Kuchnia - kuchnia elektryczna czy gazowa?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
anna-anna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 lis 2006, o 09:09

Kuchnia - kuchnia elektryczna czy gazowa?

Post »

Kupiliśmy dom w którym nie ma podłączenia do gazu ziemnego. Jedyna możliwością jest jedynie gaz w butlach do kuchenki gazowej lub kuchnia elektryczna. Siła jest podłączona. Co proponujecie? Czy macie doświadczenie w użytkowaniu kuchni elektrycznej? Czy jest bardzo drogie?
Ania
martas

Post »

Tak, elektryczna kuchnia jest bardzo droga w eksploatacji - butla gazowa, to chyba jednak lepsze rozwiązanie.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Po trzydziestoletnim doświadczeniu z kuchnią i piekarnikiem gazowym, od czterech lat mamy kuchnię gazową z piekarnikiem elektrycznym. Uważam to za optymalne rozwiązanie. Gazowe palniki zapewniają szybkie i efektywne gotowanie a elektryczny piecyk precyzyjne ustawianie temperatury i równomierne pieczenie. Jedynym mankamentem jest problem bezpieczeństwa przy zasilaniu z butli gazowej. Fachowcy gazownictwa potrafią to prawidłowo rozwiązać.

Pozdrawiam
Mietek.
Awatar użytkownika
smn2000
100p
100p
Posty: 152
Od: 27 cze 2006, o 20:17
Lokalizacja: Chojnice, pomorskie

Post »

Mam w domu tak samo jak Mietek. Pamiętaj, że za prąd zapłacisz więcej niż za gaz.
Szymon
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Od 14 lat mam kuchenkę z płytą ceramiczną i do tej pory jej nie polubiłam. Jedynym jej plusem jest łatwe utrzymanie czystości. Piekarnik tylko elektryczny, ze względów jak napisał eMZet. Oczywiście gaz jaki by nie był, jest tańszy. No i butle musisz mieć dwie, jedna na zapas, chyba, że kupisz płytę z jednym palnikiem elektrycznym.
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
anna-anna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 lis 2006, o 09:09

Post »

Dzięki wszystkim, chyba jednak zdecyduję się na tą płytę gazową z piekarnikiem elektrycznym. Już się nie mogę doczekać kiedy będę kupować te mebelki i sprzęty :) jeszcze tylko kredyt i jazda!
martas

Post »

Ja też mam piekarnik elektryczny - kiedyś korzystałam z gazowego - to jakiś kompletny koszmar :/ Mimo, że drożej, na pewno pewniej piec w piekarniku elektrycznym.
Natomiast płyty mam dwie - gazową i elektryczną. Z tej elektrycznej korzystam baaardzo rzadko, najczęściej do utrzymania temperatury potrawy. Gotować wolę na gazie :)
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Po dzisiejszej przerwie dostawy prądu i zmieniającym się klimacie silne wiatry zrywające linie energetyczne w 100% polecam kuchenkę gazową i piekarnikiem elektrycznym.Moja sąsiadka ma wszystko elektryczne i moja kuchenka obie nas uratowała i jeszcze kawkę odpiłyśmy :wink: Pozdrawiam.
Pozdrowionka
Gryfer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 gru 2006, o 10:51
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A ja mam płytę ceramiczną od 5 lat. Czasami korzystam u teściów z kuchni gazowej i za każdym razem upewniam się w przekonaniu, że nigdy więcej kuchni gazowej... :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja mam kuchnię gazową z piekarnikiem elektrycznym i nie zamienię jej na kuchnię elektryczną. :D :D
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Gotowałam raz na płycie ceramicznej i stwierdziłam: nigdy w życiu :wink:
Polecam również kuchenkę gazową (może być z piekarnikiem elektrycznym).
Chińczycy uważają, że potrawy gotowane na "elektryczności" nie mają w sobie
energii. A zwłaszcza zimą jest nam potrzebna energia z gotowanego pożywienia.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

mam gaz, ale jestem za elektryczną, moi znajomi bardzo sobie chwalą
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
martas

Post »

A ja myślę, że w użytkowaniu obie się dobrze sprawdzają - kwestia wprawy, bo na każdej gotuje się inaczej. Mnie do gazówki przekonują koszty eksploatacji i powody, które podała wyżej Szpilka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”