Stare cegły w ogrodzie ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
jaroZONE
50p
50p
Posty: 91
Od: 3 lut 2010, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

obrazki nie wykorzystuje do reklamy ani do strony własnej .
pól netu by musiał iść do kosza za takie rzeczy
Forum jest dla ludzi a nie odwrotnie.

Poprawione ;:65
Będę podawał już www
Mój Romantyczny Ogród: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=52&t=35274" onclick="window.open(this.href);return false;

"Nie pozwól aby twoje marzenia zarosły chwastami".
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Ja chciałbym zobaczyć zdjęcia , ale rzeczy po wędzeniu , na wszelki wypadek mogę podać :;230 adres..
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

markonix pisze:Ja chciałbym zobaczyć zdjęcia , ale rzeczy po wędzeniu , na wszelki wypadek mogę podać :;230 adres..
Proszę bardzo.Rzeczy po wędzeniu :D Adresu nie podawaj.Musisz obejść się smakiem :wink:

Obrazek
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

No dobrze, ja nie podam swojego adresu (nie musisz nic wysyłać), lepiej Ty podaj swój adres, sama przyjadę na poczęstunek :heja ;:136 :;230
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Nalewko, nie napalaj się, ta fotka to jest z masarni a nie z ceglanej wędzarni :D :D
Zerknij na szczegóły wyposażenia wnętrza, a ilość wędzonej kiełbasy - to masowa produkcja.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Aj, aj, aj, miałam klapę od laptopa pod takim kątem, że całe tło zdjęcia było czarniawe i mało czytelne. Teraz się przyjrzałam dokładniej... ;:223 ;:14 :;230
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

gienia1230 pisze:Nalewko, nie napalaj się, ta fotka to jest z masarni a nie z ceglanej wędzarni :D :D
Zerknij na szczegóły wyposażenia wnętrza, a ilość wędzonej kiełbasy - to masowa produkcja.
Trzeba mieć prawdziwy talent aby zobaczyć to czego nie ma :;230

Wyposażenie wnętrza typowe dla auta osobowego z nadwoziem combi.
Duża rodzina to i ilość kiełbasy odpowiednia :D
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Nalewka pisze:No dobrze, ja nie podam swojego adresu (nie musisz nic wysyłać), lepiej Ty podaj swój adres, sama przyjadę na poczęstunek :heja ;:136 :;230
Nie ma lekko,tylko udział w przygotowaniu kiełbaski gwarantuje poczęstunek :lol:
Tak poważnie.Przy okazji Waszej rewizyty w Lubiniu możemy popełnić wyrób kiełbaski.Kilka osób zaangażowanych w przygotowanie i znowu produkcja masowa :lol:
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

:lol: :lol: :lol: ! No dobrze, fakt, to wnętrze samochodu :lol: :lol: Ale i tak nie uwierzę, że ta cała kiełbasa zmieściła się w tej ceglanej wędzarni , tam może się zmieścić ze 4 drążki, no i krótsze, te chyba za długie. Zupełnie podobną wędzarnię mieliśmy w domu rodzinnym. Chyba, że wędzono na kilka rzutów a potem kiełbasę przewieszono na inne drążki. Łomatko, ile świniaków na to ubiliście, no bo nie uwierzę, że w kiełbasę poszły szynki i schaby! :lol:
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Weszłam pogadać o cegłach, a tu taki temat... ślinka mi cieknie, nie wiem czy się skupię... więc: Chcę kupić cegły w markecie budowlanym, takie zwykłe, po 90gr sztuka, na obwódki, murki do ogrodu. Jaką trwałość mają takie cegły, czy powinno sie je impregnować? Wolałabym, żeby naturalnie "nabierały patyny", ale czy nie rozpadną się np po 2 latach?
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Być może fachowcy mają sposób, żeby ocenić cegły, ja do nich nie należę, i nadziałem się. Cegły, wyglądające na "porządne" po zimie rozsypały się w pył, a cegły "z odrzutu" wytrzymały już dwie zimy.
Kupowałem też cegły od sąsiada, które leżały u niego wiele lat na stosie. Wszystkie z jednej cegielni. Niektóre po dotknięciu rozpadały się, niektórych rzucenie na trawnik nie ruszało. :roll:
Więc jeśli chodzi o cegły z marketu, to doświadczenie mi podpowiada, ze dopiero po zimie przekonasz się, czy były dobrze wypalone, czy były robione "na szybko" :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Oglądałam dzisiaj te cegły, one się kruszą już na półce w markecie :(. Z kolei te klinkierowe są takie jednolite w kolorze i gładkie, a mnie chodzi o efekt "starej" cegły. Poczytałam trochę w necie i myślę, że najlepsze i najtrwalsze są cegły rozbiórkowe, poniemieckie. Będę szukać w okolicy.
Pozdrawiam, Marta
kalatala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 4 maja 2011, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Witam!
Stare cegły klinkierowe, moje marzenie! I z tego tak wiele można zrobić, tylko zakasac rękawy i działać! Mi się wydaje, jako początkującej architektce krajobrazu, że najpierw powinieneś rozpatrzec swoje potrzeby oraz możliwości, które daje Twoja działka. Takie pytanie "co można zrobić z cegły?" jest wg mnie niewłaściwie zadanym pytaniem. Z cegły można zrobić wszystko. Pytanie brzmi "czego potrzebuję do mojego ogrodu i co będzie do niego pasować?"

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”