Woliera,budowa, wyposażenie woliery

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
marekdobrzanky
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 cze 2015, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Woliera,budowa, wyposażenie woliery

Post »

Witam Forumowiczów. Wiosna zapasem, trzeba będzie odnowic starą wolierę. Moje pytanie o siatki: czy lepiej dać siatkę ocynkową, która jest cieższa i może solidniejsza, czy siatkę lzęjszą z polietylenu o małym oczku. Czy może lepiej zabudować drewnem bez siatki - takie rozwiązanie też widziałem.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyposażenie woliery

Post »

A odpowiedz sobie sam czy robisz na rok dwa, czy woliera ma być wieloletnia?

Plastik dość łatwo kruszeje od słońca lub w mrozy pęka. U papug ostatecznie mamy założoną siatkę ocynkowaną, podwójną. Jak na tej fotce (podwójna, by kuna i tchórz nie dostawały się do papug które czasem nocują na siatce).

Obrazek
Obrazek
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyposażenie woliery

Post »

To chyba zależy co tam ma mieszkać?
Bo chyba co innego będzie lepsze dla ptaków a co innego dla królika czy fretki.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyposażenie woliery

Post »

Myślisz że to robi dużą różnicę ?

Królik, fretka potrafi zjeść plastik. Tak, czy tak siatka ocynk zdaje się najlepsza. Zaś konstrukcje woliery bym dobrał do rodzaju zwierzaka. I raczej pod hasłem "woliera" nie przewiduję utrzymania strusi...
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyposażenie woliery

Post »

A tym bardziej królików...

Siatki ocynkowane obecnie można kupić i z większymi i z mniejszymi oczkami, w całkiem niezłym wyborze.
Jest to chyba lepsza opcja niż plastik - zarówno jeśli chodzi o długą wytrzymałość jak i o zatrzymanie mieszkańców wenątrz (np. papugi mają mnóstwo pomysłów i mocne dzioby) a agresorów na zewnątrz.
Zielonym do góry!!!
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyposażenie woliery

Post »

Bixxx pisze:A tym bardziej królików...
hodowla zajęcy:
Obrazek


Kiedy zając czy królik lata? Kiedy ma orła na plecach :D
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyposażenie woliery

Post »

No toteż w moim poście były króliki... bo zające bardziej rozlatane są.

Dobrze że ktoś je hoduje - to już praktycznie ginący gatunek, właśnie ze względu na coraz mniejszą ilość miejsc do polatania...
Zielonym do góry!!!
rozenku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sty 2015, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyposażenie woliery

Post »

marekdobrzanky pisze:Witam Forumowiczów. Wiosna zapasem, trzeba będzie odnowic starą wolierę. Moje pytanie o siatki: czy lepiej dać siatkę ocynkową, która jest cieższa i może solidniejsza, czy siatkę lzęjszą z polietylenu o małym oczku. Czy może lepiej zabudować drewnem bez siatki - takie rozwiązanie też widziałem.
U nas są siatki z polietylenu i dobrze się sprawują. Zastanawiałęm się nad ocynkowanymi, ale ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowałem. Lżejsze siatki o małym oczku (z firmy Czyżby reklamusia? bab... mam) prościej jest zamontować, nie korodują, nie przecierają. Wiem że część osób daje na dole metalowe, wyżej albo polietylen, albo nic, tylko dach. To już kwestia gustu i też konstrukcji woliery.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”