No i zalało mi piwnice, co robić?? LINKI

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: No i zalało mi piwnice, co robić?? LINKI

Post »

leda16 pisze:Mirku, jak się taki kabelek zakłada? Owinąć toto wokół rury? Przecież kopnie ;:5
Nie kopnie. Do kabelka grzejnego kup termostat - najprostszy analogowy (bez elektroniki). Całkowity koszt to ok 100-150zł.
Ostatnio zakładałem u siebie na poddaszu nieogrzewanym (na zbiorniku wyrównawczym CO i rurce do niego doprowdzacjącej). Całą zimę miałem spokój z mrozem :)

Przewód nie za długi tak jak kolega wspomniał aby nie zrobiła się z tego cewka. Wpisz w internecie "kable grzejne"
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: No i zalało mi piwnice, co robić?? LINKI

Post »

Leda
Przejrzyj dokumentacje u ubezpieczyciela. Skopiuj. Masz takie prawo. Pomaszeruj do prawnika. Coś mi się zdaje, że ubezpieczyciel przyjął standardowy tryb postępowania.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
beatriki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 sie 2014, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: No i zalało mi piwnice, co robić?? LINKI

Post »

Witam
LEda, albo ktokolwiek inny kto ma namiar na dobrą, sprawdzoną firmę, która zajmuje się instalacjami do odprowadzania wód gruntowych na terenie Krakowa bardzo proszę o namiar. Niestety po powodzi w 2010r. moja piwnica jest pełna wody, a z roku na rok jet jej coraz wiecej. Próbowaliśmy różnych rzeczy bez powodzenia. Stąd potrzeba.
Awatar użytkownika
zielarek1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 2 mar 2016, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: No i zalało mi piwnice, co robić?? LINKI

Post »

Popatrz w internecie jak wygląda osuszanie metodą iniekcji krystalicznej.
Gdyby mnie spotkało takie nieszczęście, to na pewno skorzystałbym właśnie z tej metody
http://www.youtube.com/watch?v=RlzJ8B53vYA

Jest tego w brud
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: No i zalało mi piwnice, co robić?? LINKI

Post »

Filmik wygląda na dość stary. Czy ktoś może korzystał z tej technologii i może się podzielić doświadczeniami?
Ja co prawda nie mam piwnicy, ale mam jedno pomieszczenie poniżej poziomu gruntu - ok. 50 cm. Niestety w czasie nagłych roztopów woda gruntowa dostaje się przez szpary w wylewce do domu :evil: Ściany są wiecznie wilgotne a grzejnik rdzewieje. Poradziłam się już kilku fachowców i od każdego dostaję taką samą odpowiedź: najpierw wszystko skuć, potem zrobić nową izolację a na koniec zalać betonem powyżej poziomu gruntu. Powinien być spokój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”