Sito ( arfa) do przesiewania kompostu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
luc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 lis 2006, o 06:54
Lokalizacja: Chełmno, Kuj - Pom

Sito ( arfa) do przesiewania kompostu

Post »

Widzę potrzebę zakupu sita do przesiewania kompostu. Mam pytanie, jaki powinien być optymalny przekrój oczka , i gdzie takie sito wielkości ok. 0,7X1.0 m można kupic?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Witaj luc.
Ja stosuję siatkę o oczkach 1 x 1 cm. Po co kupować sito. Zrób sam - kawałek siatki, kilka grubszych listew lub kątowników.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wydaje się ,mnie naturalnie,bardzo geste to sito Erażmie.
Wilgotny kompost raczej nie da się przearfować przez tak małe otwory.
To co robisz,"odpady" z przsiewania ponownie rzucasz na pryzmę kompostową, czy Twój kompost ma inną konsystencję?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Najłatwiej kupić w sklepach z artykułami żelaznymi prowadzonymi po Gminnych Spółdzielniach. Można dobrać wielkość oczek w siatce. Ja tak jak Erazm stosuję 1 cm. Przesiewam dwa razy. Co nie przeleci idzie jeszcze raz do kompostownika.
Mietek.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja mam sito zrobione z ramy okiennej :D
Oczka nawet nie wiem jaki mają rozstaw :oops:
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Chce zrobic sobie sito do przesiewania kompostu. Jest u nas dostępna siatka ocynkowana o oczkach 2x2 cm. Metr na metr kosztuje 26 zł.Czy będzie się nadawała. Jakiej grubosci musi byc ta siateczka?. Czy grubość drutu około 1 do 2mm wystarczy?. Jakiej wielkosci powinno byc to sito(wymiary)
luc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 lis 2006, o 06:54
Lokalizacja: Chełmno, Kuj - Pom

Post »

Kacper pisze: Jest u nas dostępna siatka ocynkowana o oczkach 2x2 cm. Metr na metr kosztuje 26 zł.Czy będzie się nadawała. Jakiej grubosci musi byc ta siateczka?. Czy grubość drutu około 1 do 2mm wystarczy?. Jakiej wielkosci powinno byc to sito(wymiary)
Ostatnio widziałem za płotem u sasiada siatke o podobnych rozmiarach oczka.Nie mialem mozliwości sie zapytać jak ona funkcjonuje ale wydaje mi sie, że dobrze .Mokry kompost ma problemy z przechodzeniem przez oczka o mniejszych wymiarach.Grubość drutu ok. 2 mm ? Gdyby był troszeczke grubszy to na pewno by nie zaszkodziło. Mowiąc to mam na uwadze szybsze zuzycie.Wydaje mi sie ,że sito powinno mieć wym ok. 0.7X1.0 a więc to co masz w ofercie bedzie wystarczajace.I tak jesteś szczesciarz bo ja chodze po roznych sklepach i podobnej siatki nie moge nigdzie otrzymac.Sa ale z oczkiem ponizej 1 cm a takie uważam za zbyt małe.
Kazik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 sty 2007, o 17:59
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Zrobiłem sito z ramy okiennej.
Wstawiłem siatkę o oczkach 2 x 2 cm.
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Post »

Są w sprzedaży sita murarskie o różnej wielkości oczek.Mozna sobie dobrać.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Rozleciało mi się stare sito, a potrzebowałam trochę kompostu, więc doskonale mi się przesiewał w plastikowej skrzynce po owocach czy warzywach.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”