Szkółka iglaków jak założyć

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aneczka2205
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2010, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Tak zamierzam zrobić sadzić ale musze poczekać do przyszłego roku bo dopiero dostaniemy pole ale już chcę wypróbować sadzonki z paru szkólek które bendą najlepsze te bende kupować a nawodnienie będzie żaden problem
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

kilka razy opryskaj teren.

jarek
Awatar użytkownika
aneczka2205
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2010, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Wielkie dzięki
Mam pytanko odnośnie oprysku czy randup wystarczy czy znasz może coś lepszego??
Pozdrawiam
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Myślę, że tak

jarek
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

witam
Zastanawiałem się myślę kawał pola przeznaczyć na zagony.
Ale nie wiem czy moja ziemia będzie się nadawać bo jest bardzo gliniasta(zbita)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Ja mam piękny kawałeczek gruntu IV klasy uprawiany pod ziemniaki i warzywa od wielu lat. Dostał mi się teraz w ręce i oczy mi rozbłysły.... :lol: Od jesieni muszę rozpocząć uprawę gruntową zatem.

Co do gliniastej ziemi jest całkiem niezła do uprawy gruntowej :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Mam kłopot bo tak się zastanawiam czy nie muszę posadzić jakiś drzew w granicy aby dawały cień?
Bo ja z żadne strony nie mam cienia :( Może mi doradzicie jak u was jest?
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Mam pytanko bo znalazłem tak urządzenie do sadzenia i jestem ciekaw czy ktoś tego używa?
http://www.youtube.com/watch?v=99P_yd4i ... xlJ8uwQScg
A jeśli nie to czego używacie do sadzenia większej ilości roślin
Farmeros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 sty 2011, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Szkółka iglaków jako działalność, jak założyć?

Post »

Witam.
Szukałem na forum,jednak podobnego tematu nie znalazłem,więc zapytam i proszę o odpowiedź tylko osoby doświadczone.

Prowadzę plantację choinek o pow ponad 40 ha.
Nasza plantacja została założona 1989 roku,to rodzinny interes który właśnie przejmuję.
Dodam,że była to jedna z pierwszych w Polsce plantacji jodły kaukaskiej.

Od sprzedaży choinek ciętych nie płacimy podatku,płacimy go jedynie gminie i chciał bym,aby tak pozostało. Bo dodatkowe podatki zniszczyły by naszą działalność ! Mówię szczerze ! No chyba,że Tusk ustanowi nowe reformy które polepszą moje życie.

Chcę założyć szkółkę iglaków,konkretnie dwóch typów na początek jodły kaukaskiej,jodły szlachetnej.
Zastanawiam się jak to zrobić ! Moja Mama jest wciąż jej właścicielem,a ja jestem zarejestrowany w KRS.

Zastanawiam się,czy szkółkę podpiąć pod działalność rolną jaką jest plantacja,ale nie wiem czy nie zmieni to typu naszej działalności i w dalszym ciągu nie pociągnie za sobą konieczności płacenia podatków już za wszystko !

Drugim wyjście o którym myślę jest takie,aby założyć szkółkę na siebie,jednak nie wiem jaki to będzie typ działalności,czy będę musiał rejestrować firmę,a jeżeli tak to na jakich zasadach ? Czy będzie przysługiwało mi ubezpieczenie z KRS ?

Powiem szczerze,że miałem już firmę,ale to były niewypały których do dzisiaj żałuję i ogólnie nasz system ubezpieczeń i podatkowy nie dał mi się rozwijać,dlatego nie kojarzy mi się to dobrze.

Ewentualnie,jeżeli będę musiał założyć szkółkę na własną rękę,czy będę mógł pozyskiwać dotacje,dostawać zwroty podatku ?
To wszystko dla mnie jest dosyć niejasne,chociaż ciągle czytam jakieś akty prawne.

Za pomoc bardzo dziękuję i proszę pamiętać,że liczę na odpowiedź od osób które mają prawdziwe pojęcie na temat pytania.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Szkółka iglaków jaka działalność.

Post »

Witaj na forum!
Wpierw spytam co to jest KRS? Nie chodzi czasem o KRUS?

Podam Ci linki do tematów, które być może pomogą - poczytaj proszę:
szkółkarstwo ozdobne

A próbując odpowiedzieć na Twoje pytanie.... Czy plantacja to jest to samo co szkółka roślin z punktu widzenia US? Mama prowadzi ją w ramach działalności rolniczej? Jeśli tak to wszystko jest ok.
Szkółka iglaków to działalność rolnicza. Nie ma konieczności płacenia podatków. Będziesz mógł jako rolnik korzystać z dotacji jakie oferuje unia w ramach PROW, ale musisz być zarejestrowany jako producent rolny i korzystać z płatności bezpośrednich ( to trzeba sprawdzać przy każdym programie dopłat, bo warunki są różne). Zajrzyj na stronę
ARiMR
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
EkoFarma
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 cze 2013, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Witam serdecznie Wszystkich!

Poczyniłem przygotowania do założenia szkółki m.in. z iglakami (tuje, sosna, świerk), planuję zacząć od małych sadzonek po ok. 10cm kupowanych na multipaletach.

Proszę o radę, jaką ilość jestem wstanie zmieścić na powierzchni 1000m2, tak aby potem przesadzić je z gruntu do doniczek na sprzedaż, przy wysokości np. 50-70cm?
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Uprawa iglaków na polu - będzie szkółka

Post »

Nie radzę wsadzać sadzonek z multipalet do gruntu! Są za małe, mają za mały korzeń. Zacznij od przesadzania do p9
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Działalność gospodarcza - sprzedaż roślin z własnej produkcji.

Post »

Witajcie. Od pewnego czasu z mężem odkładaliśmy trochę aby rozwinąć swój mały biznesik, aktualnie mamy odłożone ok. 50tys.
Ogrodnictwo stało się moim hobby już kiedy byłam dzieckiem. W zeszłym roku kupiliśmy dom z działką ( hipoteka :( ), namnożyło się trochę roślinek, myślę o własnej produkcji bylin.

Dało mi to trochę do myślenia i wpadłam na pomysł założenia jakby "szkółki bylin". Z racji że szkółkarstwo jest dla mnie troszkę skomplikowane, wolałabym nakierunkować się na byliny. Poczytałam trochę postów na forum, niestety większość jest już nieaktualna z racji że mamy już 2016 r.

Wiem że sprzedaż roślin na targu jest nieopodatkowana jeśli nie jest prowadzona w sposób ciągły.
Chciałabym założyć działalność gospodarczą i być trochę na swoim. Nie wiem tylko jak to wygląda od prawnej strony.
Nie mam zamiaru budowania szklarni czy tunelu, natomiast mam w domu 2 wolne pomieszczenia dobrze oświetlone :)

1. Czy po założeniu działalności gospodarczej mogę sprzedawać rośliny własnej produkcji ( tylko takie rośliny chciałabym sprzedawać )?
2. Jak to jest z podatkami w takim przypadku?
3. Czy sprzedaż wysyłkowa ( sklep online) jest inaczej opodatkowana?

Proszę o troszkę zrozumienia ( chętnie poszłabym do US popytać jak radziliście w innych postach, niestety jestem troszkę uziemiona )
Pozdrawiam cieplutko
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”