Architektura ogrodowa - kowalstwo

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Witam!
Proszę o wpisy i komentarze na temat elementów architektury w Waszych ogrodach ;:138
Szczególnie intersują mnie metalowe, kute ozdoby, pergole, trejaże, parawany, ławki, huśtawki, stojaki ogrodowe, podpory kwiatowe, czyli ciekawa i solidna kowalska robota ;-) Mile widziane zdjęcia, projekty i pomysły oraz praktyczne info dotyczące dobrych wykonawców w Waszych rejonach :-)
Pozdrowionka
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Widzę, że nieśmiało..to może ja zacznę ;:224
Mam u siebie sporo kutych elementów w ogrodzie, większość zaprojektowałam sama, a wykonanie zostawiałam okolicznym kowalom :D
Ławeczka ogrodowa, 3 osobowa

Obrazek

Stoliczek do kompletu

Obrazek

Pergola przy tarasie

Obrazek
Obrazek

i parawan z miejscami na donice

Obrazek Obrazek Obrazek

stojak na kwiaty

Obrazek

"Kratka" - podpora dla hortensji pnącej

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Witam! Bardzo mi się podobają Twoje ozdoby, Kasiu! Ja też lubię tego typu elementy i wybrałam je do swojego ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Niektóre, jak np. wiszące na ścianie kwietniki, są zupełnie zwyczajne i kupiłam je gotowe w centrum ogrodniczym. Inne, większe, podobnie jak Ty, sama wymyśliłam i zamówiłam wykonanie. Nie jest to artystyczna robota, kowal wykonywał ja z gotowych elementów, ale na moje potrzeby musi wystarczyć.
Mam dwie kraty na pnącza na ścianie domu. Rośnie na nich róża i wiciokrzewy.

Obrazek

To łuk , prowadzący na taras. Obok niego rosną cisy, które są kształtowane na żywopłot (ścianki?), który ma być wykończony łukiem o podobnym kształcie do tego na bramce, tylko niższym. Jeszcze nie udało mi się osiągnąć tego efektu. Całość ma stanowić barierę z jednej strony tarasu.

Obrazek

Z drugiej strony taras osłania krata w kształcie wycinku koła z esowatymi ozdobami, ale cała zarosła hortensją pnącą i nie mam dobrego zdjęcia.
Jest jeszcze mostek nad strumykiem.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Ciekawie rozpoczyna się wątek z pięknymi kutymi ozdobami. Chociaż sobie popatrzę,bo w moim pobliżu kowala niet
:wit
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Ciesze się ,że taki wątek powstał. Teraz mąż zupełnie sie ode mnie nie opędzi. Na pewno coś od Was podpatrzę. Na moim ogrodzie króluje metaloplastyka z racji tego ,że M jest wykonawcą płotów ,balustrad i innych z metalu. Nie bardzo lubi się bawić w ogrodowe gadżety i mam niezły problem żeby go do czegokolwiek zagonić na naszym ogrodzie. Nigdy nie ma czasu na własne potrzeby :? Szewc w dziurawych butach chodzi,,, ;:224
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Tamaryszko,
Bardzo podoba mi się wkomponowanie kutych łuków z naturalnym "parawanem" zieleni, daje wrażenie bramy do innego wymiaru Twojego ogrodu - w tym przypadku, intymnej części tarasowej. Bardzo fajny pomysł.
Kraty na ściany domu równiez oryginalne, idealny sposób a zagospodarowanie ciepłej ściany dla roślin, a przy tym ciekawa gra kolorami (kontrastami).
Balustrada mostku doskonale wpisuje sie w jego tajemniczy klimat, nie wyobrażam sobie tam innej ozdoby, cudo.
Ilonko,
Kowale rzadko kiedy mają pracownię tuż za rogiem (choć czasami można się przyjemnie zadziwić ;-)) ale w dobie internetu to naprawdę żaden problem. Moja sprawdzona metoda na znalezienie wykonawcy to wyszukiwanie na allegrooo ofert sztuki kowalskiej w okolicy, potem przeglądam aktualne oferty, wysyłam maila z projektem i prośbą o wycenę. Tak znalazłam trzech w ostatnim czasie. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, ze trafisz na kogoś niesłownego, ale przynajmniej wcześniej możesz poczytać opinie użytkowników portalu. Jeśli chodzi o sam projekt, to również pomoże internet albo jeszcze lepiej..wyobraźnia i ołówek ;:108 Po kilku wyrzuconych projektach dojdziesz do tego co chcesz osiągnąć a rozsądny kowal powinien wiedzieć resztę. Piszesz maila z prośba o wycenę i czas realizacji, opcje dostawy etc. To nic nie kosztuje, większość odpowiada od razu. Zwłaszcza teraz, gdy sezon jeszcze się nie zaczął.

Pestka,
Jesteś naszym wątkowym skarbem! Jeśli możesz, koniecznie wrzuć fotki przedmiotów wykonanych przez Twojego M.!
Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających!

No to jeszcze kilka fotek

Parawan

Obrazek
Pergola i kwietniki

Obrazek

'Zawijasy' na ławce - motyw powtarza się na pergoli, parawanie, kwietnikach, stoliczku a także w zbliżonej formie - w rozetce zdobiącej ogrodzenie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Witaj robaczku :wit .Super sobie to zaplanowałaś.Zawsze podobało mi się kowalstwo artystyczne,ale Ty przeszłaś samą siebie ;:138 ;:138 .Pokazuj jak najwięcej,a ja będę podpatrywała :heja .Myślę o kompleciku stolik i krzesełka/białe/ do ogrodu różanego,którego jeszcze nie mam,ale od wiosny zaczynam :heja :heja .
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

...Hej.. ;:196 Takie zawijasy i ja mam na poręczy schodów :D Ornament w Twoim płocie jest podobny do mojego,oczywiście nie zamontowanego(a jakże by inaczej)Tylko ,że ja mam działke narożnikową i tego ,,kowalstwa,,musiało by być w choinki,,,a mąż czasu nie ma na swoje ,to mamy płot drewniany,ale z wstawkami z ornamentu kutego;takie jajo ze zdobieniami wstawione w wycięte dechy,Fajnie to wygląda :D
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Cześć Ewciu,
Dziękuje ze tu zajrzałas, fajnie ze wątek nie jest martwy.
Jeśli planujesz miec u siebie małe rosarium to koniecznie załóż wątek i dziel sie planami! Podpowiemy może cos ciekawego, na FO mnóstwo różanych ekspertów ;:108
Pozdrawiam :wit
Pestka,
Witaj ponownie, czekamy na fotki ;:108 widziałam u Ciebie ciekawe kwietniki, kratki dla powojnikow, piękne balustrady... Koniecznie pokaz je w tym wątku!
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

O mamuniu mój klimat :tan zapisuje żeby mi nie umknął cegła i kute elementy ;:167 To jest to co kocham najbardziej ;:167
Pozdrawiam i będę częstym gosciem!!!!
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Pięknie się prezentują te wszystkie ozdoby ;:108 Ja niestety nie mogę się pochwalić takimi cudami ale będę podpatrywała wasze ;:224
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Witajcie,cieszę się ,że znalazłam ten wątek.Będę tu częstym gościem,bo bardzo odpowiadają mi takie klimaty.
Kasiu,chciałam zapytać o te lampiony przy wejściu:czy one też Twojego projektu? Śliczne!
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Architektura ogrodowa - kowalstwo

Post »

Danusiu,
Miło mi, że tu zajrzałaś, zapraszamy ponownie :-)
Lampiony to gotowy element - lampki spolarne. Zamawiałam jedynie podstawy do nich od kowala, długie pręty do wbicia w ziemię (widoczny na zdjęciu po lewej stronie). Wysyłam Ci info na PW

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”