak masz bliżej do Bieguna :wink: .

Pozdrawiam,Krzyś.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

To suszarka elektryczna, czy taka ze sznurkami? Bo jak elektryczna, to po co pod suszarką mata grzewcza? :lol:

Gres: jeśli będzie kupowała, to nie daj jej kupić tego z błyskiem jak lustro, bo jeśli nawet ma panią do sprzątania, to i ona, i ta pani będą szybko miały dość utrzymywania tego błysku...

Z czego będzie blat w łazience? Jeśli pani jest zasobna, to bardzo polecam korian, albo inny konglomerat. Po kilkunastu latach w łazience nadal mam blat jak marzenie, nic nie jest w stanie go zniszczyć. A że kolor ma taki jakiś nie rzucający się w oczy, to i znudzić mi się nie zdążył, bo go po prostu prawie nie widzę :D Dlatego też sugeruję blat w kolorach nijakich, a nie neonowych czy tzw. charakterystycznych. Im mniej jest szalony, tym dłużej właścicielka z nim wytrzyma :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Witam.

Takie sobie sznurki będą.Potrzeby posiadania pralko-suszarki czy oddzielnej suszarki el.,dziewczyna nie odczuwa.
Blat umywalkowo-kosmetyczny wykończę zapewne czymś "w podobie" :) .
A całe okładziny mają być w spokojnych kolorach(ciepłych beżach) ,ze względów przez Ciebie wymienionych.Choć właścicielka jeszcze nie wie czy tam zamieszka ale urządza je jak "pod siebie".
W swoim obecnym dużym(ta wielkość też się jej "przejadła") domu ma sporo nowatorskich "kosmicznych"rozwiązań i stwierdziła że prawdopodobnie w Bazie Księżycowej Alpha,by się lepiej prezentowały :D .

Hej.
A nocką było minus 20....na 3m za oknem,na przygruntowy nie patrzę coby się nie stresować niepotrzebnie.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Krzysztofie, czy gres rzeczywiście nie nadaje się nad ogrzewanie podłogowe? Właśnie kupiliśmy i to ten na wysoki połysk ...- cały dół, łącznie z kuchnią i wiatrołapem bo wszystko będzie otwarte ... Na górze też będzie podłogówka, a że część nocną chcę mieć ciepłą, zdecydowałam się mimo wszystko na panele.
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Witam.

Nadaje się jak najbardziej ale w rzeczonym mieszkaniu wylewka już jest na całości,na równym poziomie.Skuwać to mi się nie chce a i tę kupę gruzu wiaderkami wynosić to już w ogóle :) .Jeżeli na tym poziomie położę matę grzejną to trzeba dać jak najcieńszą posadzkę aby nie było zbyt dużej różnicy poziomów.Średnio- terakota jest cieńsza od gresu i stąd to obostrzenie.
Mi bardzo podobały się terakoty w krajach ciepłych,gdzie latem bez ogrzewania miały dobrą temperaturę.Jednak u nas jeśli jest nawet ogrzewanie podłogowe to wszak działa ono tylko w sezonie grzewczym a latem,późną wiosną czy wczesną jesienią nie i wtedy od terakot i innych kamieni wionie chłodem.Teoretycznie można włączyć podłogówkę i wtedy ale...ja nie mam znajomych pośród osób na takim poziomie finasowym ,które by to robiły.Oczywiście osoby kładące na podłodze" kamień" lubią go i zapewne nie zwracają uwagi na to co dla mnie istotne.
Efekt wizualny polerowanego gresu,co tu gadać ,jest świetny.

Pozdrawiam,Krzyś.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Krzysiu - my jesteśmy tak wrażliwi latem na upał, że ... kładziemy się na zimnej podłodze spragnieni chłodu ... tak robiliśmy teraz, mieszkając jeszcze w bloku ... przeprowadzka za miesiąc ... jeśli tylko to jest problemowa sprawą gresu to wzdycham z ulgą ... :)
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Ja mam gres i ogrzewanie podłogowe.
Minusem polerowanych podług jest ich śliskość. Wywinełam orła na takiej podłodze przy wychodzeniu z wanny u swoich znajomych, i to dwa razy w ciąg 10 dni. Czyli pięknie tak, ale i bezpiecznie. Swoim klientom odradzam takie powierzchnie :D .
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

W łazience to pomyłka mieć taka powierzchnię, ale dlaczego nie w salonie..?
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Lorrie.. podłogi takie pięknie wyglądają ale np. ja nie lubie chodzić bo zbyt śliskiej podłodze, a te lśniące przeważnie takie są. Ja chce normalnie chodzić po podłodze a nie czuć się jak na lodowisku, albo mieć uczucie 'mrówek' w stopach (panele po których miałam 'nieprzyjemność" chodzić tak na mnie działają)

Krzysiu twoje argumenty nt. terakoty i kamienia są b. przekonujące; Latem przyjemnie wejść na taką chłodną podłogę, ale zimą niekoniecznie
..więc zdecydowanie należę do tej drugiej szkoły - urządzania etapami :)
w łazience jeżeli chcę w podłoge dać ogrzewanie to będzie musiało być elektryczne. Chłopaki walczą o to by CO było grawitacyjne bez potrzeby pompki; ja się na tym nie znam i powiedzieli że nie da rady zrobić tej podłogi ogrzewanej rurkami podłączonymi pod co :oops:
także będzie trzeba chodniczki układać by w nogi nie zaszło ;) albo bulić za prąd
też zamierzam zrobić sznurki w łazience.. ale nie pomyślałam nawet by je zabudowywać.. będą tradycyjnie nad wanną. Może latem jak będzie mi się chciało świeżości to sobie z michami polatam na dwór, na sznurki powieszać :)
:) chętnie poczekam i do 'po feriach' bo ciekawa jestem.
u mnie zdecydowanie bliżej bieguna ;) w nocy - 27 było, teraz już cieplej bo - 17

Nalewko niektórzy lubią zmiany i mogą sobie zmieniać jak mają ochotę i stać ich na to ;) ja wolałabym raz zrobić i mieć z głowy na pół życia ;) także też myślę by wybrać jakiś uniwersalny 'kolor' a najlepiej
coś 'mozaikowatego", łatwego w utrzymaniu
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Krzysztof usun. pisze:.......PS Pomimo dzisiejszej mody, szczerze odradzam do domu bez służby w którym mieszka cała aktywna rodzina-panele w kolorze ciemnym.
A ja mam właśnie ciemne panele ( ale nie czarne ;) ) i sobie chwalę :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
cx

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

Cześć.
W łazience- o ile jest miejsce,może być grzejnik zasilany z C.O.,teraz są na prawdę ładne dostępne-a grzejna mata elektryczna może służyć wyłącznie do podgrzania podłogi do przyzwoitej temperatury.Termoregulator możesz zaprogramować lub włączać tak aby po wyjściu z wanny czy spod prysznica podłoga była ciepła.Wtedy jest to bardzo ekonomiczne.Jeżeli ma to być samodzielne ogrzewanie(mata el) w domu wolnostojącym to...tanim takie rozwiązanie nie będzie.
Ogrzewanie grawitacyjne to i większy koszt instalacji-większe przekroje rur ;i eksploatacji większe starty ciepła na tychże przekrojach,większa ilość wody do ogrzania.
Jedyny minus instalacji pompy c.o. jest wtedy gdy palimy :węglem,drewnem w zwykłym piecu i ewentualnie w niektórych typach pieców miałem=gdy zabraknie prądu akurat w momencie gdy mamy określoną temperaturę i pełen zasyp-to może nam się zagotować woda.Przy pozostałych nośnikach:groszek, pellety,drewno w piecu na holzgaz,olej czy gaz-w przypadku braku energii mamy w domu zimno,piec sobie wygasa.Jednak sytuacje takie jak w Małopolsce obecnie, na prawdę są sporadyczne i nie sugerowałbym się tym.Z resztą mały agregat prądotwórczy-przyzwoity(~2000W) dla domowego użytku można kupić za około 1000zł.Przydaje się on także latem gdy awaria prądu po burzy....nie martwimy się o zawartość zamrażarki-o ile chcemy takie urządznie mieć :D .
Aga,ależ zmiany są fajne oczywiście najłatwiej robić je kolorami na ścianach.U nas teraz moja A. ...pojechała po bandzie i w kuchni na trzech ścianach sobie zażyczyła kolorek że...eeech.Do tej pory były raczej stonowane barwy a teraz ...powiedziała że musi mieć kolor energetyzujący~~kolor starej cegły(takiej czerwonej)...no może być :D .A płytki to fakt chyba lepiej takie mniej krzykliwe i fuga zdecydowanie nie kontrastowa.
Dla zmian dobra też jest wykładzina,kupujemy nową ,kładziemy na starą i kucnia jak nowa :) .

Fajnie masz ,tyle kombinowania i wyobraźnia działa ....jak to będzie wyglądać itp,miłych wyborów :D ..
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co na ściany i podłogi? łazienka kuchnia przedpokój...

Post »

U nas w łazience jest właśnie grzejnik zasilany C.O. - taka "drabinka" ,mi on odpowiada, bo poza ciepłem, które daje można wysuszyć szybko jakieś "małe pranie". Ja jednak jestem za ogrzewaniem grawitacyjnym, nie chciałabym, żeby przy takiej zimie jaką mamy w tym roku, po prostu przestało mi się palić w piecu lub też żeby się w nim "zagotowało". Kilka dni temu w nocy nie mieliśmy prądu przez kilka godzin i mimo, że mamy już XXI wiek, to zdarza się to niestety w naszym miasteczku nie tak rzadko :?
A tak a propos agregatu, mógłbyś Krzysiu polecić jakiś "przyzwoity" i nie "made in china", żeby posłużył dłużej?

pozdrawiam
pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”